Film zachycuje příběh pětatřicetileté Evy (Aňa Geislerová), které k dokonalému životu podle obecného mínění chybí pouze jediné – dítě. Jenže Eva se na roli matky necítí, a tak nějak neví přesně proč... V jejím okolí doslova zuří babyboom a všichni se tváří, že jediným a pravým smyslem života jsou děti. Pod její osobní hladinou odhalujeme příčiny váhání a jejich původ. Eva si ujasňuje své vztahy k matce, sestře, k muži. Ale především se zaplétá do nového vztahu, a tato situace bude katalyzátorem, který všechny lži odhalí. Lhaní je strašně vyčerpávající, jak říká Evina terapeutka. A co pravda? (Česká televize)

rakovnik

Alice Nellis rozehrála civilní příběh, ovšem ve srovnání s těmi, které jsem již viděl, o poznání méně zajímavý. O to více nejspíše běžný. Přestože jsem se tolik nebavil a chybělo napětí, "pobavil" mě závěr, kde si režisérka - scénáristka hezky vyhrála s osudem hlavní hrdinky. Ač je to protimluv, odhalení lži bylo tak nepříjemně málo pravděpodobné, až je jako ze života. Ovšem u mě zde ženy prohrály svůj "souboj" s muži. Jinak snad jsem sledoval film pozorně, ale neseděl mi věk matky a dcery. Babička Daniely Kolářové říkala, že oddalovala děti skoro až do čtyřicítky. Hlavní hrdince Ani Geislerové bylo 35, ale její matka oslavovala 65. Chybí mi deset let. ()

bubun

Jeden z těch lepších dílů Nevinných lží, asi kvůli nosnému námětu. Taky Remundová byla dobrá. Nejsilnější bezpochyby dvě scény; první ta hádka s matkou při oslavě jejích narozenin, druhá ta společná večeře obou párů ke konci. První docela dramatická, druhá měla být asi taky hlavně drama, ale za mě byla spíš komediální, protože ten provar se "stilnoxem", který byl vlastně antikoncepce, a celá ta hysterie kolem - u takových taškařic se prostě člověk má tendenci smát. Velkou slabinou je konec, když Boudová zcela podcení situaci (logicky to musela být ona), a pak Geislerový oznámí drsnou informaci o jejím - nezměnitelném - stavu, a ta ji ani nežaluje, ba ani si na ni nestěžuje, přičemž to celé zakončí naprosto debilním monologem, kde si totálně protiřečí. Takže slovy školáků:"WTF?!" ()

zamukooo

Díl jsem viděla asi před osmi lety a od té doby jsem ho zhlédla několikrát. Za mě jeden z nejlepších dílů, dost mi otevřel oči ohledně přechozených vztahů. Když jsem díl viděla poprvé, napadlo mě, že se možná vyspí se svým terapeutem, ale že mám asi až moc dirty mind. A hle – já se trefila. Plyne z toho ponaučení, že zaplést se se ženatým není dobrý nápad – dost možná má dotyčný těch milenek víc. Jinak celkově epizoda skvěle vystihuje pocity bezdětných žen a neustálé poznámky okolí – hlavně těch, kteří už děti mají. Sice to trochu vyznívá stylem, že jakmile žena nechce děti, automaticky je za tím nějaké osobní trauma/špatný vztah s vlastní matkou (a jakmile se to trauma odstraní, samozřejmě bude chtít 2 děti a všechno bude sluníčkový), ale to není tak podstatné. Podstatné je, že by lidé moc neměli rýpat do důvodů, proč někdo nemá děti. My se lidí můžeme zeptat, jestli plánují děti, ale tím by to mělo končit – není dobré se na to opakovaně ptát a ještě vyčítavým stylem „proč?“, nemůžeme vědět, jestli dotyčný není neplodný nebo to pro něj není citlivé téma. Když už o těch problémech někdo promluví, dost často se dočká rad typu „nesmíte na to myslet a hned to půjde“ a když někdo děti nechce, je to snad ještě horší – pak si zase vyslechne něco o sobectví nebo o kariéristkách. Líbil se mi i ten rozhovor s matkou na konci, který vysvětlil, proč ji do toho tak tlačila. Mnohdy to rodiče s námi myslí dobře, i když způsob, jakým to říkají, je zraňující. Jen bych vytkla to klišé ženy zamilované do svého terapeuta, to si mohli odpustit. A celkově mi přijde málo pravděpodobné, že by žena tajně brala antikoncepci a manželovi nic neřekla. Tipla bych, že častější je spíš opačný případ. Ještě tedy musím vyzdvihnout komentář rakovnika - také jsem si všimla, že neseděl věk Evy s věkem její matky. ()

Brtniik

Tento díl bych hodnotil jako naprosto dokonalý. Aňa, pro kterou mám dlouhodobou slabost, zde ztvárnila naprosto přecvičenou mladou ženu, která, kvůli drilu v mládí, neví co chce - nemá vůli, jen poslušně "plní". Koukám do galerie k filmu, Aňa tam hraje naprosto mrtvými očima, co je děsné... Elis je moc šikovná. ____ Jsem za rovnoprávnost ve vztahu a upřímnou komunikaci, ale manža to místy opravdu přeháněl. ()

ostravak30

Mě se tento příběh tak úplně nepozdával, ale dokážu pochopit, že ženy zaujme víc. Z pohledu chlapa vidím ženu, která tak úplně neví co vlastně chce. Má skvělého manžela s kterým se snaží o dítě. Na ni je však skvělý až moc a proto mu pro jistotu lže, že požírá prášky na spaní. Postupně se odkrývá, proč vlastně netouží po dítěti. Ovšem zaplést se se svým terapeutem, to fakt nemohli vymyslet nic lepšího. Aňa Geislerová navíc tak často opakuje, že je zrůda až tomu mladší ročníky matek nejspíš začnou věřit. ()