Jak se propít k vlastnímu obrazu. Filipovi by mohl patřit svět. Inteligentní, zábavný, oblíbený, krásný chlap. Tak proč opustil kariéru, žije v přívěsu a jezdí bagrem? A proč ztrácí svoje blízké? Má opravdu všechno pod kontrolou, jak si myslí? Je jeho život dobrovolné rozhodnutí? Nebo jen úspěšně rozpouští vlastní lži v alkoholu? Co se musí stát, aby chtěl zase vzít život do svých rukou? Stanislav Majer v hlavní roli příběhu Jana Prušinovského v režii Bohdana Slámy. (Česká televize)

petikacka

Tady se zcela jasně ukazuje jak se nám ten chlast propojuje celým životem. I když už jste v prdeli a chcete skončit, pak se setkáte s někým a zase si dáte. Je to začarovaný kruh ze kterého, ale bohužel musí vyjít každý sám. Výborný příběh, kde naprosto exceluje Stanislav Majer o takovém malém popíjení, které nám dokáže zničit celý život. Nejhorší na tom je, že je to celou společností neustále naprosto tolerováno na rozdíl od drog. Za mě 98% ()

ostravak30

Herecké výkony byly sice opět skvělé, ale ty bohužel nepopřely trochu narušený příběh. O čem vlastně byl? O alkoholikovi, který pil už předtím než se mu utopila holka před očima? Nebo o příležitostném pijanovi, kterému se utopila holka a on definitivně pustil uzdu pití? Těžko říct. Hlavně není úplně jasné, zda utopení nepřebilo samotné chlastání. Tím spíš, když mu to každý dával za vinu, ale jednak nebyl za dívku zodpovědný, hlavně byla dospělá a přijeli dobrovolně a do vody lezla také tak, dále bylo okolo plno dospělých a nikdo nic nenamítal. Příběh tak dostává šrámy a dostává punc nevěrohodnosti. ()

Likan7

Nevinné lži jdou do finále a kvalita stoupá vzhůru. Na dně skleničky je toho krásným příkladem, ponurá, pod kůži zalézající hudba, hutná atmosféra a nepřítel ze všech nejtěžší. Stanislav Majer mi tu předvedl jak dobrým hercem dokáže být, když je dobře veden. A jako bonus? Když už jsem čekal očekávaný konec, přišla poslední pěti minutovka, další odhalení a poslední záběr, který Vám do krku narve knedlík sakra hluboko. Skvělý. ()

bubun

Proboha, to nemáme jiný herce, než Vilhelmovou a Lišku? A to jejich zarputilý obsazování do všeho trvá dodnes! Mimo jiné, už první záběry - Vilhelmová coby hráčka na kontrabas v country kapele, tak to snad proboha ne. Těžko najít něco, co by jí sedlo ještě méně. A nejhůř vyzněl monolog Vlasákový k Majerovi v tý maringotce či co to bylo. Jinak příběh ušel, ale jako vždycky v tomhle cyklu, všechno je tak strašně přitažený za vlasy... Dobrej je snad jen ten úplnej konec a rvačka v hospodě. Jo a ještě mi tu přišel slušnej Jáchym Novotný. ()

klukluka

Chlast, chlast, chlast. Takhle ho chci ve filmech vidět, tohle je jedna z jeho skutečných podob. Ne ta vysmátá mládež z televizních reklam. A tady byli ještě milosrdní - okouzlující Filip, karavan na břehu jezera, láska, sex, srandičky, svoboda....pak sešup, ale pořád s maskou fešáka Majera, kterej ještě pořád jaksi fungoval. Může být ale hůř, mnohem hůř. Ve filmu naopak. Když se sejde Prušinovský se Slámou, tak už to u nás o moc lepší být nemůže. ()

• Natáčeno v lokalitě autokempu Županovice u řeky Dyje. (sator)