Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

jasiska

Neviem ani prečo, ale napriek mnohým dobrým veciam ma Star Trek Beyond nepresvedčil. Dej bol taký jednoduchý, že ani neviem, o čom to bolo. Postavy a ich predstavitelia tradične super, ale záporák, hoci na papieri by mal byť silnou stránkou filmu, vyznieva naprázdno. Celá existenčná kríza Kirka a Spocka je nejaká vágna a len úplne arbitrárne vyriešená. Dokonca ani ten doodad, čo sa ukázal ako nejaká superzbraň, som nejak nepochopila. Celkovo som mala pocit, že pozerám len jednu z menej dobrých epizód môjho inak obľúbeného seriálu. ()

Milodar odpad!

Protivný příběh, ještě protivnější scifi prostředí, samoúčelné triky, do toho kapitán Amerika na motorce, no děs běs. Po dvou dnech od shlédnutí si nevybavuji jedinou scénu, která by ve mě utkvěla. ()

Hyb_rid

Nejlepší z Kelvin timeline filmů což na druhou stranu nic moc neznamená když předchozí 2 filmy byly absolutní dno. Simon Pegg napsal scénář, který se alespoň trochu snaží přibližovat struktuře klasických filmů ale i tak se topí v absolutní mizérii vyčpělých rádoby cool akčních scén v čele s dalším generickým záporákem. Můj sen je se od tohoto konceptu odvrátit alespoň na úroveň Insurection nebo ještě lépe Undiscovered country což si myslím je dobrý kompromis mezi dobře vystavěnými postavami věrnými svým seriálovým protějškům, příběhem který dává smysl a je nějakým způsobem zajímavý a přiměřenou akcí. ()

Jaro_slav

Změna režiséra byla znát snad jen v tý jediný „chytací“ scéně jak vystřižený z FF6. A až po filmu mi došlo, proč... Jinak jsem měl ten spokojenej pocit „starýho dobrýho Ejbremse“. Zdálo se mi, že někde Fanta na pár místech ujel s titulkama, ale to mohlo bejt kulitomu, jak se dneska blblě dělaj. Jinak stoprocentní zážitek. Viděno v předpremiéře zde a posléze v IMAX, což je dočista zbytečný - 3D efekt je zjevně dělaný v postprodukci a místy se zobrazuje fakt podivně. ()

Magika82

Vzhledem k tomu, že patřím mezi tzv. "Trekkies", těšila jsem se na tento snímek jako dítě na Štědrý večer. Inu, v mnoha ohledech plně spokojená. Uhura, Spock, McCoy, excelentní herecké výkony. Chris Pine, co by James T. Kirk, mi však do role Kirka - snímek od snímku - "sedí" méně a méně. Zcela mne však zmátly scény s orbitální "městskou" stanicí. Od počátku Star Treku, existovala na orbitě Země jediná stanice, a to ve tvaru podobném urostlému hřibu, přezdívaná jako ESD (Earth space dock). I když se měla změnit od prvního dílu novodobého ST, vracejícího se do mládí J.T. Kirka, historie, a tím vývoj budoucnosti, scény na této pseudo-městské stanici, mi zkrátka nesedly podobně, jako scéna s motorkou alá choper či Harley. Takže ve výsledku: Horší velmi dobrá, 2- , ale přesto 70%, a tedy s odřenýma ušima 4 hvězdy... ()

Oňďo

Veľmi ma mrzí že Star Trek ako sága nemá tak silnú fanúšikovskú základňu ako konkurenčné Star Wars. Za mňa najlepší diel série ()

