V službách KGB

• Česko Takoví normální Američané (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Akčný
USA, (2013–2018), 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvorcovia:

Joseph Weisberg

Hudba:

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn (viac)

Americký špionážny seriál z obdobia vrcholiacej studenej vojny.
Phillip a Elizabeth Jenningsovci so svojimi dvoma malými deťmi tvoria zdanlivo obyčajnú americkú rodinu. Sú to však sovietski špióni a agenti KGB, ktorí žijú na predmestí Washingtonu ako manželia. Ich krytie je tak dokonalé, že ani priatelia, kolegovia v zamestnaní, či dokonca vlastné deti nič netušia o ich pravej identite a skutočnej výzvednej činnosti. Je logické, že v dôsledku neustáleho stresu a napätia z možného odhalenia musí ich manželský vzťah často prekonávať ťažké krízy a skúšky. Veľké nebezpečenstvo prináša aj riadenie vlastnej siete špiónov. Všetko sa skomplikuje, keď sa do vedľajšieho domu nasťahuje nový sused Stan Beeman, ktorý je agentom FBI v utajení. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (82)

Jeden deň zo života Antona Baklanova (2015) (S03E11)

V desáté epizodě sice ubylo napětí, ale na druhou stranu začínají přinášet ovoce veškeré manipulativní kroky, takže v posledních dvou dílech očekávám jak napětí tak i akci ve zvýšené míře. ()

Som Abassin Zadran (2015) (S03E12)

Opět nebyl důvod porušit již tradiční hodnocení epizod třetí řady. Řekl bych, že potom, co seznámili Paige se svou pravou identitou, se Phillip s Elizabeth musí těšit na jakkoliv těžký úkol jako dítě na lízátko. Jen když se dostanou z domova. Znovu jsem se výborně bavil, akce v hotelu byla ukázkovým vítězstvím manipulace. ()

8. marec 1983 (2015) (S03E13)

Ani nevím, jestli jsem už někdy ohodnotil každou epizodu jedné sezóny jakéhokoliv seriálu plným počtem hvězdiček, myslím, že ne, ale určitě je to hodnocení zasloužené. Na jeden díl se toho událo poměrně hodně, i když nešlo o žádné převratné události, všechny budou mít evidentně velký vliv na další dění, samotný závěr byl ze strany tvůrců vyloženou špinavostí, po tomhle rok čekat... ()

Season 4 (2016) (S04)

Čtvrtou sezónu Američanů mohu opět jen chválit. Pravda, předchozí série se mi zdála být o něco málo lepší, ale i tentokrát se bylo na co dívat. Tvůrci seriálu mohou být se svou prací spokojeni, napětí i atmosféra zůstávají, potěšil mě i větší prostor, který dostala Paige, její emocionální zmatek pěkně oživuje děj. Na druhou stranu mě mrzí, že mi zmizely, a jak naznačila závěrečná epizoda, ještě zmizí, postavy na které jsem si zvykl. Každopádně už nedočkavě vyhlížím pátou řadu. ()

Glanders (2016) (S04E01)

Což o to, epizoda to byla kvalitní, ale k úplnému štěstí mi něco chybělo, jenže nedokážu říct co. Tento díl prostě neměl takový náboj, jaký jsem po předchozí sezóně očekával. Když nad tím tak přemýšlím, asi to bude lehce pomalejším tempem, od dalších epizod očekávám každopádně víc, protože téma biologických zbraní má velký potenciál. ()

Pastor Tim (2016) (S04E02)

A je to, už jsem spokojený, seriál je opět ve správných kolejích. Atmosféra díky Paige a vozhřivce pěkně zhoustla, no dělejte za takových podmínek agenta nepřátelské mocnosti, aniž by vám povolily nervy. Tvůrci nadále sledují všechny rozběhnuté dějové linie, takže děj prostě nemůže být jednotvárný. ()

Experimental Prototype City of Tomorrow (2016) (S04E03)

Radostně si mnu ruce, daří se, daří. Tvůrci tentokrát v jedné epizodě rozjeli hned dvě velké krize, přičemž se zdálo, že ta rodinně církevní bude jednoznačně horší, ale pak... Opět jsem si užil díl, který byl extrémně zajímavý od začátku až do konce, Williamova reakce při setkání v parku mi navíc málem utrhla bránici. ()

Chloramphenicol (2016) (S04E04)

Čtvrtá epizoda na mě byla příliš komorní a nenadchla mě tak, jako některé předešlé díly, přesto nebyla vůbec špatná, a i kdyby u ní dokázal někdo usnout, závěr by ho musel dozajista probrat. ()

Clark's Place (2016) (S04E05)

Pátou epizodu bych rozhodně nedoporučil paranoikům, protože by je po jejím shlédnutí už nikdo nepřesvědčil o tom, že u nich doma opravdu nikdo nebyl a nenechal svítit světlo v ledničce. ()

The Rat (2016) (S04E06)

Šestý díl má opět všechno to, co se mi na seriálu líbí, dusnou atmosféru, napětí a výborný příběh. Navíc mě William znovu brutálně pobavil, tentokrát za to mohla jeho schopnost improvizace. ()

