Konec 19. století. Osudy fanatického náboženského vůdce, šerifa a bývalé prostitutky se začínají proplétat do krvavého trojúhelníku na drsných pláních Nového Mexika. (Jocker94)

Marys

S prižmúreným okom tri hviezdy. Aj to najmä za konečne odhalené fešandy January Jones. Hoci, keď už si ich tak dlho strážila, mohla sa ich rozhodnúť ukázať v nejakom lepšom snímku. Surové, chladné, no málovravné. ()

PhillM.

January Jones hraje westernovou terminátorku, vraždí bez emocí a ze všech stran. Film s fanatickým černoprdelníkem, obrácenými kříži a bídnými herci - radost rozdává snad jen Harris, který si jižanský přízvuk (á la afty v hubě) náramně užil. ()

warrenur

Heh..tak tie charaktery i priamociaro plynuci dej, kde sa s nikym, s prepacenim, neseru, si ma ziskal. Vsetky tri ustredne charaktery su zahrane bravurne. Ten mormonsky fanatik mal ten spravne sialeny, Bohom odobreny zamer, byvala "spolocnicka" bola nalezite pritazliva a nekompromisna s presnou muskou a peknymi fialovymi satockami. A oboch, aspon teda v mojich ociach, jednoznacne tromfol "forenzny technik a serif v jednej osobe, polosialeny tanecnik a chladna hlava v podani pana Eda Harrisa. Jenoduche priamociare, drsne, uprimne a hlavne zabavne. Odporucam. ()

Rockerman

Netypický příběh z divokého Západu mě potěšil. Dobře se na to dívá a jen málo chybělo, abych tomu dal plný počet bodů. Náboženský fanatik a vůdce své komunity zneužívá své moci nad svými "ovečkami" a dovoluje si prakticky všechno, co ho napadne. Ve jménu Boha vraždí, znásilňuje a užívá si svého bohatsví. Ale jen do chvíle, než naštve jednu mladou dámu. A to finále je pak opravdu sladkou pomstou. Zábavu a kvalitu do filmu vnáší příchod nového šerifa Cornelia Jacksona, který se chová, jako takový westernový Colombo. Suma sumáru čtyři zasloužené hvězdy. ()

strikeman

Béčkový western tarantinovského střihu s jedním áčkovým hercem, kupou černého humoru a syrovými scénami. Bavil jsem se, a i když jsem zatím Hateful Eight neviděl, začínám mít obavy (při porovnání stopáží a po přečtení komentů), jestli Sweetwater na tom nebude s kvalitami lépe ... 75% ()

mira.l

Takový trochu netradiční western, s trochu svérázným šerifem, pastorem, co je (jak už to tak bývá) ten největší dobytek široko daleko a jedním andělem pomsty jménem January Jones, který když začal někde v druhé polovině úřadovat, tak mě to bavilo ještě víc než v půlce první. A ne že by mi první polovina přišla nudná. Ale January byla v těch fialových šatech s výrazem pokerového hráče k sežrání:). ()

DavidWebb

Sladká pomsta je v mojich očiach slabý film, ktorý je ale relatívne výrazný v jednej rovine. V obrazovej. Vo vytvorení atmosféry divokého západu spolu s peknými obrázkami prírody. To je ale všetko a je to málo. Príbeh je jednoduchý - čo by nevadilo keby zaujal. Tým, že je to len ďalší odtieň šedej mnohokrát videného, sa stáva nudným - divák dopredu vie ako to skončí pretože to vyplýva z názvu filmu a vlastne ma už zaujímalo iba to ako bude "pomsta" vykonaná. No a na tomto poli sa Bohužiaľ takisto neudialo nič originálne. SPOILER! Každý dostane guľu a je to. Naša hrdinka si odpajdá do západu slnka a nasledujú záverečné titulky. Až na vypatlaného psychopatického kňaza a štandardného Eda, celkovo slabé herecké výkony, film nepodporil ani soundtrack a réžia mi prišla akási taká unáhlená a dosť surová. Viem si predstaviť, že kvôli obrazovej stránke sa to mohlo niekomu dosť páčiť. Za seba ale nie viac ako 45%. ()

beso74

Časy sa menia, nie len tie naše, ale aj ich verná kopia - tje filmové. Niekoľko dekád dozadu by si krehká žena ťažko skúšaná životom vybrala z kde akých tajných zákutí (bankám sa príliš veriť nedá) zopár posledných bubáčikov a najala si nejakého drsného Jerry buchača, aby pomstil jej česť či niečo podobné. Sarah je však z úplne iného súdka, pomstu si pripraví sama, síce jej to nejaký ten čas potrvá, kým sa z nej stane nemilosrdná femme fatale, čakanie na brutálne finále však nie je v žiadnom prípade nezáživné. Divákovú pozornosť už od úvodných záberov na seba upriami svojský mormónsky kázateľ - prorok Josiah (Jason Isaacs), poskytujúci svoji ovečkám (a snáď aj ovciam) veľmi dôkladnú starostlivosť. Kto sa protiví jeho vôli podpíše si nad sebou ortieľ smrti, tak ako dvojica chudákov, čo sa mu pripľantali na jeho pozemok, alebo manželia Ramirezovci, ktorí sú natoľko drzí, že mu nechcú dať svoj pozemok. Lenže ani "prorok" nie je ušetrený od následkov svojich činov, dvojica chudákov, ktorých zmasakroval mala totiž väzby na guvernéra a ten tu vyslal svoju ruku spravodlivosti - šerifa Jacksona (aj keď postarnutý, ale stále vynikajúci Ed Harris, jeho príchod filmu len a len prospel). Tento thrillerový western sa po vzore Tarantina snaží skĺbiť nejakú tu brutálnejšiu akciu s ostrovtipnými scénami, ktoré prednášajú charizmatický herci. Hereckí materiál je skutočne vynikajúci, scenár je však na tom podstatne horšie, škoda zopár krát ho prepísať a mohol vzniknúť skutočný diamant. Tak je to len neobrúsený polotovar, ktorý síce neurazí, ale ani príliš nepoteší... ()

