Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

Figu

Dwayne je tahoun, Dwayne je zabiják, Dwayne je legenda, Dwayne je Hercules!!! S tímhle hodnocením běžte do prdele! Já přeci nepotřebuju žádnou nedočkavou nafouklou sračku, ze které se dělá super trhák a velkofilm (viď svatý NOE), já nechci zbytečně natahovanou a nekonečnou překombinovanou story o této pověsti! Já chci tohle! Chci film, kterej mi připomene školní léta kluka, co si se Sorbem užíval každý odpoledne při nesmrtelným seriálu mýho dětství! Chci film, ve kterým se pořád něco děje, kde padaj hlavy a kde samotnýho Hercula respektuju i já sám!!! Chci krátkej a svižnej film, kterej mi nabídne spoustu akční vybíjené a useknutých končetin!!! Dočkal jsem se!!! Hercules jak má být!!! 80% ()

Havaj8

Jinýho Herculese zfilmovanýho jsem asi neviděl a rozhodně by si to zasloužilo důstojnější mytologickej film ve stylu Trojy. Tenhle moderní projev se k tomu nehodí, sice to vypadalo věrohodně, ale ty srandičky a hlášky okolo, to už mi k tomu nesedí. Dokonce beru všechny ty digitální přehnanosti, je to Hercules žejo. Ale ten Dwayne Johnson...to taky nebyla dobrá volba. Naštěstí to všechno nešlo jednosměrně - válka, válka, výhra, ale nějakej ten zvrat do toho přišel vhod. Dle mýho, ne moc podařený. ()

rakovnik

Musím uznat, že Dwayne Johnson je vskutku impozantní hrdina - Hercules, ale jinak na mě, především kvůli "lacinému" scénáři jen s jakýmsi náznakem příběhu, film působil dost průměrně. Akční scény někdy působí trochu zmateně a dialogy nejsou zrovna jako diamant, nicméně jako oddychovka ve větrném odpoledni se dal film prozívat a snad jsem u něj ani moc "nekluncal" :-) ()

Wiikii

Už když se podíváte na Herkulův kyrys, tak pochopíte, že jde o dost odlehčenou verzi vyprávění. A opravdu je to taková oddychovka se slušnou mytologií u které není potřeba moc přemýšlet. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Hees

Tak čo ideme hľadať to prečo sa dá film pozrieť, alebo prečo je tento film Hercules totálne o ničom. Dalo by sa to totiž napísať aj tak, alebo tak. Najviac asi upúta každého zhadzovanie filmu do čierne jamy tak začnem tým. Film je teda hrozný a bojové scény sú no dosť nanič. Film sa hrá na to, že ukáže kto bol v skutočnosti Hercules a podá svedectvo bez nejakých mýtov a legiend. To je na tom tá najväčšia sranda pri tom ako sa na to tento film hrá, si robí film sám zo seba srandu a vidíme veľa vtipov, ktoré s filmu robia skôr komédiu ako nejaké hodnoverné dielo. Dialógy sú teda riadne otrasné a hrdinovia sú doslova "bez mozgu". Štitová hradba je ako prasknutý kondóm, keď nefunguje tak bojovník nevie bojovať a takto by som vedel pokračovať ďalej a ďalej až by som zhodnotil skoro všetky scény z filmu ako zlé. Okej to by sme mali to zlé. Má to dve hviezdy tak to nemôže byť tak zlé no nie? Film sa dá pozrieť z dôvodu, že keď divák uvidí "..." takéto scény postupne si na ne zvykne a potom už ho to baví. No a vrcholný zážitok je v tom, že tam hrá Ingrid Bolsø Berdal, ktorá asi nikdy v živote ani v tom najkrajšom negližé ani nahá, keď išla uspokojiť svojho priateľa nevyzerala lepšie ako v tomto filme a to ja mám slabosť na lukostreľbu čiže ďalšie plus. Takže to nahrabalo dve hviezdy aj záverečnou veľmi peknou obrazovou sekvenciou kedy sme si prečítali mená ľudí, ktorí tento film priviedli na svetlo sveta. ()

