Párna a nepárna

• Česko Sudá a lichá (viac)

Hromotĺcky Charlie Ferpo (Bud Spencer) vezie na svojom nákladnom aute na preteky motorový čln, a pretože je obetavý dobrák, zvezie mníšku a malú sirotu. V pretekárskom depe sa po prvý raz stretne s modrookým sympatickým Johnnym Firpom (Terence Hill), poručíkom amerického námorníctva, ktorý nedokončil preteky z dôvodu sabotáže, ktorú má na svedomí banda gangsterov, čo zarábajú na športových stávkach tak, že sabotujú favoritov. A práve Johnnyho poveril admirál O´Connor (Woody Woodbury), aby túto bandu, ktorá ohrozuje víťazstvo námorných síl v blížiacich sa pretekoch v Miami, zneškodnil. Súčasne má ako svojho pomocníka získať dobráckeho Charlieho, bývalého slávneho športovca, ale predovšetkým geniálneho hráča. Lenže získať ho pre takú pomoc, akú má Johnny na mysli, rozhodne nebude jednoduché. Charlie sa totiž pevne rozhodol, že už nikdy nebude sádzať a hrať. Johnny vie, že na to musí ísť ľsťou. Vyberie sa do tajnej herne, kde hrá tak zle, že prehrá takmer všetko, vrátane „svojho“ nákladiaku, ktorý parkuje vonku na parkovisku. Keď si ho však gangstri chcú odviezť, narazia na jeho skutočného majiteľa, Charlieho, a, samozrejme, na jeho pádne päste. Johnny využije bitku na to, aby s kamiónom ušiel. Ďalší deň Charliemu zavolá a dohovorí si s ním schôdzku. Tvrdí mu, že je jeho nevlastný brat a na dôkaz ho zavedie za ich otcom, ktorý predstiera slepotu a tvrdí, že je obeťou pomsty mafiána Parapolisa (Luciano Catenacci), ktorému kedysi Charlie zlomil nos. Charlie dojatý jeho osudom sľúbi, že zoženie stotisíc dolárov na jeho operáciu. A to už ho Johnny má tam, kde potrebuje. Prvé peniaze získajú stávkou na dostihoch, kde Johnny zaskočí za podplateného džokeja a zvíťazí v preteku, v ktorom mal prehrať. Postupne získajú päťstotisíc dolárov, o ktoré oberú gangstrov. Tým šéfuje práve Parapolis. Johnny sa dá počuť, že ich vsadí do hry s gangsterským bossom. Dá sa odviezť na jeho jachtu, slúžiacu ako ilegálna herňa, ktorá sa pohybuje v medzinárodných vodách, a je teda mimo dosah polície. Johnny tak síce zostane bez ochrany armády, ktorá mimo pobrežné vody nemôže zasiahnuť, ale zato sa tu nečakane objaví Charlie. A to práve v okamihu, keď Johnny mafiána Parapolisa o všetko obohrá. Gangstri, pravdaže, nechcú Johnnymu dovoliť s výhrou odísť, a tak sa na lodi strhne nevídaná bitka. O tom, kto zvíťazí, netreba dlho premýšľať... (TV JOJ)

Petroff

První silvestr v životě, kterej jsem táhl přes noc, jsem trávil u tohohle filmu, zatímco rodiče byli u nějakejch sousedů na mejdanu ... Rozhovor kolem pistáciový zmrzliny po právu zkultovněl...Miluju to. Hází mě to strašně moc zpět do dětství.. ()

Martin741

Pari e Dispari je absolutne presna definicia toho, comu sa hovori talianska blazniva komedia se vsim vsudy. Rozhovory su tu nezabudnutelne, zaverecna rvacka na urovni. Klasika, ktora bavila divakov v roku 1978, bavilo ma to roku 2008 a bude este sakramentsky dlho. Jedna z najlepsich komedii Spencera -- Hilla, ak nie vobec najlepsia. 100 % ()

O´Neill

A jsme opět ve městě ;) Není co říct, prostě Bud s Terencem se vším všudy! Jak se u nich patří perfektní hudba, hodně vtipu, a .... RVAČKY! Ti dva jsou prostě BEST! ...... "Charlie, zázrak, stal se zázrak!" ... "Hehe zázrak. JÁ TI DÁM ZÁZRAK!" ()

tomtomtoma

Příjemně zábavná komedie plná jemného násilí v podání bratrů Firpových Johnnyho (neustále provokující a bavící se Terence Hill) a Charlieho (často nevrlý Bud Spencer). Důvodem nevšedního dobrodružství byl zájem amerického námořnictva o čistotu ve svých sportovních kláních, které narušovala spolu s ostatním sportem banda Řeka Parapolise (Luciano Catenacci), neboť ovládala sázky. Ale to jen do doby než narazili na bratry Firpovi, kteří jsou tak skvělými sportovci, že zvládají závodit v autech, kočírovat klusáky, nebo hrát pelotu baskickou tak brilantně jako žádní jiní. A hazard? V tom jsou také dokonalí. Zkrátka příjemná oddychová zábava. ()

