Tomův otec má na smrtelné posteli jediné přání: aby se jeho syn vydal na Západ a konečně se z padavky změnil v muže. Umírající muž má tři staré přátele – Holy Joea, Bulla a Opičáka Smithe – kteří už se o něj postarají, jen tam musí dojet. A protože Tom je poslušný syn, vydá se na cestu. V kufru má kompletní výbavu na hon na lišku, neboť předpokládá, že tohle je ošacení, jakému kultivovaní Zápaďané dávají přednost. Když ovšem Tom dorazí do cíle, čeká na něj drsné probuzení. Ačkoliv je statečný jako lev, ocitl se prostě na naprosto nevhodném místě – vždyť do města vjel dokonce na kole! Otcovým přátelům dojde, že se do práce musejí pustit co nejrychleji, protože udělat z Toma chlapa – to bude neuvěřitelná fuška. Tom se mezitím zamiluje do místní krásky Candidy, jejich romance má ovšem jeden háček. Do Candidy je zamilován i drsný honák dobytka Bob, a proti tomu - jak ukázalo pár setkání - Tom nemá šanci. V péči Bulla, Holy Joea a Opičáka Smithe se ovšem Tom naučí používat jak pěsti, tak revolver, a když je znovu konfrontován s Bobem, úplně protivníka zdecimuje. Tom získá ruku krásné Candidy... ztratí ovšem přátele. Ti tři se totiž bojí, že Tom město na jejich vkus příliš zcivilizuje, a vydávají se hledat nové teritorium. (oficiálny text distribútora)

vitez.7

Neznám lepší western, který je zároveň dobrou komedií. V dnešním světě plným 3D zfilmovaných komiksů je tohle nostalgie, na kterou se rád znovu podívám. 4.5* ()

allthistime

Každý máme film, který nás provází od dětství a který bezmezně milujeme... co dodat, snad jen, upřímně lituji těch, kteří tento filmový poklad nikdy neviděli.. ()

SONNY07

Jako dítě jsem se na to díval s otcem a měli jsem ten film strašně rádi. Nejvíce ty scény kolem osvobození "Opičáka" z vězení. ()

SNCIS

"Tvůj táta taky utekl do svý starý vlasti kvůli ženský... nějaká Viky mu dělala problémy." - "Královna Viktorie... ano." - "Ty ji znáš?" - "Jen z doslechu." - "Máš recht, někdy jí řikal Viky z Kentu!" Terence Hill jako týpek moula se kterého, mají udělat 3 chuligáni chlapa. Mne to moc nebavilo, byla to spíše nuda. - 30%. ()

SilGhost

Pokud máte rádi spaghetti-western, anglický humor, herce Terence Hilla a český dabing, tak tohle, tohle byste opravdu neměli minout. Romantický příběh na pozadí divokého západu obsahuje většinu postaviček z této doby (indiáni vynecháni 😊). Co je potřeba podtrhnout tak je, že je naprosto nutné shlédnout tento film v českém dabingu, kde Terence Hilla dabuje geniálně Vladimír Brabec a jiní. (ČST, Blu-ray, http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=866). Filmové hlášky v jejich podání mají právě tu úžasnou míru anglického humoru, jak si jej představuji. A nejen to. Řekl bych, že navíc ještě zvýrazňují osobnosti postav. Vidíme zde humornou scénou přerod starých anglických hodnot do nového světa divokého západu. Každá z postav má předem přesně danou roli, ke které se výborně hodí a nejsou jen dalšími statisty k hlavním postavám. Kdo ještě neviděl doporučuji, a kdo již viděl, určitě si ho určitě znovu shlédne. ()

Marek.Skalka

Tenhle film je stále jeden velký skok do peřejí. A to jsem ho už viděl tolikrát, že ani sám nevím. A když ho dávají, podívám se něj. I když ho mám ve filmotéce. Jestli se takhle nepozná dobrý film, tak už nevím. Pro mne zkrátka jeden z těch nej. A to nemá v sobě žádné triky, sprostá slova, krev a vraždění... Nebo snad právě proto?!? ()

Idear

Ač nemám v oblibě westerny, tak tohle je můj neoblíbenější film s Terencem Hillem. Tahle lehká a chytrá komedie mi zaručeně vždycky vykouzlí úsměv na rtech. Mám zde své oblíbené pasáže (a že jich je opravdu hodně), které umím nazpaměť. ,,Skok do vody, plavmo za rukama, rovnou do peřejí ... Ustupte laskvavě, aby vás nepošplíchal,, :D Zkrátka a dobře, tohle musíte vidět ! : ) ()

A_Shearer

Jako je to takové roztomile nablblé a pro lidi, co na tom vyrostli asi srdeční, nicméně na parodii málo vtipný a na western málo skutečný. Z respektu k pamětníkům dávám dvě hvězdy, na víc to bohužel fakt nemá. ()

hmyzovrah odpad!

Tak, co bych napsal ktomuto snímku, je toho tolik špatného, že nevím ani kde začít. Třeba už jen to, že tento Western se celý odehrává cca jen ve čtyřech lokacích a působí jako totálně levný film. Postavy jsou příšerné a hlavní hrdina je "kokot" jakého jsem eště ve filmu neviděl. Výkony herců hrozné a ta romantická zápletka je příšerná, co příšerná, spíše dělaná pro pěti leté děti. Sorry Terenci, ale tohle je tvůj nejhorší propadák. Co se týče humoru, také dětinský až nesnesitelně trapný. Také bych tento film neoznačil jako Western, pač tohle je urážka všem Westernům. ()

Sejkorka

Absolutní jednička s Terencem Hillem, kultovní klasika žánru. Spousta skvělých gagů a nejlepší rvačky. Prostě, bez buddyho Buda to taky jde. No a romantický vikomt na bílém koni v náručí sličné Candidy? Překvapilo mne, že její představitelka Yanti Somer je Finka. Tam teda moc krasavic nemají. Teda, si myslím .... Některé hlášky jsme ve středoškolských letech zařadili do povinného výraziva. "ty drž hubu, němej". ()

PowPow

Dokážu si představit, že lidé zvyklí na jednoduchý italský humor se v 70. letech za popularity spaghetti westernů mohli potrhat smíchy, stejně jako znudění občané normalizačního Československa. Střet civilizace s ustupující divočinou je nadčasové téma a Terence Hill ukázal, že je skvělý herec, který dokáže s přehledem utáhnout film i sám. Na druhou stranu, z dnešního pohledu je dvouhodinová stopáž ubíjející, se spoustou zbytečných výplňkových záběrů a zastaralé primitivní srandy. Čtyři s velkým přihlédnutím k době vzniku. ()