Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (14)

Nevinné lži (2013)

Vážná témata současné společnosti, které jsou o úroveň horší než předešlé Soukromé pasti. Na dně skleničky je sice skvělý díl, jeho bratříčkové jsou ale často až podprůměrní. Rozhodně se ale v českých hájích a lesích jedná o nadprůměrný seriál, ke kterému se určitě rád vrátím. ()

Pod hladinou (2013) (S01E01)

V několika věcech podobné jako Něžný vetřelec ze Soukromých pastí. Příběhově se jedná ale o tak prázdnou a nudnou záležitost, že mě to po 40 minutách totálně přestalo bavit a jen jsem to přetrpěl do konce, od kterého jsem čekal alespoň trochu něco, co by mě vytrhlo z letargie, bohužel nic. ()

Lež má rozbité auto (2013) (S01E02)

Překvapuje mě, že někdo tam mladý (a v roce 2013 obzvlášť) jako Kotek dokázal ukočírovat dejme tomu film a natočil ho s takovou chutí, pohodu a sympatií. Dvojice Vilhelmová - Dyk jsou skvělý a bavilo mě je sledovat, je vidět, že jsou partneři nejen ve filmu. Lehký, letní, pohodový. Proč ne? ()

Druhý dech (2013) (S01E03)

Happy end mi přišel jak z jiný galaxie, ale nemůžu říct, že mi to nevykouzlilo na konci úsměv na tváři a ty vážné scény naopak knedlík v krku, protože to této pasti se můžeme dostat všichni. I když který trouba bude vydělávat 190 tisíc a alespoň třetinu platu neušetří. Jinak ale skvělý Langmajer a kouzelná Hřebíčková. ()

Hvězdička (2013) (S01E04)

Suchánek ve vážný roli fakt ne. Vlastně spíš Suchánka v jakýkoliv filmový roli fakt ne. Je jen směšný a neumí vůbec nic. Na druhou stranu Tereza Voříšková byla fajn. Celkově to je ale zatím nejhorší díl Nevinných lží. Ani jednou se mi nestalo, že by mě zajímal další vývoj. Je to hloupý, nelogický a absurdní. ()

Klukovina (2013) (S01E05)

Při titulcích jsem si hned vzpomněl na brilantní Hon od Vinterberga. Česká televizní obdoba není špatná. Spíš filmařsky mě ale donutila se zamyslet nad tím, jak snadno a rychle dokážeme člověku zničit život. Na konci jsem čekal trochu důslednější závěr, ale dobrý, fakt dobrý. ()

Chromozom (2013) (S01E06)

Nedokážu říct přesně co, ale něco mi na tomhle dílu nesedí. Příběh mi přijde jednoduše plochý a nebýt jednotlivých zajímavých scén, šel bych ještě níž. Jako celek to ale působí unaveně, nikoliv komorně, jak by si režisérka představovala. ()

Čistá práce (2013) (S01E07)

Hodně mi seděl Jan Plouchar, který naštěstí celý díl utáhl svou nenuceností. Příběhově jde ale o slabší díl, který má k tomu otevřený konec, a to mi prostě nesedlo. Zrovna u Čistý práce bych chtěl doslovný závěr a otevřený konec bych si dokázal představit třeba ve Hvězdičce. ()

Byl lásky čas (2013) (S01E08)

Průměrná rádoby drama podívaná s velmi slabým příběhem, který Vás nedojme, nepotěší a ve finále nevyvolá žádný emoce. ()

Zrádce (2014) (S02E01)

Pro sparťany a slávisty asi pecka, jenže spousta z nás je s fotbalem trochu dál než jen u "tyvoe já tam vyběhnu a zbiju ho!". Hádkovi toho troubu celkem beru, ale Taclíkovi to trvdý jádro nežeru ani ve snu. Příběhově jde o lehkou komedii, která nemá ale pořádný drajv nebo cokoliv, co by ve 3/4 proměnilo tuhle prostinkou blbůstku v něco fajnovýho. Ale Jana Pidrmanová je hot až na půdu, o tom žádná. ()

Vedlejší příznaky (2014) (S02E02)

Plíživé, drastické, psycho. Těmihle slovy by se dal tento díl dobře popsat. Skvělá Barbora Kodetová mi tu předvedla své herecké umění v plné parádě a převážně díky ní je tento díl opravdu silný. Ukazuje nám, kam až může člověk dojít, když je na dně psychicky a částečně i fyzicky. Krmíme se všelijakými léky, a v krajním případě to může dojít přesně do tohoto stádia. Silné, těžké a naštěstí pro tentokrát s pozitivním koncem. ()

Na dně skleničky (2014) (S02E03)

Nevinné lži jdou do finále a kvalita stoupá vzhůru. Na dně skleničky je toho krásným příkladem, ponurá, pod kůži zalézající hudba, hutná atmosféra a nepřítel ze všech nejtěžší. Stanislav Majer mi tu předvedl jak dobrým hercem dokáže být, když je dobře veden. A jako bonus? Když už jsem čekal očekávaný konec, přišla poslední pěti minutovka, další odhalení a poslední záběr, který Vám do krku narve knedlík sakra hluboko. Skvělý. ()

Moje pravda (2014) (S02E04)

Někde na půl cesty ke skvělému dramatu. Ke konci mi tu bohužel chybělo víc šťávy, nějaká "šokující" událost, která by to celé podtrhla. Takhle mi celá Moje pravda vyšumí a zůstane mi jen vzpomínka na krásnou Hanu Vagnerovou. ()

Hra (2014) (S02E05)

Docela přesný díl, který odhaluje jak snadné je v dnešní době cokoliv. Žijeme na internetu, mě je 30, já jsem v pohodě, ale nevím jak by tohle zvládala moje třeba dvanáctiletá dcera. A následky mohou zajít až do těch největších extrémů, jako tady. Jako vždy skvělý Vetchý, jen mi trochu neseděla ta sexy hackerka, ale dejme tomu. Na závěr tohoto seriálu povedené drama se šťastným koncem, který, právě protože to je poslední díl, nemusel skončit tak šťastně. ()