V službách KGB

• Česko Takoví normální Američané (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Akčný
USA, (2013–2018), 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvorcovia:

Joseph Weisberg

Hudba:

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn (viac)

Americký špionážny seriál z obdobia vrcholiacej studenej vojny.
Phillip a Elizabeth Jenningsovci so svojimi dvoma malými deťmi tvoria zdanlivo obyčajnú americkú rodinu. Sú to však sovietski špióni a agenti KGB, ktorí žijú na predmestí Washingtonu ako manželia. Ich krytie je tak dokonalé, že ani priatelia, kolegovia v zamestnaní, či dokonca vlastné deti nič netušia o ich pravej identite a skutočnej výzvednej činnosti. Je logické, že v dôsledku neustáleho stresu a napätia z možného odhalenia musí ich manželský vzťah často prekonávať ťažké krízy a skúšky. Veľké nebezpečenstvo prináša aj riadenie vlastnej siete špiónov. Všetko sa skomplikuje, keď sa do vedľajšieho domu nasťahuje nový sused Stan Beeman, ktorý je agentom FBI v utajení. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (82)

V službách KGB (2013)

Špionážní seriál z období studené války, to je něco pro mě, navíc je velmi dobře natočený a obsazený. Jelikož jsem o sobě nikdy netvrdil, že jsem čistá duše a obránce světla, hbitě jsem si oba hlavní hrdiny oblíbil a dokonce i "kulturní referent" Arkadij mi byl po většinu času sympatičtější, než agent Frank Gaad. Asi to bylo tím, že sovětské zlo bylo jasně přiznané, zatímco američtí bojovníci za demokracii hráli vždy čistě, až na výjimky, ke kterým došlo jednou, maximálně dvakrát... Ale teď vážně, myslím, že pro seriál bylo výhrou, že se Keri Russell a Matthew Rhys dali dohromady i v reálu, ta chemie mezi nimi fungovala fantasticky a přispívala ke skvělé celkové atmosféře. Zpočátku mě trochu iritovala postava Stana Beemana, ale postupně si mě Noah Emmerich získával a šestá sezóna by bez něj byla poloviční. Když už tak chválím jednotlivé postavy, nesmím zapomenout na Marthu Hanson v podání Alison Wright, z které jsem byl opravdu nadšený. Na závěr se musím ještě poklonit scénáristům, kteří po celých pětasedmdesát dílů udrželi vysokou úroveň příběhu. Moc dobře jsem se bavil. ()

Season 1 (2013) (S01)

Po shlédnutí první řady seriálu musím uznat, že se mi seriál velice líbí, špionáž za studené války je jedno z mých oblíbených témat, tvůrcům se navíc parádně podařila retro atmosféra osmdesátých let minulého století, takže si prakticky nemám nač stěžovat. Naopak, chválím výborný soundtrack, díky kterému jsem si mohl Američany opravdu užít. ()

Pilotná epizóda (2013) (S01E01)

Pilotní díl Američanů mě bavil, mám rád filmy a seriály o agentech spících, dvojitých, trojitých i vícenásobných, herecké obsazení mi plně vyhovovalo a po filmařské stránce se také zadařilo, takže u mě má seriál velmi slušně nakročeno. ()

Hodiny (2013) (S01E02)

Druhá epizoda plynule navázala na úvodní díl a je celkem jasné, že se tvůrci neomezí jen na základní příběh, ale umožní divákovi, aby se s jednotlivými postavami blíže seznámil, což je jednoznačně dobře. ()

Gregory (2013) (S01E03)

Přestože mi děj ve třetí epizodě přišel lehce slabší, hvězdičku jsem neubíral, protože jsem se alespoň dozvěděl něco víc o obou hlavních postavách a moc se mi líbily bílé kubánské pláže... ()

Pod kontrolou (2013) (S01E04)

Čtvrtý díl seriálu přinesl zajímavý pohled na možný vývoj situace v době krize a za stavu, kdy spolu dva největší hráči "nemluví". Příprava na operaci "Christopher" mě určitě bavila. ()

Komunikačná špionáž (2013) (S01E05)

Děj páté epizody mě hodně bavil, obě strany mají svá želízka v ohni a operativci i informátoři jsou pod velkým tlakem. Tohle ztvárnění studené války na mě funguje, atmosféra je správně paranoidně tíživá a já si to docela užívám. ()

Dôveruj mi (2013) (S01E06)

V komentáři k předchozímu dílu jsem zmínil paranoidně tíživou atmosféru, ale ta gradovala teprve v této epizodě, kterou jsem si díky tomu opravdu vychutnal. Parádní záležitost. ()

Oddanosť a česť (2013) (S01E07)

