Tomův otec má na smrtelné posteli jediné přání: aby se jeho syn vydal na Západ a konečně se z padavky změnil v muže. Umírající muž má tři staré přátele – Holy Joea, Bulla a Opičáka Smithe – kteří už se o něj postarají, jen tam musí dojet. A protože Tom je poslušný syn, vydá se na cestu. V kufru má kompletní výbavu na hon na lišku, neboť předpokládá, že tohle je ošacení, jakému kultivovaní Zápaďané dávají přednost. Když ovšem Tom dorazí do cíle, čeká na něj drsné probuzení. Ačkoliv je statečný jako lev, ocitl se prostě na naprosto nevhodném místě – vždyť do města vjel dokonce na kole! Otcovým přátelům dojde, že se do práce musejí pustit co nejrychleji, protože udělat z Toma chlapa – to bude neuvěřitelná fuška. Tom se mezitím zamiluje do místní krásky Candidy, jejich romance má ovšem jeden háček. Do Candidy je zamilován i drsný honák dobytka Bob, a proti tomu - jak ukázalo pár setkání - Tom nemá šanci. V péči Bulla, Holy Joea a Opičáka Smithe se ovšem Tom naučí používat jak pěsti, tak revolver, a když je znovu konfrontován s Bobem, úplně protivníka zdecimuje. Tom získá ruku krásné Candidy... ztratí ovšem přátele. Ti tři se totiž bojí, že Tom město na jejich vkus příliš zcivilizuje, a vydávají se hledat nové teritorium. (oficiálny text distribútora)

vladous

Určitě nejlepší film Tterence Hilla, ve kterém i "fackovací" scény mají svůj smysl. Nutný však původní dabing (Brabec, Macuichová, Haničinec), protože následný dabing pro DVD celý film zcela zdegradoval. Plnohodnotných 5 hvězdiček, neboť ... cesty Páně jsou nevyzpytatelný. ()

derris

Film s tak parádní atmosférou, že se dnešní filmy musí jenom závistivě ohlížet do sedmdesátých let. Povedený příběh prošpikovaný opravdu vtipnými scénami je zasazen do malebného prostředí. Jako třešnička na dortu se celým filmem táhne poetická myšlenka o konci divokého západu, která v úplném závěru dodává filmu krásnou, ale smutnou pointu....začátek se záběry na jedoucí vlak a krásnou písničkou Olivera Onionse by si zasloužil šestou hvězdičku. ()

vk252

Nechce mi ten koš dát!? - Tak ji kopni do holeně! ... Co bys řekl, Opičáku, dvaceti ranám karabáčem? - Deset - Osmnáct - Dvanáct - Patnáct - Beru.... a teď vám, hoši, předvede dozorce Ligget svůj oblíbený trik - skok do vírů řeky.. a Opičák nasadivší si v hospodské rvačce na pravačku plechovku od fazolí, a to je jen slabý zlomek toho, co v tomhle filmu všechno je. Nemá chybu! Souhlasím s Malarkeyem - taky mi jsou někdy oduševnělí "znalci" filmového umění, určitě všichni nejlepší tvůrci světové kinematografie, zde pod přezdívkami, z duše protivní! 5* ()

Peregrina

řekněte mi jednu věc...jak mohl někdo nechat Podivné dědictví předabovat a vydat ho na dvd....já si bohužel nevšimla, že dabing je jiný, koupila jsem dvd (dosud jsme ho měli jen na videokazetě) a najednou -fuj!!!! Novým dabingem se vše, ale naprosto vše ničí. Veškeré hlášky z filmu, veškerá atmosféra, všechny scény. Raději zůstávám u stokrát ohrané videokazety s filmem mého mládí- dabing Brabec, Maciuchová, FIšer, Haničinec, Moravec...proč to někdo takhle šíleně zmršil? Jínak Podivné dědictví zbožňuji. Hlášky sem psát asi nemá cenu, každý je zná...pro mne film mého mládí, top ten, pět hvězd. Scéna jak Tom cválá na ukradeném bílém koni, to je nádhera. Terence Hill a jeho dokonalé modré oči :D ()

Traktorista

Když mi děda vyprávěl, že je to jeho oblíbenej film, trochu jsem znejistěl, přece jenom už jsou mezi námi dvě generace. TH ale mám hodně rád, takže jsem si jeden den udělal náladu na pořádnej western a se širákem ulehnul do postele. Jaké bylo mé překvapení, když jsem s otevřenou pusou mrkal na to skvělé dílko, které se mi promítalo před očima - komediální western, kterej sice dodržuje všechna absolutní klišé, ale vnáší do nich mnohem více komediálního prvku, než se dá občas snést. Smál jsem se u toho filmu hodně a dlouho - prostě pecka. Mnoho úžasných nápadů, dokáže člověka dostat do té správné nálady. ()

