Počas 2. svetovej vojny odhalí oddiel amerických vojakov plán, ktorý môže zásadne zmeniť priebeh vojny a nakloniť víťazstvo v prospech nacistického Nemecka. Jednotka je poverená odviesť zásoby na štáb. Pri ceste sú napadnutí a ocitajú sa v tyle nepriateľa. Začína nemecká protiofenzíva. Aj napriek nebezpečenstvu, ktoré im na nepriateľskom území hrozí, sa skupina rozhodne nájsť nemeckého jadrového fyzika, zaistiť plány vývoja atómovej bomby a zabrániť nacistom zvíťaziť. (TV Markíza)

DJ Kritik

Začiatok filmu je zasadený do obdobia vianoc roku 44. Úvodné scény ma natoľko zaujali, že som si myslel, že to bude niečo ako Zachráňte voj. Ryana, ale bohužiaľ doatalo sa mi len niečo medzi Indiana Jones a ruskou paródiou Špión. Vo filme je dostatok akcie a dokonca aj vcelku dobre prestrihanej a aj zvuk a kamera robia tento snímok pozerateľným. Niektoeé scény sú tu výborné na pohľad a utkvejú v pamäti. Vinnie Jones si neodpustí, aby si udrel nejakých Nemcov a tak nejak sa prepracujete k záveru filmu, ktorý síce nenudí ale po takom úvode očakávate niečo iné. Teda aspoň ja. Škoda, ale snáď nabudúce. ()

ostravak30

Příšerná rádoby akční slátanina. Jsou chvíle, kdy je to naprosto nelogické. Scénář je totálně neposlouchatelný. Děj je nezáživný. Je to nuda od první minuty do poslední a je vůbec zázrak, že jsem to dokoukal. Absence hlavy a paty a kvalitních hereckých výkonů mě nutí k tomuto hodnocení. ()

johnsnow

Nuž film sa nesmie brať vážne, pretože je to C-čko jak sviňa. A tie nelogickosti a stupidita nemcov nemajú chybu. No ale zase nie všetko je kvalitka. Za tri hviezdy slabšie. ()

DeDanu odpad!

Špatná, hodně špatná, komedie o válce plná klišé. Když je občasný vtip dobrý, je opsaný. Tady není dobře vůbec nic, včetně zdejšího zařazení do žánru. A nepomohou tomu ani krásné nevinné oči hlavního hrdiny:-))) ()

Oxyuranus

Velice romantický název, až teď jsem se ze zdejších komentářů dozvěděl, že se jedná o adaptaci počítačové hry. Nejedná se o klasický válečný film z druhé světové války. Když se na place objeví Neal McDonough, tak to hned ve mně evokovalo Bratrstvo neohrožených a Tom Sizemore zase Zachraňte vojína Ryana. Tak pokračování v takto vysoko nastavených kolejích neočekávejte. Není to řemeslně špatně zvládnuté a výprava je skvělá. Hodně krve, střílení bez nutnosti dobíjet a v podstatě všudypřítomné hrdinství typu obětuji se abyste vy mohli dokončit misi je teda hodně otravné a toho hrdinství je jednoduše trošku moc (ovšem tímto filmem jsme se ocitli ve společnosti hrdinů, tak proč tak držkuji, co).  Očekávejte tedy řežbu, která ale tak nějak nefunguje po emoční stránce. Samozřejmě se ale i zde najde pár zapamatováníhodných momentů jako například když jde Vinnie Jones vymlátit místnost plnou opilých Němců. Když nebudete čekat Bratrstvo neohrožených tak se pobavíte. Asi tak. ()

Facerr

Docela ok podívaná. Sympatický obsazení, i akce s dobrým nápadem. Škoda trochu promarněnýho potenciálnu, kterej by místy moh připomenout i Hanebný pancharty. ()