Tvůrci kvalitou hezky navázali na předchozí díl a tentokrát nechali děj rozběhnout po dvou liniích, přičemž byly obě dostatečně zajímavé, navíc se znovu odhaluje minulost a pocity hlavních postav, takže jsem byl naprosto spokojen. ()

Vzájomne zaručená likvidácia (2013) (S01E08)

Přestože se mi osmá epizoda zdála být o něco málo slabší než dva předchozí díly, byla zajímavá a disponovala dostatkem akce i slušným vývojem děje. No, špiónem bych být nechtěl, takhle nabité dny bych prožívat nemusel. ()

Bezpečný úkryt (2013) (S01E09)

Tentokrát jsem nebyl nijak nadšený, zatím to pro mě byla nejslabší epizoda. Děj byl přitom poměrně nabitý, nechyběla akce ani atmosféra, ale Beemanovy vzpomínky na skvělého, hrdinného a žoviálního Amadora na mě prostě nefungovaly. Asi to bude proto, že se zatím v seriálu vyskytoval příliš okrajově, takže snaha tvůrců, udělat z jeho smrti citelnou ztrátu, na mě působila příliš uměle. ()

Iba ty (2013) (S01E10)

Lepší. Falešné tóny, které mi vadily v minulém dílu, zmizely, a přestože tentokrát akce ubylo, děj byl dostatečně zajímavý, abych mohl udělit slušné hodnocení. Jen jsem nepochopil, proč Gregory odmítl tak skvělou nabídku, Moskva je přece na jaře tak krásná... ()

Skrytá vojna (2013) (S01E11)

V jedenácté epizodě se děj vyostřil, atmosféra byla tradičně výborně zahuštěná a výlety do Elizabethiny minulosti měly smysl na rozdíl od flashbacků s Amadorem v devátém dílu. ()

Prísaha (2013) (S01E12)

Opět velice solidní epizoda, která se tentokrát zabývá hlavně přípravou půdy pro akce budoucí, což klade značné nároky zejména na "Clarka". Musím uznat, že se zatím až na nepřesvědčivý devátý díl výborně bavím. ()

Plukovník (2013) (S01E13)

Velmi vydařený závěr první sezóny, tvůrcům se podařilo vytvořit díl plný napětí, pastí, všudypřítomné paranoie a zajímavého vývoje situací. Nenudil jsem se ani chvilku a těším se na pokračování. ()

Season 2 (2014) (S02)

Za druhou řadu seriálu musím tvůrce pochválit. Je pravdou, že se v ní vyskytlo pár slabších momentů, ale za poslední tři epizody jsem veškeré nedostatky odpustil. Jsem rád, že jsem zatím nenarazil na zbytečný díl, který by tvořil pouze vatu bez jakéhokoliv dalšího smyslu, naopak, v každém dílu dochází k vývoji příběhu i k rozvoji jednotlivých charakterů a jejich vzájemných vztahů. Navíc zůstaly klady z první sezóny- atmosféra, kvalitní děj a soundtrack. ()

Súdruhovia (2014) (S02E01)

Tvůrcům se začátek druhé série povedl, atmosféra z první řady zůstala, příběh se zajímavě vyvíjí a podle všeho to vypadá, že se u dalších pokračování nebudu nudit. ()

Kardinál (2014) (S02E02)

I s druhou epizodou jsem byl vcelku spokojen, i když nedosáhla na kvalitu předchozího dílu. Nejzajímavější vývoj probíhá tentokrát přímo na sovětské ambasádě a děj lehce zpomalil, takže tentokrát 4*-. ()

Nový kontakt (2014) (S02E03)

Tentokrát jsem šel s hodnocením níž. Epizoda měla sice světlé momenty, při stěhování výroby lodních šroubů byla Elizabeth drsná jako kravský jazyk, jak říká má nejlepší přítelkyně, ale jinak mě tento díl příliš neohromil. ()

Malá nočná hudba (2014) (S02E04)

No vida! Pak, že to nejde! Už jsem byl zase spokojen. Obě znepřátelené strany si řeší vnitřní problémy, dochází k novému vývoji v rodinných vztazích a já začínám mít neodbytný pocit, že mi Pageina nová záliba brzy poleze na nervy. Přitom to byl tak příjemně "church-free" seriál. Závěr epizody byl každopádně akční a překvapivý. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Perry Mason našel hlavního představitele

Perry Mason našel hlavního představitele

15.01.2019

Bývalá hvězda seriálu Takoví normální Američané Matthew Rhys byl obsazen do hlavní role v nové chystané minisérii Perry Mason od HBO. Když byl projekt poprvé oznámen, mělo se jednat o hraný film od… (viac)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)