Ant_Antony

Snad poprvé jsem měl v kině pocit, že je mi vlastně úplně jedno, co se na plátně děje a je mi to tak nějak jedno. Vše co měly předešlé (restartované) StarTreky tady chybí. Napětí, osudvost, cíl - vždycky se to nějak uvaří a nějak to dopadne. Škoda, velká škoda. ()

filipvrbik

Čekání je u konce.....už v lednu jsem si vytýčil Star Trek jako film roku, a i když ho pak posunuli o měsíc, už v průběhu Olympiády jsem se obrazně řečeno těšil víc, než na Bolta. Takže hned den po OH jsem vyrazil, a film, kterému jsem chtěl dát vysoké hodnocení, aniž bych ho viděl mě doslova nadchl. Vizuální stránka (od které jsem opravdu hodně očekával) překonala moje očekávání, a i příběh (byť to nebyl starý dobrý Star Trek s kapitánem Piccardem) stál za to, a celkově nelze než říct, že to byl nejen nejlepší Star Trek, nejen nejlepší sci-fi, ale dost možná i najlepší film , jaký jsem kdy viděl....první opravdu dokonalý film, jen věčná škoda, že příště už to bude bez Pavla Chekova R.I.P. ...viděno v kině s dvěma úžasnýma lidičkama ve 3D ...100% (a konečně zjistíme jak se jmenuje Uhura jménem) ()

Mikino00

Naprostá pohodovka. Děj připomínal dlouhou seriálovou epizodu, ale o to více ve své jednoduchosti naprosto předčil své letní blockbusterové kolegy. Filmu hodně prospělo dočasné rozdělení postav, které tak dostaly svůj prostor. K tomu se musí připočíst slušná akce i vesmírná bitva, nápadité pozadí i sympatická nová postava Sofie Boutelly a hlavně trefné kostrovy hlášky. Škoda finále, které bylo hodně laciné a přihlouplé. ()

Marys

Trochu škoda, že Star Trek Beyond už nemá takú propagáciu ako predchádzajúce dva filmy. Každopádne páčil sa mi aj tento, až možno na záver. SPOILER: Nechápal som, prečo sa Kirk s Krallom mlátili na päste pri vzduchovej šachte a nikto iný tam nepribehol. Všetci to sledovali z ústredne a nechali ho tam vytrápiť sa samého. Trochu zvláštnym momentom možno bolo, že Krall v závere skutočne precitne a zachová sa ako hrdina, no stal sa úplný opak. Netradičné pre Hollywood. Škoda Antona Yelchina, každopádne. ()

geimz

Toto je tak nevýrazný, neoriginálny, tuctový a uzívaný film, že jediné, čo ho odlišuje od jednej epizódy seriálu je väčší rozpočet na triky a stopáž. Skutočne mi na um nepríde jediná scéna, na ktorú by som si mohol hoc aj po týždni spomenúť. Nuda a šeď, a príbeh je, veľmi skromně řečeno, sklamaním. Jediné, čo to ako tak zachraňuje, je občasná hláška. ()

Milky.

Tady už to kašlu, nebudu se rozčilovat nad nezničitelnou posádkou, logickýma kravinama...užil jsem si to, bavilo mě to, pobavilo mě to a postavy taky měly konečně hloubku. Sice recyklovali Khaana nebo jak se psal a taky hmyzí hejna z Ender's Game, ale dohromady je to dobré, to bez debat. Za mě tentokrát čtyři. Jo a Sofia Boutella mě obyčejně moc nebere, ale s tím bílým makeupem je parádní, bych ho z ní s radostí vyklepal. A ano...gay feeling is strong with this one. ()

Mimomisu

Jednicka me bavila, i proto, ze jsem od ni moc necekal, dvojka zklamala, protoze jsem naopak po jednicce cekal a trojka je vlastne mix obou a to vlastne jen lehce nadprumerna ve vysledku. Coz je skoda, i kdyz nejsem trekkie, tak bylo tezky tomuhle restartu nefandit. Ale chybi tomu zivot a duse a akcni sceny to spis potapeji, nez zachranuji (coz se od Llina dalo cekat, ale je to takovy nestastny trend spousty blockbusteru poslednich let). ()

bobstock

Doba letí jak blázen a s ní i technologický postup. Nejen v reálu, ale i na plátně. Pokud si scifi filmama předpovídáme budoucnost, tak se mám na co těšit. Cirkus, samé závratě a zvracení. Radši se usadím na cizí planetě, schovám se do lesa a vklidu dožiju se Sofií Butellou. Další pokračování trekovských válek je svižné a né moc vážné. Hezké všudy přítomné odkazy na prvopočátky série. 75% ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)