Jindra je fortelný řemeslník, milující manžel a otec. Uchoval si svobodného ducha a navzdory své dřívější divoké životní etapě se cítí spokojen v přičinlivém rodinném životě. Jindrovým postojem je chovat se slušně, respektovat společenská pravidla a zákony. Jeho obchodní a pracovní partneři, na kterých je závislý, si tím však život nekomplikují. Slušnost a dodržování pravidel se stává nevýhodou a počátkem Jindrových finančních potíží. Splátky půjček jsou nemilosrdné. Nakonec je vystaven prosté otázce – kam až lze zajít, aby člověk zůstal sám sebou v konfrontaci s potřebou zajistit rodinu. (Česká televize)

ostravak30

Že to u nás mají živnostníci těžké nějakou představu mám. Tím horší to je, pakliže hlavní hrdina zákony a pravidla dodržuje, zatímco ti okolo něj nikoli, prochází jim to a ještě se tím chlubí. Jindrovi nelze upřít, že by byl nemakačenko, cucal stát nebo se snažil za každou cenu přijít k penězům, alespoň zpočátku ne. Těžko s ním ale soucítit, když sám drogy bere, následně je prodává a ke konci se rozhodne k loupeži. Další téma samo o sobě je manželka. Ta musí mít alespoň nějaké tušení, že se něco děje, ale od počátku jí vůbec nic nenapadne. Manžel jí sice lhal, to je fakt, a má právo být naštvaná, ale následně manžela nepodpoří. Její švagrová má pravdu. Kozy, drahá školka, a vinu necítí ani za mák. Škoda, že se jí hrdina nesvěřil, možná by byla přístupnější se v lecčems omezit. A právě u tohoto typu příběhu je veliká škoda, že nevidíme konec, který zůstává otevřený. Bylo by totiž zajímavé sledovat, zda se jim loupež povedla, či ho nechal kolega ve štychu - na mě to tak působilo, nebo si to oba rozmysleli a hrdina vyřešil problémy jinak. ()

dr.fish

Já už jsem v polovině příběhu ztratil zájem dozvědět se jak náš hrdina skončí. Je to film o beznadějném případu chlapa a taky to tak dopadá. Tam prostě není cesta ven. Borec, který se sice snaží, ale svým založením není schopen stát rovně, lže i sám sobě, obklopuje se lidmi, kteří jsou ještě horší než on. V takovém prostředí pak ztrácí orientaci a pořád prohrává. Tolik stručné shrnutí, dívat se na to ale bolí mnohem víc. 55% ()

slunicko2

Přesný portrét lidského typu i poměrů ve stavebnictví. 1)  Poněkud prostoduchý Jindra s přerostlým egem a neschopností odhadnout vlastní síly i druhé lidi je fakt ze života. Takových Jindrů je. Bohužel však mám pocit, že ještě víc je těch grázlů a grázlíků kolem nich. A manželek, jako je ta jeho, je taky spousta._____ 2)  Spoiler. Pokud jsi film neviděl, dále nečti! Pointa realisticky ukazuje Jindrovu cestu do pekel. Tvůrci se vyhnuli doslovnosti a nechávají na divákově fantasii, jak to celé dopadne. Vidím tu několik možností._____ a) Akce se podaří, Jindra získá prachy, poplatí aktuální dluhy, ale nezmění se. Dřív nebo později se ocitne v podobné situaci._____ b) Jeho parťák ho podrazí a Jindru buď chytnou anebo nechytnou, ale i tak skončí bez výdělku._____ c) Věc se nepodaří a oba budou lapeni. K nedostatku peněz se přidruží i trestní stíhání._____ Dobrý konec toho všeho vidí snad jenom Jindra._____ 3)  Mému oblíbenému herci 31letému Janu Plouharovi je role Jindry doslova šitá na tělo. I další herecké obsazení je trefné._____ 4)  34letý scenárista a režisér Jan Prušinovský umí, i když většinou jeho pracem dávám 3 - 4*, vždycky mi tam něco vadí. V tomto případě žádné konkrétní výhrady nemám, ale celkový dojem pěti hvězdiček nedosahuje. ()

Nick321

Jindra udělal dvě kritické chyby- důvěřoval, ale neprověřoval (tzn. vrazil veškerý svůj kapitál do projektu mistra, který se choval jak vekslácký podvodník a raději si na stavbě nechá post-komunistické prasoidní lemply než poctivého stavaře) a narazil si jako manželku panovačnou fůrii, která vždy dělá všechno správně, nikdy  se nesplete, vždy musí mít poslední slovo a neumí odpouštět. A s tímhle skórem si vezme hypotéku, která mu zlomí vaz, jede to jako domino. Ten konec se prakticky nabízel. ()

• V epizodě zazní rapové skladby „Kata-Strofy“ a „Verbální atentát“ od skupiny Prago Union. (Nick321)