Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

CrazymanM

Další z filmů série Star Trek se mi zdá už nějak méně povedený,i když stále celkem dobré,ale něco mi tam chybí nebo mě to už prostě přestalo brát,nevím?! ()

srolyma

Sice slabší než předchozí dva novodobé Strartreky, což ale nutně neznamená, že by to bylo slabé. V podstatě běžný seriálový díl nafouknutý na dvě hodiny, ale s dostatkem děje a vizuálních efektů takže, snad s výjimkou pomalejšího rozjezdu, nezačne nudit. A útočit na emzáky rockovou hudbou mi přijde jako dobrý nápad. ()

ejay

Už ne tak dobrý. Paradoxně je to víc StarTrek, než předešlé díly. Nebylo by vůbec naškodu, z toho udělat seriál, ikdyž s těmito herci je to nereálné. ()

wallax

Ďalší klasický a o kúsok horší ako predošlé diel Star Trek. To bola prvá myšlienka keď to skončilo. Potom prišla druhá: prečo do kelu by mali mimozemské nepriateľské sofistikované vesmírne lode vybuchovať keď im pustíte vo vesmíre na frekvencii 57,7 MHz rockovú hudbu (frekvencia asi z pera scenáristu vycucaná)??? Lebo sú nepriateľské? Kto píše tieto scenáre? A pre koho? A toto celé In loving memory of Leonard Nimoy? Príliš moc otáznikov a žiadne rozumné odpovede. Už nech to netočia. ()

GejmronCZ

Ačkoliv vím, že zemřel před vydáním filmu náš mladý Anton Yelchin jakožto Čechov, tak se jim to povedlo. Také je dobrá vzpomínka na Leonarda Nimoe, pěkně zasazená do děje. Dojalo mne to a bylo mi to líto. Každopádně úvodní scéna s novou stanicí Yorktown byla dost efektní a moc pěkná hudba. Za to poklona skladateli. Pád Enterprise (už po druhé) byl taktéž moc pěkný a v duchu jsem si říkal "To snad ne, to se nestane." Stalo se, ale odvážná posádka se jen tak nevzdává a vždycky najdou nějaký způsob jak porazit svého nepřítele a zajistit si přežití. Tomu pomohla Jaylah (Sofia Boutella) a bez ní by se těžko posádka dostala z té planety. Líbil se mi její charakter a jak neumí moc mluvit jejich řečí. Ostatně mě docela pobavila scénka na konci, kde seděla již na gauči na Yorktownu a měla před sebou slušný počet drinků a prý, že pořád není uvolněná. Timelapse na konci se stavbou nové Enterprise byl i s klasickým Star Trekovým komentářem docela nostalgický a potěšil mne. Opět jako fanda sci-fi, vesmíru a hrdinů se mi to moc líbilo. Na tomhle jsem vyrostl. ()

blazma

Kdo ví jak to bude a zda se dočkáme dalšího pokračování. I kdyby ne, tohle bylo slastiplné zakončení této krasojízdy posádky Star Treku, Idris Elba, pro mě nebyl tak velký záporák jako v druhém díle ''Dr. Strange'' každopádně nebyl nejhorší. Efekty, příběh, celé to CGI prostě bylo famózní. Nikdy jsem nebyl tak velký fanoušek Star Trek série ovšem tato trilogie mě do tohoto skvělého světa naprosto vtáhla. ()

Wulz

3* dát prostě Star Treku nemůžu. Jinak díl který jsem viděl nejméně. A skvělý Rychlí a zběsilý dílek. Spokojen. ()