Darth Revan

Miluji žánr "meč a sandály"!!! A toto je v poslední době nejlepší ukázka tohoto žánru. Hercules v režii Bretta Rattnera překvapil hlavně tím, že se obešel bez hordy monster a všechno ukoučoval na klasické sandálové řeži silných chlápků. Nečekaně dobré je i herecké obsazení. Jinak toporný Rock zahrál velmi dobře, svůj standard odvedl i John Hurt (a umřel), ale jednoznačně nejlepší byl Ian McShane v roli Amfiaraa, ktery si pro sebe ukradl nejlepší scénky a hlavně hlášky. Film rovněž překvapil i zajímavým příběhem, který sice nemá s bájí o Héraklovi nic společného, ale vypůjčuje si některé její reálie. Doufejme, že si sandálové filmy budeme moci užívat i dále. 4* ()

Martin741

Nudny a podpriemerny film z greckej mykologie o Herkulovi v podani pana Skaly. Dialogy su az podpriemerne, vela veci spolu nesuvisi, rezia odflaknuta : 30 % ()

Pugo

Pred zhliadnutím Hercula som mal zmiešané pocity. Na jednej strane ma námet, hlavná postava i ďalší antický príbeh na veľkom plátne lákal (po Pompeii je čo žehliť), na strane druhej Brett Ratner a i hoci vždy sympaťak Rock, tu pre mňa asi castingový prešľap roka vzbudzovali vo mne pochyby. Žiaľbohu prekvapenie sa nekonalo a po titulkoch som bol asi viac naštvaný ako po už spomenutej Andersonovke. Primitívny, nie sto ale tisíckrát obohraný príbeh, akože hláškujúca partička kamarátov a snehovobiele zuby Hercula, ktorý "chce byť len dobrým otcom a manželom" (what?!). Ľutujem hercov (hlavne Rocka, ktorý údajne stával o 5 do posilky), lebo je vidno že sa snažia, ale scenár a dialógy im v tom vôbec nepomáhajú. A hoci ako ukážkový konzument letnej blockbusterovej americkej kinematografie som ochotný na úkor zábavy odpustiť tieto "maličkosti", spraviť to nemôžem. A to kvôli trom dôvodom. Za prvé, film vôbec nebaví, strašne ma nudil a absolútne mi na nikom nezáležalo. Za druhé, pokus o realistický svet (kentaurovia) je úplne smiešne. A za tretie, akcia. Tej je až podozrivo málo, tá "najlepšia" je v polke filmu (aj to sa nevyhneme porazeniu armády vojnovým kočom) a to finále považujem za podraz, ktorý nemá obdobu. Vygradovať film pár vystrelenými šípmi a zhodenou jednou sochou, na to treba gule. Ratner je manták a dúfam že už nikdy nič nenatočí, ani videoklip pre Mariah Carey alebo Jessicu Simpson. Jediné pozitívne hodnotím Velázquezovu hudbu s krásnym motívom. ()

Streeper

Pro mě velké překvapení. Moc se mi to líbilo. Dwayne Johnson jako Herkules byl prostě přesvědčivý, líbila se mi i legenda o ně, jak byla zpracovaná. Je tam spousta akce i dramatu a já jsem s výsledkem spokojená. ()

Kwaichi

Videné na CSFD projekcii, slovenská premiéra. Na mojom hodnotení sa podpísala do značnej miery atmosféra - 4K rozlíšenie, 7.1 priestorový zvuk, 3D... Čo sa týka akčných a bojových scén čakal som ich od filmu trochu viac, predsa len za legendou Herkulesa sa skrývajú veľké očakávania. The Rock síce nemá taký "šarm a zmysel pre humor" ako Kevin Sorbo, ale zato ho sprevádza partia, ktorá ho podrží keď je treba. Na druhú stranu ma zaujal príbeh, jeho netypické spracovanie a hlavný motív - viera a odhodlanie. ()

bourec

Ani já ten film nebudu shazovat a kritizovat.Navíc mě tady potěšilo několik věcí.zaprvé je skvělý,že se to vůbec nepodobá filmu typu Souboj titánů a jemu podobnej bají,pověstí a pohádek.Je to vlastně jednoduchej filmek plnej boje,bitek ,s celkem jednoduchym dějem,a s jasnym koncem.A to mě vůbec neva.Zadruhý se to vůbec nepodobá exteriérem,ani interiérem posraný třístovce,a to mě taky hodně potěšilo.Opravdu mě film bavil,a jediný ,co mě snad trochu sralo,byla ta chybějící detailnost v bojovejch scénách,ruce a nohy lítající vzduchem by mojí trochu nemocnou duši ještě víc rozpumpovalo.Ale jinak solidních 70%. ()