gicous

Recyklace bude určitě fungovat i ve filmu, řekli si tvůrci tohoto westernu a zalovili v popelnici, kde se povalovaly všechny příběhy s tématikou pomsty, jenž už byly převedeny na filmové plátno či televizní obrazovky. Ze stokrát použitého dokázali poslepovat příběh, v němž má tentokrát anděl pomsty tvář krásné January Jones, toulající se zpustlými pláněmi Nového Mexika a vykonávající to, na co zákon nestačí. Tam kde se zadrhává příběh a jeho logika, se ke slovu dostává dokonalá práce kameramana, jemuž zdárně sekundují oba hlavní mužští představitelé v podání psychopatického Jasona Isaacsa a roztančeného Eda Harrise. Díky hercům a opravdu krásné kameře se dá tento tuctový westernový výlet snést, aniž by vám to způsobilo nějakou újmu na vaších filmových citech. 6/10 ()

Pitryx

Velmi milé překvapení od Millerů! Pravda, příběh je podán poněkud, ehm, řekl bych, méně standardním způsobem. Někomu to možná bude dost vadit. Abych řekl pravdu, mi nevadil ani tak způsob servírování příběhu, jako spíše absence „akčnosti“. Tu mohli tvůrci o dost zvýraznit, čímž by posunuli laťku o hodně výše. Ed Harris byl velmi dobrý, ale i ostatní role „sedly“. Domnívám se, že by prospělo celému snímku podbarvení jinou zvukovou kulisou, ta se mi jevila kapánek mimo. Asi to chtělo nějaký ten hudební motiv ne? No, možná by to narušilo právě to nestandardní podání. Hodnotím film jako mírně nadprůměrný. 8827/9502 ()

marek29

Jojo jedná se o trošku typické westernové klišé o mstě ve stylu oko za oko. Na začátek na můj vkus dost duchovních sraček, no pak se to uklidnilo. Za mě průměr protože příměr o ploché 20leté gymnastce od Verbala prostě sedí :D čau ()

Mamlas

Film o křesťanském pánbíčkářském guru (manipulátorb, podvodník, zloděj, násilník, šukáč, vrah), který nakonec dopadne tak, jak má. Bohužel tak polovina filmu jsou nějaké posrané boží žvásty, a to se nedá dívat ani poslouchat. Zbylá půlka je slabý slasher o pomstě. To by šlo a jen proto nedávám odpad. ()

solisoli

Westernová dráma z oblasti Nového Mexika, kde vládne pochybný a fanatický kňaz, šerif a úradnícky zástupca štátu. Ak sa im niekto postaví, neľútostne zavraždia, až kým sa neobjaví nástupca šerifa, ktorý sa snaží odhaliť tieto páchania. Krvavá dráma má slušný spád, dej v mierne artovom ponímaní, vôbec nenudí, so slušnými postavami , ale bez pôsobivejšej idei, nakoľko téma je hodne podobná mnohým iným. ()

veverysiak

Opäť raz jedna slušná kovbojka so všetkými povinnými prvkami, podivínsky ochranca zákona so zvláštnym zmyslom pre humor ako bonus, slušná rodinka, čo si vybrala úplne naprd miesto pobytu, správne zvrátený hlavný záporák s bandou svojich nechutne pridrbaných nohsledov, dostatok mŕtvol a ešte viac oviec, aby som nezabudol na parádnu hlavnú hereckú trojku, takže 80%. ()

Mukade

mimochodom, nie je veľký trest zastreliť niekoho tak že ten zlomok sekundy pred tým ešte nevie že sa naňho bude strielať. Hah, ja chcem tak dobre umrieť :)) Ďalej, niekto tu napísal že "konečne vyprsená January". Ja by som len dodal, že už takmer neskoro :)) Yeah, impermanence... ()

Googooplexer

Samozrejme vo westerne nejde o nič iného než pomstu alebo zlato alebo oboje plus ešte mimozemšťania. Tentokrát je to iba pomsta. Konečne od 3:10 to Yuma western, ktorý pobaví, pekne odsýpa a navyše so žánrovým bardom v skorohlavnej úlohe. Ešte zopár hercov ako Ed Harris, trochu fajnovejší príbeh a dal by som 5. S tou poslednou divokozápadnou sračkou v podaní Wesleyho Šnipesa sa to nedá porovnať. Ed pľuje na tvoj hrob 3, Wesley! ()