Lina

Vypadá to, že porota The Saturn Awards Abramsově verzi Star Treku nijak zvlášť nefandí. Jinak by nemohla s výjimkou nominace Benedicta Cumberbatcha ignorovat v hereckých kategoriích kelvinovský první a druhý film a všimnout si až toho (zatím) posledního a nejslabšího. Je pravda, že pokračování úspěšných filmů to nemívají lehké. Ono ani těch kvalitních druhých dílů není vlastně moc, ale občas to přece jen vyjde. „Beyond“ se vydal kvůli změně režie jinou cestou než první dva díly. Jde o vcelku slušný film, takže jsem mu nakonec zvedla hodnocení ze tří hvězd na čtyři, ale jestli čekáte, že bude pokračovat to, nač jste si zvykli u Abramse, tak ani náhodou. Najdou se tu samozřejmě i určitá zlepšení. První, to hlavní, že jde o vlastní příběh neslepený ze starých scén. Druhé jsou rukávy ženských uniforem. Na těch krátkých z prvních dvou dílů totiž chybělo místo pro označení hodnosti. Kladné body si zaslouží i masky mimozemšťanů, odkazy na Star Trek Enterprise a závěr, kdy tradiční věty o cestách lodi říkají tentokrát všichni hlavní členové posádky. Jinak... Zápletka se docela povedla, zlo roky ukryté na skoro opuštěné planetě. Dost už ale zamrzí zacházení s Enterprise, zvlášť v návaznosti na konec předchozího filmu. Chudák loď, po pěti letech na odpis. Přitom původní Kirk tu svoji zlikvidoval až ve chvíli, kdy už ji Flotila stejně chtěla poslat do šrotu, a to ještě při záchraně Spocka. No ale dobře, tohle zas každému nevadí (dokonce ani Simonu Peggovi) a trikaři v případné čtverce by tím pádem měli volné ruce. Horší je to ovšem se způsobem vyprávění. Třeba hned první scéna. Naprosto skvělá a úplně by mě dostala, kdyby… kdyby se tenhle film jmenoval Galaxy Quest 2. Jenže je to Star Trek, který se tak místy mění ve svou vlastní parodii. Podobných vtípků je tam totiž víc. Něco podobného se objevilo už v „Cestě domů“ (čtvrtý film se starou posádkou), která je celkem oblíbená, takže to chápu jako pokus na ni navázat. Jenže „Cesta“ bohužel kvůli tomu připomíná chvílemi zase spíš „Červeného trpaslíka“. Míchat tyhle dva styly je jako dát si dohromady víno s colou. Daleko radši mám suchý humor „Neobjevené země“, který se objevoval i v původním seriálu. Tady na něj dojde jen občas v konverzaci Spocka s doktorem. I charaktery postav zbytečně ztrácejí hloubku, kterou předtím měly. Jejich city a motivace jsou tentokrát podané jaksi polacinu. Nejlíp je na tom ještě Spock – dá se mu věřit jeho chuť odejít od Flotily i problémy ve vztahu s Uhurou. Příběhu Jaylah už chybí podrobnosti – jak se dostala na planetu, jak přežila sama celé ty roky. Kapitán zas občas mluví, jako kdyby si ze svých lidí dělal legraci. Ptát se pilota těsně před startem, jestli loď zvládne, je dost zvláštní způsob povzbuzení. Nebo dotaz na Scottyho, jaké mají zbraně, až ve chvíli, kdy jsou potřeba? Část z úvodu, kdy Kirk uvažuje nad změnou místa, je trochu nedopracovaná. Únava z velení – jistě, i to už jsme v Treku viděli (epizoda „Rajský syndrom“). Jenže on má za sebou v aktivní službě po Akademii, když se to sečte, sotva čtyři roky, a už od první mise jde přece o mnohem víc než jen o dobrodružství. Perfektní nápad scénáristů, že nestojí o své narozeniny, je na konci uzemněný tak nudnou oslavou, že jsem při ní měla, stejně jako Jaylah, chuť leda tak zívat. Nudný byl tentokrát i hlavní padouch. Na těch před ním se daly hledat chyby, ale zbytečně, ST přece není Shakespeare. Eric Bana i Benedict Cumberbatch obstarali zápornou část předchozích dílů skvěle; tady už to zdaleka nebylo ono. Krall je zahraný bez další přidané hodnoty, což samozřejmě stačí až dost na průměrný film, jenže na výborný ne. Idrise Elbu, který Kralla představuje, sice o většinu mimiky připravila maska, bohužel ani ve scénách bez ní neukáže moc zajímavého. Akční scény jsou překombinované a ztrácejí uvěřitelnost. Prostě v nich nejste, jen se díváte na hezké obrázky. (A tu motorku měli opravdu radši vynechat, i když v jedničce vypadala pěkně.) Podobné je to s posádkou, kdy herci všechny ty nedostatky sice ustáli (Zachary Quinto dělá, co jde, a Karl Urban je schopný po Xeně hrát už asi v čemkoliv), ale na jejich výkonu je změna režie taky znát. No a kostýmy… Úplně zbytečné nové uniformy. Klasické palubní z předchozích dvou filmů přece odpovídaly až na rukávy těm původním velice dobře. Teď dostala posádka oblečení tak těsné u krku, že všichni vypadají přiškrceně. Vycházkové uniformy se změnily úplně; asi mají připomínat ty, které se skoro sto let předtím nosily na Archerově Enterprise. No, když už je Flotila (produkce) musela po třech letech měnit, mohlo to dopadnout i líp. Ani český dabing filmu moc nepomáhá, je snad ještě horší než minule.  „Do neznáma“ opravdu není špatný film a určitě má příznivce, kteří se na něj rádi podívají znovu. Ovšem s jiným režisérem (ideálně znovu s Abramsem) a po doladění scénáře se mohl dostat výš. A ještě dodatek k doktorce Marcusové, která tu chybí, což je pro změnu naprosto v pořádku. Mezi druhým a třetím dílem zřejmě došlo na románek, který se na lodi nedal udržet, a tak odešla. Těžko říct, jestli v alternativní realitě následovalo něco jiného, než dost pesimistický závěr z „Pátrání po Spockovi“. () (menej) (viac)

