Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Willynka

Touhle přehlídkou kolotočů v Dolní Lhotě jsem zůstala absolutně nedotčena. Haldy dialogů, rádoby vtipů a epických scén a já si nepamatuju ani jednu. ()

HellsAngel

Musím sa priznať, že zveriť tento projekt režisérovi F&F ma naplnilo obavami, ktoré ako sa našťastie ukázalo, boli zbytočné. Áno, už to nieje scénaristicky vysoko sofistikovaný Abramsov spektákl, príbeh je zjednodušený a priamočiarejší s viac či menej predvídateľnými zvratmi, humor je prítomnejší v oveľa väčšej miere a celkovo je to zážitok oveľa viac casual. No transformácia na adrenalínovú a humorom sršiacu sci-fi jazdu prebehla na výbornú a divácky zážitok nieje ničím brzdený. Predsa ale, je to Star Trek, takže takáto premena na typický blockbuster jemne zabolí. No holt, taká je doba. ()

bonovox

Stále je to slušná zábava, ale už tomu chýba potrebný wow efekt. Justin Lin je sice kvalitný režisér ale pri tomto filme je veľmi cítiť neúčasť J.J.Abramsa na režisérskej stoličke. Star Trek universum ale má nekonečno možností, takže dúfam, že pokračovania budú o niečo lepšie. 70 %. ()

Vostok

za chekova že mi chybí dávam 4 a ikdyž se mi to moc nelíbilo ten snímek tak s každým shlednutím se mi začal líbit víc a víc už se těším na další díl :-) star trek je nejlepšíííí:-D ()

rotator

Startrek je od začiatku akčný, s neprestajnými akciami za sebou prvých cca 20 minút, kde prejde do voľnejšieho tempa, aby si mohol divák zaradiť kladné a záporné postavy medzigalaktických druhov. Priebeh filmu je pozerateľný, aj keď sa kladným postavám z nejakého záhadného dôvodu darilo zostať na žive. Plnohviezdne hodnotenie pre Startrek, berie visačka "U.S.S." Enterprise na Raumšífe. Možno je to odstrašujúci AMERICKÝ nápis, ktorý by si mali vesmírny záporňáci pamätať zo "Dňa nezávislosti", že kto to vtedy zachránil Zem pred nezvanými hosťami, 400 rokov dozadu. ()

Oggy007

Je videt, ze tady uz se JJA podilel jen producentsky. Nerikam, ze by to Lin rezisersky nezvladl, ale po prvnich dvou dilech je to o neco slabsi, takze 4* ()

Dexter666

Beyond good movie. S Enterprise sa o povrch planéty očividne roztrieskal aj scenár a akákoľvek motivácia postáv. Rozpačitosťou to celé pripomína slabučký ST: Nemesis, ktorý bol ešte o stupeň komornejší (nie, digitálne obrázky nenahradia nulovú výpravu). Justin Lin si pomýlil diváka z ixtej časti F&F s tým Star Trekovským a výsledkom je hnusný zlepenec, po ktorom je len pachuť a márne slzy za Abramsovým konceptom. ()

HennessyVSOP

Třetí díl mi přišel jako celkem svěží vítr do zatuchlého Star Trek univerza, takže je dost škoda, že je zřejmě také posledním výkřikem do tmy. Přitom evidentně prospěla změna režiséra, chemie mezi postavami funguje jako v předchozích dílech, nicméně tentokrát je zábavné jak prostředí tak nepřátelé. Navíc i digitálně se konečně používají triky na nějaké ty efektivní a hlavně ne úplně očekávatelné scény. Tak třeba se ještě nějakého dílu dočkáme. ()

Karbos

Moje babička říkávala musíme táhnou za jeden provaz :)) ***. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 3/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 2/10 viz profil ()

PeteBuck

Má to celkom pekný dej, občas nejaká nostalgická spomienka (hlavne tá fotka na konci), ale stále si to drží kvalitu. Bohužiaľ za predchádzajúcimi Abramsovými filmami to akosi zaostáva. Neviem, čím to je. Stále sa tam niečo deje, slušný nášup akcie, humoru, ale do plného počtu mi tam niečo chýba. Možno je to tým, že Kirk a jeho posádka dostanú neskutočne na prdel a treba sa z dna vyškriabať hore, čo je trochu klišé, ale inak som spokojný. Ak si to udrží takúto kvalitu, tak budem spokojný. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. Oceňuji, že více prostoru než v dřívějších filmech dostala moje oblíbená postava Pavla Čechova. ()