Travel Agents (2016) (S04E07)

V sedmé epizodě veškeré úsilí směřuje k dosažení jediného cíle na jedné straně, zatímco se strana druhá snaží toto úsilí zmařit. Alison Wright v roli Marthy si podle mého názoru tento díl ukradla pro sebe a zahrála naprosto skvěle. Hlavně díky ní jsem si epizodu parádně užil. Navíc jsem v ději našel i důležité poučení: pokud přistoupíte k rozhovoru vybaveni nejen přesvědčivými argumenty, ale i boxerem, musíte debatu jednoznačně vyhrát. ()

The Magic of David Copperfield V: The Statue of Liberty Disappears (2016) (S04E08)

Osmý díl jsem musel ohodnotit plným počtem hvězdiček, přestože jsem přišel o svou oblíbenou postavu. Odehrálo se mnoho podstatných záležitostí, které budou mít vliv na další dění, proběhly i zajímavé interakce mezi jednotlivými postavami. Gabriel mě v závěru vyděsil sedmiměsíční pauzou, ale ulevilo se mi, když ji tvůrci vmáčkli do pár vteřin, lépe by to nezvládl ani David Copperfield. ()

The Day After (2016) (S04E09)

Nebyl to špatný díl, ale nebyl tak nabitý událostmi, jak jsem zvyklý. Tvůrci mě evidentně příliš rozmazlili, takže teď snižuji hodnocení, i když mě opět pobavila Williamova reakce na Phillipovu dovolenou. Z vývoje v ději každopádně očekávám v příští epizodě mnohem více akce a napětí. ()

Munchkins (2016) (S04E10)

Žádné zběsilé akce jsem se sice nedočkal, ale atmosféra byla opět hustá a napětí příjemně narostlo. Jak to tak pozoruji, čtvrtá řada se chová k zavedeným postavám dost macešsky, jsem zvědav, kam až nechají tvůrci situaci zajít, aby nám jich nepochybělo. ()

Dinner for Seven (2016) (S04E11)

Je fakt, že si z emocí jiných lidí příliš hlavu nedělám, ale když téměř rozebrali chudáka Dona na prvočástice, přistihl jsem se, že je mi ho opravdu líto. Právě pro práci na Donovi šlo tentokrát spíše o depresivní díl, ale strhující závěr vše posunul do úplně jiné roviny. ()

A Roy Rogers in Franconia (2016) (S04E12)

Ve dvanácté epizodě se tvůrci opět rozšoupli a rozběhli hned několik dějových linií, přičemž předpokládám, že budou mít přesah do páté řady, takže si na jejich rozuzlení pěkně počkám. Napětí každopádně stoupá a já čekám, že se v závěrečné epizodě dozvím, jak to dopadne s Williamem. ()

Persona Non Grata (2016) (S04E13)

Ano, bylo to přesně tak, jak jsem tušil. Čekání na pátou sérii je otravné. Třináctému dílu opět nechybělo napětí, měl fantastickou atmosféru plnou obav, ale místo řešení přibyly další otázky. Fakt jsem zvědav, jak chtějí tvůrci řešit situaci s Michailem, nějak si nedovedu představit, jak si s nulovou znalostí jazyka hledá cestu za otcem. No, uvidíme... ()

Season 5 (2017) (S05)

Pátá sezóna mi připadala o něco málo slabší než série čtvrtá, ale na pět hvězdiček to stále s přehledem stačilo. Všiml jsem si, že tentokrát tvůrci přešli spíše k plánování a provádění dlouhodobých operací a odklonili se od akcí, které zabraly pouze část jednoho dílu (až na jednu výjimku). V seriálu tak znatelně ubylo akce, což mohla být katastrofa, kdyby mi všechno to plánování a rozhovory nepřišly tak převelice zajímavé. Když jsem se tak zamyslel, kolik akčních scén jsem v průběhu třinácti dílů viděl, zdá se mi být skoro nepochopitelné, jak dobře jsem se bavil. Tady se naplno ukazuje, jak je důležitý kvalitní scénář. ()

Amber Waves (2017) (S05E01)

Konečně jsem se dočkal dalších dílů! První epizoda páté série nijak nehýřila akcí, ale rozvinula témata načatá v předchozí sezóně a v závěru dokázala, že se dá pro vlast pracovat až do roztrhání těla. ()

Pests (2017) (S05E02)

Tentokrát jsem od Američanů nedostal to, na co jsem zvyklý. Druhý díl se příliš zabýval rodinnými záležitostmi a vztahy a skoro se zapomnělo na podstatné věci. I tak už mám celkem jasno a mám nutkání naplnit plechovku kyselinou, protože v pozadí tuším mandelinku. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Perry Mason našel hlavního představitele

Perry Mason našel hlavního představitele

15.01.2019

Bývalá hvězda seriálu Takoví normální Američané Matthew Rhys byl obsazen do hlavní role v nové chystané minisérii Perry Mason od HBO. Když byl projekt poprvé oznámen, mělo se jednat o hraný film od… (viac)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)