blondboss

Justin Lin naviedol túto sériu na vlnu starých seriálov, kde to už nie je až tak o akcii, ako o výpravných príbehoch a putovaniach za novými svetmi. Prvá polka úplne skvelá a vyvrcholená brilantnou akčnou orgazmatickou akciou totálneho zničenia vesmírnej lode Enterprise. Tá druhá polka už bola trošku zmätočná, prekombinovaná a zbytočne prepálená. Nič to ale nemení na veci, že ja ako verný fanúšik Star Treku musím oceniť tento blockbuster, ktorým sa už vzdáva hold pôvodnému tvorcovi. Dvojka ale určite neprekonaná. 80 % ()

realyze

"Teda to muselo dát příšernou práci...a přitom taková blbost, co?" Ale tak zábavný to poměrně je. A hodně barviček (hlavně ocelová šeď...nebo vojenská?) a všechno bouchá. (SPOILER) Kirku. Ty pako. Když máš metr před sebou hlavního záporáka, co mává biologickou zbraní, přestaň kecat a střel ho do hlavy. Ach. ()

BrusVejn

Veľmi ma to mrzí ale tretí diel je najslabší. Veľká väčšina filmu sa odohráva na úplne nudnej a generickej planéte, ktorá nemá čím zaujať. Hlavný nepriateľ bol taktiež určite slabší ako jeho dvaja predchodcovia. Ale určite to nerobí z Beyond nejakú katastrofu, film ma veľa úsmevných momentov a už len vidieť starú partu pokope mňa ako fanúšika nenormálne potešilo. Film má len tú smolu, že mu predchádzali lepšie filmy (nepochopiteľného hateu na dvojku s Khanom sa pravdaže nezúčastňujem). Aj keď (zatiaľ) nemám vôbec chuť film vidieť po druhý krát, štyri hviezdy si v pohode obháji. P.S.: Chcem buddy film so Spockom a Bonesom! A to hneď! ()

hufnagel

Vadilo mi,že pri bitkách si veľmi dávali pozor aby si neublížili,asi pre prístupnosť filmu a z psychikou postáv sa tiež nebabrali.Ináč obstojný scifáčik. ()

Hopeman

Kdepak jsou koule? kde,kde kde? mám rád Star trek ale po chvíli popravdě začne bejt nečekaně poněkud nudnej(leon)....ale stejně tam ty 4 fláknu.... bo tenhle žánr miluju. ()

Little

Toto měl být restart filmové Star Trek série. Justin Lin servíruje uvolněný, příjemně zábavný akční blockbuster, ve kterém vynikají hlavní i vedlejší postavy. Scénář nabízí vyvážený mix humoru, napětí a emocí, dává prostor postavám, které se dosud dostaly ke slovu jen málo. Vydáváme se do hlubokého vesmíru, což dává příležitost blýsknout se třikařům. Zvládli to na jedničku. Nové záběry hvězdné lodi Enterprise, působivé základny Yorktown a dalších vychytávek jsem očima hltal a nemohl se nabažit. Potěší celá řada narážek na původní Star Trek ze 60. let. Plus je také větší civilnost postav a jejich fantastická interakce. Změnila se taky výprava a kostýmy. K lepšímu! A v neposlední řadě chválím celou plejádu masek. Ve Star Trek: Do neznáma se na plátně ukáže hned 53 nových mimozemských druhů. Za zmínku stojí hudba Michaela Giacchina, který do třetice přichází s trochu jiným stylem. Jeho hlavní téma zůstává, ale rozehrává ho do mystických variací a doplňuje novými nápady. Parádní je orchestrace. Už úvodní titulky navozují husí kůži. Jedním z highlightů je hudební doprovod pro scénu na základně Yorktown. Sečteno a podtrženo - Star Trek: Do neznáma je "must see" science fiction film, který by vám neměl ujít. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se zatím letos do kin dostalo. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)