Úspěšný manažer žije svůj příjemný život v luxusu na splátky, s ročními bonusy, služebním autem, golfem a ukázkovou rodinou. Pozice, stabilita a sebeuspokojení. Úspěch jako samozřejmost. Jenže pak z minuty na minutu přijde o práci, o společenskou pozici, o perspektivu, o služební auto i bonusy. Novou práci podle jeho představ mu nikdo není ochoten nabídnout. A s důvěrou sám v sebe a své schopnosti dlouho nevydrží. Z ješitnosti předstírá, že se nic nestalo. Jenže skutečnost jej brzo dostihne, život na splátky je v troskách... Jak hluboko musí člověk padnout, aby si dokázal vážit obyčejných věcí? (Česká televize)

Seteh

**16** Jiří Langmajer byl hodně dobrý... hrál toho chlapíka, který si myslí, že je nejlepší v galaxii a pro své okolí naprosto nepostradatelný fakt skvěle. Tak skvěle, že by mu člověk dal nejradši z každý strany po držce. :D Jako jo - to, jak na sebe Langmajer s účetním, kterého před svým pádem vyhodil, neustále naráželi, to bylo celkem přehnané... v realitě by se potkali maximálně na té tramvajové zastávce. Závěrečný happy end je teda opravdu hodně happy a spíše pohádkový, ale když film vezmu jako celek - myšlenka, poučení, herecké výkony... - myslím, že ty 4 hvězdy si to určo zaslouží. ()

klukluka

Tuhle epizodu jsem dnes viděl potřetí, silně mě oslovila a ovlivnila. Měl jsem puštěnou ČT24, a když nablblý moderátor Roman Fojta položil prezidentovi Exekutorské komory dotaz, jestli se neobávají (!!!!) vlny exekucí kvůli covidu-19, tak jsem přehodil na jedničku a sledoval příběh zoufalství, které podle mě právě prožívají desetitisíce rodin. Kouzlo nechtěného. Pane Fojto, jen pro vaši informaci, vy trumbelíne, exekutoři se toho neobávají, exekutoři se na to třesou, čekají je totiž žně. ()

ostravak30

Mnoho lidí žije v podstatě odtrženi od reality. Tím zvláštnější to je, čím víc si uvědomíte, že původně žili také normálně, protože každý musí nějak začínat. Jenže na luxus se zvyká snadno. A že se hůř odvyká nám předvede Jiří Langmajer více než dobře. Herecké výkony jsou vůbec kvalitní. I Petra Hřebíčková je výborná stejně jako Ondřej Malý. Film se zabývá otázkou co dál, když luxus skončí. Jsou vůbec schopni žít dál? Žít v realitě obyčejných lidí? Jsou, ale jde to těžko. A vcelku správně jsou hlavním hrdinům dávkovány problémy, aby oni i divák došli ke stejnému závěru. A není to jen ten, že by se mělo myslet v době blahobytu na horší časy (což je opravdu zvláštní, že si při výši jeho platu nespořili třeba na ztrátu zaměstnání, což už je dnes běžné pojištění), ale také to, že peníze jsou sice důležité jenže v životě jsou i důležitější věci. ()

horskejvlk

Pro mě, mrazivě reálný scénář, který Langmajer zahrál levou zadní. Film o spadnutí ze snobského nebe na zem aby díky manželce postavení se na vlastní “byznys nohy” byl svobodně šťastnější než když byl v přepychu. Pro mě bych vyzdvihl Lukáše Vaculíka a Ondřeje Malého které rád vidím v civilních rolích. ()

Jimclark

Ano, nejspíš to byla jen "průhledná moralitka" nebo možná mám zrovna dneska jen nějak rozhozený hormony, ale líbilo se mi to. Jo aha už vím, tak asi bych neměl po návratu z hospody radši vůbec zapínat televizi, protože pak je všechno tak nějak lepčí a hezčí. A nebo že by to bylo tím, že jsem už dlouho na tuhle skvostnou databázi ničím nepřispěl? Zkrátka 70% ať nežeru. ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)