Reiner

Už vím, proč Američané vyhráli válku! Jsou neviditelní, mistři střelci, intelektuálně na výši :D Fakt to se nedá ... jedna z těch blbostí co se natočí a naleje ovcím. Hvězdička za techniku - i když ne správnou - ... ()

brodži

Hru jsem nehrál a ani neviděl. Proto neporovnávám film s hrou a beru to jako samostatný film a mohu říct, že nebyl špatný. Sice tam bylo docela dost ujetin ale rozhodně se na to dívat dalo. ()

blekekeke

No, říkám si slušný název. Jo, ale známe to, že hezký obal ještě neznamená chutný produkt. Tento snímek je toho jasným důkazem. Tolik hrdinů, co na jeden zásobník v plné dávce pobijí 2 roty němců, už jsem dlouho neviděl... ()

TOPmoovie

vo filme je uplne novy typ nemeckeho tanku. noo mali by si to pozriet vojensky historici, doteraz nikto o takom nemeckom tanku nevedel. :)))) nula bodov. po prvych 15 minutach, neviem kto vydrzi to pozerat a nepretacat rychlo dopredu.. ()

Tom25

Nevím proč ,ale mě se tento film líbil hru znám moc dobře je to nejlepší hra která se kdy povedla. Čekal sem ,že to něco bude podobného ,ale boužel měli za úkol zadržet Německou bombu . Co mohu říct některé efekty nebyli nic moc zpracované dost animace bylo i takže ,jako ,že aspon zkusili nějak to udělat a sem fanda i hry dávám plný počet, film se mi líbil prostě :-) ()

Qaylie

Chabé efekty, žádné napětí.. můžu pokračovat, ale nic dobrého od mé úvahy neočekávejte. Film nestojí za nic. Vlastně mám jednu gratulaci, je to zatím nejhorší válečný film který jsem kdy viděla. Ano v tom vyhrává na plné čáře. ()

Laajaa odpad!

Ok, místo MG42 prvoválečné kulomety oke, sniper co z ničeho nic přestane střílet aby ho mohli sundat oke, ale T-34 upravená aby "vypadala" jako Něměcký tank ? Stačilo :D ()

JaRCii

Vyskočilo to na mňa na Netflixe, tak som tomu dal šancu. už prvotná práca s kamerou mi prišla mierne čudá a to zoomovanie na tváre a blízskosť postáv mi začala byť až nepríjemná. Scenár je napísaný extrémne plocho a predvídavo, dialógy sú zbytočné a nič nehovoriace, od začiatku vieme čo sa bude diať a ako to dopadne, postavy sú rovnako ploché, nikto sa nezapíše ani do pamäte a je úplne jedno pri akej bitke koho zabijú. To, že americký sniper ma nemeckú Gw 43 s mauser rážou namiesto Springfieldu alebo druhý vojak má Britskú Lee-Enfield namiesto pušky Garand M1 nechám asi tak, aj tie vymyslené a prekližkou dorobené "nemecké" tanky. Bohužiaľ, debilné filmové americké hrdistvo, kedy družstvo alebo čata amerických vojakov je schopná s ľahkými zbraňami zničiť mechanizovanú obrnenú nemeckú jednotku je už same za seba hovoriace. Nemci sa chovajú nelogicky, umierajú po stovkách a tak celkovo to skôr pripomína televízny film s malou produkciou ako reálny USA vojnový film (s nejakou ambíciou). To, že efekty sú hlúpe a snaží sa to občas hrať na brutalitu (krv, tank cez vojakovu hlavu) je len náhrada debilného scenáru. Za snahu tak 40% ale nestojí to za to ani si to pozrieť, sám som to pretáčal a kľudne to mohli zmenšiť do 60 minútového TV filmu a nikto by to asi neriešil.  Čudujem sa trom lepším hercom Sizemore, Jones alebo McDonough, že sa tomu upísali. ()

Montana

Pokud se chcete podívat na nějaký válečný film, tak se podívejte na nějaký jiný. S tímhle akorát ztratíte čas a budete naštvaní. Velkolepá kravina plná nelogičností a nesmyslů. Palec dolů. ()