Bednobuch

Krásný starý western pouze s Hillem. Trojice starých kovbojů, kteří si žijí stále po svém (přepadají dostavníky, utíkají z vězení, kradou, stříli, kdy se jim zamane a rozbíjejí hospody) dostane do opatrování anglického gentlemana. Jak tato kombinace dopadle se podívejte sami. Tato westernová komedie vás určitě nezklame, stejně mne baví již několik desítek let. ()

VMa

Ještě že umím anglicky a mohu si z DVD pustit původní znění, neboť to, co udělali s dabingem, je něco naprosto nechutného. Zatímco v původním znění a v původním dabingu říká "borůvky", v novém dabingu říká "zvonečky". A těch úletů v posledním dabingu je spousta. A tak se jen musím ptát: Kdy už přestane tohle šílenství s novými a novými dabingy, které jsou čím dál horší? A to samozřejmě neplatí jen u tohoto filmu. Těch filmů, kde původní dabing byl nejlepší (i přes to, že překlad nebyl úplně správný, jak tady někdo zmínil), je spousta. A děj? Prostě skvělý. Ne, tam ne z úst Candidy, když chce honák Bob kopnout do rozkroku. Nebo Ještě jednu borůvku z úst Toma, když se vrátí domů po poslední schůzce s Candidou - je mi líto, tam prostě musí být borůvka. ()

mikinko51

Vynikajúca komédia plná originálnych hlášok ("Proč se meje uprostřed sezóny") u ktorej sa rozhodne nudit nebudete. Humorný, avšak nie parodický pohľad na chlapov divokého západu, celú tú atmosféru a zároveň trochu nostalgie - nielen za koncom divokého západu ako takého, ale tak trošku aj za tými perfektnými westernovkami, ktoré sa vtedy točili. Český dabing, s ktorým tento film poznám z televízie, bol rovnako vynikajúci ako film samotný. P.S. Podľa mňa najlepší film Terenca Hilla .... ()

shakeXL

Jeden z desítek "VHSkových" filmů který jsem jako malý viděl na videu snad stokrát a neomrzí jednou za čas ani teď. Perfektní hlášky i komediální nádech, bitky a svérázný život na divokém západě. ()

Mandy_44

Jako malé děcko jsem to viděl nespočetněkrát na VHSce, protože to byl dohromady jediný western, který jsme měli doma. Tehda jsem ten film bral jako srandu. Čím jsem byl starší, tím častěji jsem ho viděl a tím hlouběji jsem si začal uvědomovat smysl hlášek. Dnes ho můžu vidět kolikrát chci a budu se vždy u něho smát. Hill je v tomto kousku skvělý a co se týče trojice herců (jeho střýčků), která si s ním zahrála i v dalších filmech italské produkce, tak zrovna v tomhle špageťáku ukázala že umí, a umí hodně. K tomu šikovná Yanti Somer - prostě dokonalé. Nedávno jsem si všiml, že to někdo předaboval, a to mě docela naštvalo. Původní český dabing, i když nebyl kdovíjak bezchybný, byl prostě skvělý a možná že i ty drobné chybičky a překladatelské přešlapy tehda dovytvářeli humor toho filmu. Ale mě to nevadí pro mě čistá pět. ()

jericho001

Tak temu říkám komedie.Terence Hill zde dokazuje že to zvládne sám i bez Buda Spencera.Film je prošpikovaný hlaškami a je opravdu skvělý,český dabing je tu vynikající.Nemám víc co bych k temu řekl.Zasloužených pět hvězdiček.PS:Tatínku on je baron!!!Mortne nech toho on je baron!!!!Drž hubu ty šašku starej!!!!:D ()

NEO27

Niet čo vytknúť. Legendárny spagetti western, najlepšie hlášky a krásne prostredie Plitvických jazier. Pre mňa srdcová záležitosť, ktorú si vždy rád pozriem. A hlavne starý cz dabing z roku 1977 je úplne TOP. ()

Sandai

Tento film není ani western, ani komedie ani parodie. Zkouší to všude, ale nikde neuspěje. Přesně podle hesla : Příliš psů zajícova smrt. Jeden ze slabších filmů Terence Hilla. ()

milos2110

Verim, ze pri natacani si to herci uzili, je to vidiet pri kazdej scene. Je to film ktory nestarne a da sa pozerat stale a urcite to tak bude aj v buducnosti. Howgh ()

Milonak

Nejlepší Hillův film. Po celou dobu jsem se skvěle bavil a spojení zelenáče a tří mazáků nemá chybu. Má to díky prostředí a době westernový nádech, ale skutečný western to není, jen komedie zasazená do tohoto prostředí - částečně o tom lze uvažovat i jako o parodii na westerny. Obrovsky zábavné, spousta skvělých hlášek a výborně typově zvolení herci do všech rolí. Veliká zábava: 90% ()