PTuranyi

Pokračovanie príbehov posádky Enterprise zachováva všetky atribúty predchádzajúcich filmov tejto série: blockbusterová akčná jazda naplnená vizuálnymi efektami, logickými dierami a filmárskymi barličkami. Zostáva tak na úrovni ľahkej rodinnej zábavy zabalenej do trblietavého scifi pozlátka. Opäť tu máme veľkého záporáka snažiaceho sa zničiť federáciu, hrdinskú posádku, ktorá si poradí v každej situácii a Scottyho, ktorý sa postará zábavu. Pozitívnym je použitie skladby Beastie boys-Sabotage na rušenie komunikácie roja raketových dronov. Ich likvidácie je však už ďalšou zo série hlúpostí. 65% ()

rationibus

Oproti dobrej jednotke a super dvojke, ktorá si našla miesto aj v mojej topke, to bolo mierne sklamanie. Nevedno, či bol problém v slabšom scenári, príbehu, či v chýbajúcej réžii J.J. Abramsa, ale úroveň prvých dvoch dielov to nedosahuje. Čo však neznamená, že sa na to neoplatí ísť, len upravte očakávania. Slušné štyri hviezdičky, slušná zábava, ale raz stačilo. V pamäti Vám to veľmi neutkvie. P. S. Ani chémia medzi postavami nefunguje v takej miere, hoci dvojica p. Spock a Bones zabaví. Čo mi trochu vadilo, bola snaha ´´poľudšťovať´´ p. Spocka. Ak to bude takto pokračovať, o 5 dielov bude snáď poskytovať manželské poradenstvo :) ()

jizvoun

Fimový víkend 2016. Nejsem fanda star treku ani scifi obecně. Asi to bylo tou atmosférou v letním kině, ale dokopal jsem se k hodnocení 3***. A to i přesto, že naprosto nesnáším Chrise Pinea. Ale i přes tu očividnou nabubřelost mi to stejně nepřišlo jako bůhvíco. Ale rozhodně lepší než předchozí díly. ()

rime

Tohle je další těžká rána pod pás. Čeho se Abrams od Ztracených dotkne, tam 10 let tráva neroste. U SW je me to celkem jedno, tam bylo delší dobu jasný, že se z toho zadná hardcore serie nestane, ale u Star treku me to hodne mrzi. Tady sice sam nereziroval, ale presto je to jeho vina. ()

Lasa

Nic co by člověka postavilo ze židle ani na co by nadával. Takový ten průměrný zlatý střed co si člověk pustí když už nemá co a řekne si: ale jo, neni to špatný. ()

looo

Tohle prostě nebyl dobrej film. Nedával smysl. Absurdní střihy. Předvídatelnej vývoj. Neuvěřitelně laciný, klišovitý dialogy, hrající na takřka neexistující emoce. Možná by se mi to líbilo, kdyby to byl můj první film v životě, nebo kdyby se psal rok 1966 a tohle byl pilotní díl Star Treku. Nebo kdybych prostě neviděl žádný jiný sci-fi a hlavně nehrál Mass Effect. Protože je to právě Mass Effect, kterej vytane na mysli jako první. Od samýho začátku až do zdárnýho a dost bizarního konce. Je vidět, že Justin Lin je režisér Rychle a zběsile, tam se na logiku nehraje. A to byla podle mě zcela zásadní rána celýho projektu. Nejsem trekkie ale Star Trek má dle mýho bejt logický, soudržný dílo a originální dílo o objevování nového a neznámého. Ne prostě tahle slátanina, kde je spousta naprostejch, do očí bijících lapsů, jejichž předchůdce jsme viděli na tisíc jinejch způsobů v tisíce jinejch béčkovejch filmech. SPOILER: Jakože například to, že když je teda hlavní záporák tím, kým se ukáže být, tak jaktože neví o existenci vlastní lodě na vlastní planetě? Jaktože když se všichni domluvěj na záchraně vesmírný stanice, tak Scotty už je najednou ve velícím středisku, zatímco Kirk teprva opouští místnost? A jaktože ta superzbraň najednou fungovala ÚPLNĚ JINAK než když nám ji představovali? A jak se ze tří lidí stali miliony mimozemšťanů? SPOILER OVER Zkrátka blbost. Jediná vtipná scéna je s tou GPSkou. Ale jinak to tam samozřejmě hezky bouchalo, lítalo, zase vybuchovalo, naráželo do sebe, vybuchovalo, lítalo vesmírem a vybuchovalo. A k tomu spousta otázek a žádný adekvátní odpovědi. Star Trek se ptal a odpovídal. Tohle si jen vymejšlí píčoviny a doufá, že je zakryje hlasitou hudbou a blízkejma setkáníma s ksichtem Chrise Pinea. Nejvíc mě ale překvapilo, že se v kině lidi smáli, od srdce... ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)