C0r0ner

Jestli se rozzlobíme je o level lepší, ale i Sudá a lichá je klasická veselá šaškárna, která se absolutně nebere vážně a chce pouze bavit, což se jí daří velmi dobře. Mohlo to být o kus kratší, ale závěrečná bitka byla podle očekávání bezvadná. 70% ()

agathon

"Hmmmm, príma to voní. To jsou fazole na cibulce... Mám rád fazole na cibulce." - "Jo, ale tyhle jsou moje!" - "Když mě někdo najednou v noci probudí, vždycky pláču. A když pláču, tak musím vstát. A když vstanu, tak se naštvu. A když se naštvu, tak to někdo šeredně vodskáče"" - "Pípo, ty si trouba!!" - "Hej, ty přece nejsi Sam Stalion!?" "jasně že jsem Stalion. Schválně na mě zavolej, jestli se ti ozvu." "Hej, Same!?" - "Nikdy nesázím, sestřičko!" - "Jmenuju se Johny" "Jasně, ale pro mě si frajer!" ()

zette

Spencer a Hill byli sympataci a i kdyz je pro me dej, odehravajici se v "soucasnosti" koukatelnejsi nez ty jejich westernovky... Tak me to stejne po par minutach prestane bavit. A nebyl jsem z toho odvareny ani v detstvi. ()

campix

'' Jak je možný, že vždycky vyhraješ ? Modlí se za mě celej sirotčinec. '' Někdo by mohl komedie s legendární dvojicí Hill - Spencer odsuzovat za jejich laciný humor a rvačky, ale mě se prostě líbí a skutečně se u nich baví a Sudá a lichá patří mezi jejich nejlepší dílka. Většinu jejich filmů jsem v dětství viděl nesčetněkrát a i když se na ně podívám v dnešní době, tak se stále zasměji a dokáži se udržet u obrazovky po celou dobu. Humor, který prostě nestárne a to by se mělo vždy dokázat ocenit. Alternativy: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí , Dva výtečníci . ()

otík

Jeden z nejlepších filmů téměř nerozlučné dvojice Hill + Spencer je opět dlážděn kupou soubojů, jejichž choreografie je vtipná, zábavná i reálná. Naprosto neškodný film pro kohokoli je příběhem řidiče kamionu, jehož bratr pracuje pro námořní policii a nutně potřebuje jeho spolupráci při dopadení gangu, který ovládá sázkařský svět v Miami. Přesvědčí ho mnohými lstmi a lžemi, které jsou však ku prospěchu věci a my se tak můžeme těšit nejen na velkou závěrečnou bitku na velké výletní lodi s kasiny a hernami, ale i na hodně fackovacích scén. Ačkoliv je to dnes už docela postarší zábava, stále to dokáže vzbudit úsměv na rtech především u těch diváků, kteří s těmito dvěma hrdiny vyrostli. ()

Radiq

Tak myslím, že jeden z těch lepších filmů s těma dvěma bijcema. Nemá cenu hárat štěstím nad jejich klasickejma mlátičkama (velkej silnej s pěstma a malej mrštnej s kravinama). Ale tady se povedly taky situace. Třeba rozmluva s delfínama mě dostala. A bylo tam toho víc. Ale na druhou stranu - ne, nebyly po mě na křesle chcany. Jako že jsem se nedochcal nadšením u tohohle filma. Zůstal tam jenom môj modzog, kterej k tomuhle fakt není třeba. ()

tom88

Nijak výrazný film, ani ako komédia to zas nevyniká. Spencer s Hillom sú ako vždy zábavný a prirodzený, aj keď tie ich bitky začínajú byť trochu trápne (v tejto dobe). Ako komédia to celkom pobavilo, keď nieje nič v telke, ale žeby to bola nejak nadpriemerná komédia, to ani nie. 62%. ()

MJMilan

Povedená klasická taškařice s Terencem a Budem. Bud převáží delfíny ve svém náklaďáku a na krk se mu pověsí kdo jiný než Terence Hill a udělá mu ze života malé peklo. Asi po půlce filmu se dovíme, že zmínění pánové jsou bráchové, kteří mají stejného otce - proutníka, který předstírá slepotu. Bud jako bývalý kvalitní hráč hazardních a jiných her začne společně se svým bráchou shánět peníze na otcovu fiktivní operaci a na nový kamion. Jak to asi celé dopadne? ()

andrii

V osudí, na trase. Prostřídají se.  Představení, která počítají... s párty kravaťáků, party kravat. Podusí ty, kteří se třeba jen o píď bodu vychýlí z osy terénu, do bohatě "rohaté" hry. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před… (viac)