Súkromné pasce

• Česko Soukromé pasti (viac)
Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (viac)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

Elyssea

Soukromé pasti rozhodně nejsou má krevní skupina. Nova, která poslední dobou vysílala samé krávovinky sice vysílá záchranný kruh právě v podobě pastí a Comebacku, ale přesto je to kruh jen z poloviny nafouknutý. Soukromé pasti jsou ambiciózní projekt a to je jeden z mála kladů. Viděla jsem zatím první dva díly a nevím, jestli v tom chci pokračovat. 1. díl: Ano, je to možné. Uvěřitelný příběh o kariéristce, který bohužel i přesto, že má celkem krátkou stopáž nudí. Tatiana Vilhelmová mi byla bytostně nesympatická a její rozhodování jsem nechápala. Navíc její zpovědi do kamery mi přišly silně otravné. Bohužel stejný neduh se objevil i v díle druhém. 2. díl: Příběh na mě dosti brutální. Opravdu přesný název. Brigáda za všechny prachy. Druhý díl byl o něco lepší. Nahoru to tahala Sandra Nováková jak jen mohla. Bohužel jí na noze viselo závaží v podobě nechutné paruky, co má na začátku (takovéto vlasy bych nikomu nevěřila. To proste nejde,.... ;D), ale i zpracování námětu. Prakticky celý film zabíjí strojení se na noc a případně záběry na dveře a podobně. To mě fakt nebaví. Soukromé pasti jsou jakousi vlaštovkou na lepší dny Novy, ale zatím je to jen na čtvrtině cesty. 3. díl: Snad zatím nejlepší, ale to je zásluha pouze Saši Rašilova. Velice uvěřitelné. Zuzana Norisová se konečně zbavila svého "nachlazení", které ji provázelo celé letiště a když nemá hysterický záchvat, vypadá celkem sympaticky. Nebylo to nejhorší, ale opět až příliš dramaticky natočené. Ono totiž napětí není nuda a tohle nuda byla. Hra na rádoby dramatičnost hold nevychází. 6. díl Malý terorista. Děs!!!! Tohle bylo jako z americkýho filmu. Celé to bylo naprosto příšerným způsobem předvídatelné. Ta šikana a tak. Totální trapas. Tohle byl jeden z nejhorších dílů. Celkové hodnocení: Soukromé pasti byly až příliš ambiciózní a tvářily se, že mají navíc, než jak tomu ve skutečnosti bylo. Nakonec byla většina dílů průměrných, některé padaly ještě níž. Díkybohu to nakonec zachránil poslední díl, který byl ze všech předchozích asi nejvtipnější. Tereza Brodská mi konečně začala být alespoň trochu sympatická a nakonec vytáhla u třetí hvězdičku nahoru sama. A mimochodem, dostat po hlavě příčnou flétnou musí dost bolet (hrála jsem tři roky), ale flusat do ní... To se dělá? O:) ()

AllShallFall

Seriál, který má něco do sebe. Příběhy, které mluví za mnoho lídí, kteří něco podobného prožili. To je na výbornou. Bohužel je to však mizerně a lacině zahrané. Česká herecká scéna, jde dle mého názoru do sraček. A na takto plně neprofesionálních seriálech se to projevuje. Jinak věřím, že by z toho mohl být solidní seriál. ()

PogoJoe

1. díl: **** - Solidní příběh s kvalitním obsazením, s nešablonovitým vývojem a dokonce i slušně natočený. Klasika ze života pro TV obrazovky přímo stvořená... || 2. díl: * - slabota. Velice předvídatelný, neoriginální příběh o chudé vysokoškolačce, která potkala pasáka a začala se věnovat nejstaršímu řemeslu mě nezaujal téměř ničím. 3. díl: *** - Opět lepší počin. Příběh o dvou lesbických učitelkách na ZŠ a jednom chudákovi hodném manžílkovi v podání přesného Saši Rašilova řeší zejména pohled společnosti na lesbické (potažmo homosexuální) vztahy a podává realistický pohled na to, jak se vše muselo vyvinout. Někdy se zbrklé změny ze zamilovanosti nevyplácejí... 4. díl: **** - Zatím nejlepší příběh díky solidnímu scénáři a vhodně zvolenému prostředí zámku. Jsou v tom tajemství minulosti, mladá láska a smrt, tenhle díl mě bavil. 5. díl: ** - smutné, melancholické řešení mileneckého, značně odkvetlého trojúhelníku na prahu smrti... Na můj vkus moc deprese, málo děje a spousta nudy (a mytí nohou). ()

Sharlay

Jedna hvězdička za to, že se Nova pouští (pravda, neúspěšně) do alespoň z dálky sofistikovaně vyhlížejícího seriálu. Mediální masáž tomuto seriálu spíše neprospěla, pouze s výjimkou dílu o zneužívání, což samo o sobě je zvěrstvem pokud je to prezentováno v "zaručeně čerstvé zprávě" v Televizních novinách, shodou okolností pět minut před seriálem. Kdy se televize Nova aspoň trochu zamyslí nad tím kam to vede? ()

Snorlax

Tento projekt televize Nova si zaslouží uznání. Nevěřila bych, že tv, díky které jsem pochopila, proč se říká televizní kanál, dokáže nabídnout svým divákům něco takového. Nejen, že jsem nepředpokládala, že na to má kapacity, ale řekla bych, že bude mít i strach svému diváctvu zvyklému na estrádní pseudozábavu nabídnout takové filmy. Projekt má sice mírně rozkolísanou úroveň, ale převážná většina patří k špičce české televizní tvorby. Pravda, ono mezi těmi pouty, zahradami, nemocnicemi a bůhví čím ještě, není pražádný problém vyniknout. Ale tady hrají herci, hrají podle scénáře a režíruje je režisér. Už jsem si pomalu odvykla od těchto základních atributů. Proto mi možná Soukromé pasti tak vyráží dech, protože jsou to výborné televizní inscenace! ()

• V epizodě "Manželství, nebo život", která se odehrává v zimě, slavili svátek Ivanové, ve skutečnosti však Ivan jmeniny slaví v červenci. (Lindush)
  • Pro Miroslava Etzlera bylo natáčení epizody "Tatínkova holčička" hodně složité. S rolí se musel dlouho psychicky vyrovnávat. Jak sám přiznal, bylo to pro něho mnohem složitější než pro Bereniku Kohoutovou, pro kterou to byla první herecká role. (MTHRFCKR)
  • V epizodě "Jiná láska" Daniela vyhazuje z okna komplet povlečení postele. V dalším záběru je ale s přítelkyní v posteli s bílým prostěradlem. (Twyer)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)