Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Filty

Naproto brilatní a na jedničku zvládnutá práce. U tohohle filmu je bohužel potřeba si uvědomit a ocenit několik faktů, které se ne ke každému dostanou.Za prvé, film je natočený podle knihy, za druhé, kniha je napsána podle skutečné události prakticky slovo od slova a za třetí, Johnny Depp se osobně zná s autorem příběhu. A taky samozřejmě neuškodí zkušenost s drogami v jakémkoli slova smyslu. ()

Vrata88

Nějak nedokážu popsat proč, ale tenhle film mám rád. Tou nejatraktivnější věcí je tady pro mě samozřejmě Johny Depp, ty jeho pohyby, oblečení, výrazy v obličeji, cigáro, to mě vždycky dostane. Jeden z mála filmů, u kterých se často přistihnu při tom, že vůbec nesleduju děj, jen prostě sleduju Deppův výkon. Pohodová, ironická oddychovka nejen o drogách. ()

frolish

Jeden velky sialeny sfetovany trip. Chapem nizke hodnotenia a vycitky smerom k absencii pribehu, ale herecka exhibicia a psychadelicka atmosfera to prebili na celej ciare. Zazitok tak na lepsie 4, ale vzhladom na to, ze som sa s nicim podobnym nikdy nestretol, tu piatu rad pridam. ()

hunterDave

Skvělý kultovní film, zejména pro diváky, kteří mají alespoň minimální zkušenosti z drogami. Skvělý herecký výkon Johnnyho Deppa a perfektně sedící hudba. ()

warrenur

Strasna vtakovina. Prakticky celym filmom sledujete dvoch posukov a "prezivate" drogovy trip. Otravne a pre mna absolutne nezabavne. Az na par WTF momentov mi z filmu v pamati neuviazlo nic. ()

Velemír

(On the) ROAD a především (bad) TRIP JAKSEPATŘÍ aneb bezmála geniální adaptace nadčasové psychedelické deziluze ~ vizuálně nápaditá, herecky intenzivní, paranoidně pokřivená, setsaskramentsky barevná a až fyzicky hmatatelná halucinace!!! ()

fisus

Tolik let jsem to odkládal,tolik se na to těšil a jsem fakt zklamaný.Tenhle film je tak uctívaný a zbožňovaný,že jsem prostě čekal,jak si sednu na zadek.A ono ne.Asi se musím pořádně sjet,zhulit a ožrat,abych to pobral. ()

wakeup

Dokonalá zábava. Stačí se celej film jenom dívat na Deppa a nepřestanete se smát. Jeho parťák je samozřejmě taky "pěknej". Děkuju Gilliamovi, že konečně všem ukázal, jak má vypadat komedie o feťácích. ()

HyneX

Jeden z mála filmů, který se mi líbil víc než knižní předloha. V tom filmu bylo snad všechno co v knize, ba dokonce víc.... ()

in4mator

Když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem po dodívání měl chuť vyzkoušet všechny ty "shity" co hlavní hrdinové a zažít všechny ty příjemné i nepříjemné stavy, ale po druhé projekci už to taková bomba nebyla. ()

bangee

Giliam nám předvedl šíleně tripózní road movie, kde dva drogový fajnšmekři jedou na výlet do L.A. Film samotnej, jak koukám na komentáře, je buď vychvalován a nebo zatracován. Já patřím do první skupiny. Za prvé, že mám rád Deppovo herecké umění, i když tady hraje až moc a za druhé, že se Gilliamovi podařilo zachytit psychedelickou atmosféru, především bravúrní vizualizací. Chvílema jsem se válel smíchy, chvílemi jsem koukal s otevřenou pusou a čekal, kdy se ti dva předávkují a v křečích se vyválejí ve svých vnitřnostech. A ktomu vynikající Benicio Del Toro. ()

Krchy

Marně hledám slova, kterými bych tohle (vyhýbám se slovu film) ohodnotil. Na mysl se mi neodbytně vkrádá jen jedno: píčovina. Ale strašná. ()

t0ny

Šňupající novinář a agresivní právník na halucinogenním výletě napříč Nevadou. Pokud dokážete přijmout, že příčinou, účelem i motivací - alfou a omegou - filmu skutečně jsou látky měnící vnímání skutečnosti, máte vyhráno. Proto je také přirozené, že si sem tam připadáte ztraceni. Přesto je neradno film kvůli tomuto faktu zatracovat. Ona "bezstarostná jízda" je totiž líčena s velmi chytlavým a svérázným hipsterským odstupem, a hlášky a kreace Deppa jsou doslova odzbrojující. Přidejte si parádní hudební podkreslení a pár komických epizodních roliček, a máte "one hell of a trip". ()

mala_kea

"Tady nemůžeme zastavit. Tohle je netopýří oblast !" Brilantní Del Toro a fenomenální Depp, jemuž role vystíhované smažky sedla tak dokonale, že točení tohoto snímku za střízliva je snad v jeho případě nemožné. Chápu rozporuplné pocity a reakce, tohle vážně není pro každého. Když vám to ovšem sedne, zažijete zábavu, kterou mohou jiné filmy nabídnout jen velice těžko. " Řekl jsem to, nebo jsem si to jen myslel?" Krotím své nadšení a dávám čtyři hvězdičky. Dokonalé. ()

bibbi

Odporně halucinogení magořina. Myslím, že tento film nadchne hlavně ty, kteří se alespoň jednou ocitli kdesi jinde, stejně jako hlavní postavy, akorát kdyby se mě někdo zeptal, o čem to vlastně bylo, tak první, co mě napadne, je jakýsi dinosauří ocas... ()

BOURQUE

Film, kde jediné, čo vidíte, sú drogy, alkohol, drogy, skvelé auto a drogy, cigareta, drogy, zvláštne jedlá, alkohol a drogy. Film je jeden obrovský „výlet“ dvoch nafetovaných chalanov. Mimochodom, Johnny Depp jednoznačne pochopil, čo od neho chce režisér. On bol fakt geniálny ako vždy. To isté sa dá povedať aj o Beniciovi Del Torovi. Pravdu povediac, jediné, čo film chce povedať je len toto: nehúľte a neužívajte omamné látky, pretože sa Vám môžu stať divné veci. To je všetko. P.S.: Nevypadal divne Tobey Magurie s dlhými blonďavými vlasmi :) ?! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Caiiiczech

Často doslovný převod literární předlohy do filmové podoby. Předloha neuvěřitelná a bizarní, film taktéž. Pro lepší zážitek doporučuji nejdříve přečíst. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)