C0r0ner

Nejvíc mě na tom bavila ta dehonestace legendy jakožto Hercula mocného hrdiny zachraňujícího kdeco. Celkově to nebylo kdovíjak dramatické nebo obohacující, ale na jedno podívání s tím, že to obsahovalo moji milovanou řeckou mytologii, to bylo optimální. Škoda, že se z kentaurů opravdu nestali kentauři, to bych šel ještě o hvězdu výš. 70% ()

Gaaron

Přál bych si, aby měl Hercules buď dobrý příběh, nebo byl naopak mnohem nahláškovanější a odlehčenější - pravá guilty pleasure. Bohužel zůstává napůl cesty. Pořád ale báječná zábava a popcorn jak víno. ()

carly

Príjemná oddychovka. Film sa na nič nehrá, má dobré tempo, je vtipný a postavy sú zaujímavé a veľmi dobre pre ne vybrali hercov. bojové scény nie sú príliš dlhé a napriek tomu, že má film pár zvratov, tí šikovnejší ich veľmi skoro odhalia a my pomalší sme boli príjemne prekvapení. Cítiť z toho Ameriku, ale nie moc a flashbacky z Return of the King som mala len asi tri krát. no a Dwayne Johnson ROCKS! ()

Andre3000

Uf. Tak nějak sem v celém filmu musel přebolet tu účelovost se kterou z kdysi bájného poloboha Herkula, kterého sem měl jako malý kluk rád udělali tupý nástroj na mlácení, který to vlastně dělá jen pro prachy. S řeckou mytologií a bohy to nemělo nic společného, spíše to byl jen a jen bojový film. No zkrátka ok, dívat se na to dalo, ale bylo to účelové, místy vtipné, ale ne hodné srovnávat s klasickými díly jako 300, nebo Trója. Přece jen jsem zklamaný, že nešlo o zabíjení stvůr, plnění úkolů a hlavně, že Herkules musel mít tlupu spolubojovníků. ()

Martrix

Pokud vás navnadily ukázky, tak by jste měli vědět, že tentokrát není trailer sestřih best of scén, jak to u podobných filmů bývá. Čímž nechci říct, že se v samotném filmu dočkáte něčeho ještě lepšího. Nedočkáte a popravdě řečeno, dokonce by se dalo říct, že milovníci příšerek příjdou hooodně zkrátka. Ale proč ne. Vlna uvádění mýtů a pohádek na "pravou míru", tzn. ukážeme vám, jak to bylo "doopravdy", je jen další pokus vydrápat se ze stínu Homéra a jiných prvotvůrců. Hold mladí vždy chtějí dělat věci po svém a přiznejme si, že kdyby se poučili z chyb svých otců a dědů...byla by na světě dost nuda. Tak třeba já jsem se mohl poučit z předchozí práce Brett Ratnera a pustit si třeba Bob a Bobka, nebo něco podobně drsňáckýho, místo abych sledoval, jak se pan režisér ani nepokusil o originální filmařinu a abych každou minutu filmu vnímal naprostou absenci atmosféry. Ale aby všechna "sláva" neulpěla pouze na podrážkách Ratnera, tak je třeba uznat, že Evan Spiliotopoulos uchopil řecké báje za koule a bez jakéhokoliv respektu vymyslel úplně tuctový příběh, který je okořeněný pouze solidní muskulaturou DJ Zuběnky a sem tam hláškou jeho kámošů. S podobně stupidním příběhem možná tvůrci oblbnou dnešní mlaďochy stejně, jako se to kdysi v mém případě podařilo s Conanem, nebo Rudou Soňou, ale pro dospělého člověka s mírně vytříbeným vkusem, je to žalostně málo. Pokud vám připadali http://www.csfd.cz/film/1772-vikingove/ přitažení za vlasy...tak vězte, že Hercules nemá ani 10% jejich atmosféry a nenabízí ani víc zábavy. Ratnerovi se opět podařilo to, co s X-Men: Poslední vzdor. Ukázal jen pohybující se obrázky. Pro mě je to filmový údržbář, který by měl točit reklamy. ()

pakobylka

VELICE přímé ... a VELICE silové - možná až maličko primitivní, ale to nemusí být vždycky na škodu. Někdy ... někde ... za určitých okolností takový přístup může snamenat i úlevu - a osvobození. Neboť gordické uzly se obecně snáze roztínají nežli rozmotávají ... 3,5* ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)