Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

nogi

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Spencerem a Hillem, jako malí jsme jejich filmy ohrávali pořád dokola... Moc se líbí ta písnička, vykreslení padouchů (i když prostě jen na dětské úrovni), ale i domorodců a dvou hlavních hrdinů. Kdo neviděl tuhle komedii, je pro mě ztracený případ filmůvého znalce... :) ()

Lacike

Jeden z tych po kazdej stranke priemernych filmov dvojky Spencer/Hill. Zapletka by este usla. Po uvodnych peripetiach sa dá nedobrovolne ústredná dvojka dokopy, aby spolu isla hladat na ostrove stary poklad. Lenze epizodky, ktore zazivaju su dost nenapadite a nudne. Najprv su prilis dlho spolu sami na lodi, kde sa dá ťazko vymysliet nieco zaujimave a potom ked sa dostanu na ostrov, tak to mimo par bitiek tiez nicim nezaujme. Zaporaci su tentoraz nevyrazni. Jednu skupinu tvoria mafiani, ktorym Hill dĺži peniaze, takze vlastne idu po nom opravnene a druhu bandu tvoria pirati v gay sado maso kostymoch, ktori zneuzivaju miestnych indianov. Uz k tomu chybala len hudba od Village People a bolo by to dokonale gay. Namiesto nej tu je nevyrazny hlavny motiv, ktory si na druhy den vôbec nepamätam. No a bitky boli pre mna tiez sklamanim. Sice sa dockame dvoch velkych hromadnych bitiek, ale choreograficky su priemerne. Najhorsi je ale timing, kedze velmi casto vidno, ze sa mlati vzduchopazdno a udery dopadaju desiatky centimetrov od superov. No a obcasne zrychlovanie pohybov pôsobi tiez otravne. Humornych situacii je tiez pomenej, takze vysledkom je absolutny priemer. 5/10. ()

Veverinho

Komedie stará již 30(!) let. Bavila mě před desteti lety jako malého kluka a baví mě i teď jako dvacetiletého. Komu by se také nelíbili rvačky této komediální dvojice při které to jen "pleská". K tomu se přidá ukecaný papušek, podivný tvor jmonem Anulu, který se ve filmu stará o prakticky veškerou zábavu. "Soundtrack" v podobě jedné písničky se také těžko dostává z hlavy. Ve výsledku potom musím dát 5*, bavím se i když film jsem viděl už několikrát. ()

PeteBuck

Lepšie tri. Viac nie. Priemer, pár dobrých vtipov, ich tradičné bitky, ale nič viac. Dej je trochu trafený, postavy riadne uletené ("náčelník" kmeňa je v podstate detinský idiot, reálne rozhoduje mamča, piráti asi ako karikatúra The Village People) a Spencer-Hill sa od svojich tradičných úloh veľmi neodkláňajú. Akurát Hill je tu asi ako blb, čo všetkým okolo znepríjemňuje život a zatiaľ čo v iných filmoch je to dobrácky smoliar, tu je to skôr naivný blb, ktorého by som najradšej nakopal do riti. Takže dvojka sa tentokrát dá náhodne dokopy, aby skončila na ostrove s pokladom, spriatelila sa s domorodcami a dala na frak pirátom, zabudnutému Japoncovi (inak inšpirované skutočnou udalosťou) a tiež nakopala do riti mafošom, ktorých tam dotiahol Hill. Ako dej pomaly plynul, tak som si rozpomínal na nejaké detaily, keďže som tento film videl naposledy tak 15 rokov dozadu, ale je mi jasné, prečo toto som videl iba raz. Celkovo uťahané, zišla by sa menšia minutáž, lepší spád, viac vtipov a hlášok. ()

OG_Swifty

Movin movin movin movin - cruisin cruisin cruisin cruisin .... skvělý dobový soundtrack od dua The Fantastic Oceans doplňuje perfektní film dvojky Terence Hilla a Buda Spencera z jejich zlaté éry. Ostrovní dobrodružství je velmi svižné a místní nebezpečí graduje od neškodného Anulu, přes japonského vojáka Kamasuku, až po sado maso piráty a Friscův gang. Nejlepší ale bylo "Ale nejdřív ty dát hubu Alvě - Ale nejdřív ty dát Ule hubu - Prosím, než odjet ty dát Aiole hubu, slib lásky" :D Chudák Charlie - měl to vážně těžký. Nakonec ani nechybí často typické finále těchto dvou, kdy přijdou o bohatství a nezůstane jim nic než stěrky na okna :)) Jak se říká, kdo ztratí poklad - najde přítele. Heheh jo .... nebo ne? ()

• V závěru filmu, kdy Charlie (Bud Spencer) mlátí dva piráty, kteří se opřou o sebe, jeden z nich nemá čepici, zatímco v dalším záběru, kdy Charlie utíká, už čepici má. (chleba24)
  • „Co to vlastně posloucháš za kapelu?“, zeptá se Kador piráta se sluchátky. Je to D.D. Sound (La Bionda) a skladba „Café“ z roku 1979. (ČSFD)
  • Hipodromem, kde Alan Lloyd (Terence Hill) pravidelně prohrává peníze, je závodiště Hialeah uprostřed stejnojmenné čtvrti v Miami. (999.9)