Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Arach.No

Nemůžu si pomoct ale tahle Terryho silena jizda me naprosto dostala. Johnny predvadi vynikajici herecky vykon a vubec bych nerekl ze prehrava. Takhle dokaze takovou smazku, jako je Raoul Duke, ztvarnit snad jenom Johnny. Benicio se mu ale dokaze ve vsech ohledech vyrovnat a kdybyste je neznali, tak byste jim opravdu uverili, ze jsou takovi, jako v tomhle filmu. Mimochodem Johnny je opravdu skvele namaskovany, takze kdyz si poprve sunda klobouk a vy vydite jeho temer plesatou hlavu, tak si rikate "To je snad nekdo jinej?!". Prijemne me take prekvapilo, kolik, nebo spis jak malo, mista ve filmu dostali Tobey Maguire, Christina Ricci, nebo Cameron Diaz. Nikdo tam neni ani o chvili dele, ci mene, nez by mel byt. Tahle silena jizda ale urcite nebude vyhovovat kazdemu, ja musim rict, ze jsem se ani na okamzik nenudil, jedna jizda strida druhou, jeden bizadni obraz za druhym, proste neco nepopstelne psychedelickeho, neco co se musi videt. Pote, co jsem cetl nektere komentare, co zde jsou, tak jsem byl docela nervozni, co pred sebou uvidim. Ale nakonec me tahle magorina opravdu velmi prijemne prekvapila a Terryho Gilliama si vazim zase o neco vic. ()

Midnite odpad!

Vysvetlite mi prosím vás, čo je na tom vtipné, keď sa dvaja sfetovaní debili sa premávajú v kabriolete a robia hlúposti po meste. Možno to nemalo byť vtipné, ale kde bol potom ten hlbší prínos? ()

Ezekiel1

Gilliama mám docela rád, ale tohle dílko je při nejmenšim hodně "divný". Naprosto souhlasím s ostatními komentáři, když řeknu, že Johnny Depp přehrává. Přitom je zvláštní, že se do téhle role neuměl správně položit, protože je o něm známo, že měl problém s drogami. Toro ujde, ale nějak mi jeho postava do celkového obrazu snímku nepasovala. Z tohoto filmu pro mě neplyne žádný zážitek. Je dobrý maximálně na jedno skouknutí. Zasmát se můžete jen omláceným gabrioletům a vzhledu mlíka Tobeyho Maguira. :) ()

ClimbVibe

Tenhle snímek není moje krevní skupina už kvůli obsahu. Drogové opojení je něco co mě totálně míjí - to téma se dá variovat do nekonečna - podle toho jaký kdo zažívá stav a co za blbosti se mu raušuje. Depp hraje jak na školním představení, Toro mě bavil jen ve chvíli kdy připomínal, že je právník.. 3 hvězdy za to, že Gilliam je génius a za scénu s ještěry. Jinak je to spíš hnus než strach. ()

Angelino odpad!

Vydržal som 28 minút. Ak bolo všeobecným zámerom ukázať, že drogy sou špatné a priblížiť roky 70te, tak na to mi stačilo prvých 7. Tých ďalších 21 som veril, že musí prísť niečo, aspoň niečo... O čokoľvek som prišiel, neľutujem. ()

CjKukis

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tahle šílená feťácká road je prostě Bomba. Hodně ulítlí a možná proto dost zábavný. ()

Rendiss

Film, natočený podle knihy, která je psána podle skutečné události. Americký sen, který se snaží užít si na plný pecky pod vlivem snad všech možných drog, které se dají sehnat na černém trhu v Americe. Kvůli jednomu článku do novin, se prostě oba sjedou na nehorázný vlně všech možných fetů. A i když je film ochuzen o některé pasáže z knihy, je to velmi zábavná, melancholická a ironická podívaná. A jedno obrovský plus, film není dosud nadabován do češtiny a jeho originalita je prostě famózní! Takže, když vám dojde meskalin, začuchejte si éter a jdětě si zahrát do kasína. ()

tokyno

Naprosto skvěle zahrané. Terry Gilliam nezklamal. Pro mě jeho nejlepší film. No zaslouží si to plný počet hvězdiček. Bavil sem se celý film. ()

Schuldiner

Blbost beze smyslu, bez pořádnýho děje, k vidění sou jen dva zfetovaný kreténi v podání Deppa a Del Tora ...ale mě prostě bavilo je sledovat :-) Uvodních 20 minut mě ale bavilo nejvíc, pak už jen sice místy excelentní, ale jinak povětšinou slabší... ()

Prochy38

Tak mám ve výstavce další mnou nepochopený a tedy pro mě i nadhodnocený film. Více mě ještě teda zaráží oblíbenost. Opravdu Vás ten film tak zaujal? Nejdříve můj názor! 2*: 1.* herecké výkony, protože na ty nelze sáhnout - výborné, 2.* - soundtrack - geniální. Ale tím to naprosto hasne. Pro mě nulový příběh, efekty, které celý film provází, jsou pouze proto, abychom tušili, jak ti dva feťáci vnímají situaci. A to je přesně ono. Film jen o tom, jak která droga působí. Pro mě těžké zklamání! A teď by mě teda zajímalo, co Vás na tom tak bavilo? Protože to nebylo moc vtipné. Jestli je Vám vtipné, jak jsou oba dva pořád sjetí, není s Vámi neco v pořádku, jinak mi tento film přišel už skoro dokumentární a natočen dost realistickým stylem, což mu ubralo. Můj názor.... ()

shimpy(CZ)

Skvělý Johnny Depp i Benicio Del Toro, práce s kamerou, povedený soundtrack... Další skvělý film o drogách, tedy spíš o feťácích :-) ()

Pablinho

Někdy bylo v tomhle ne úplně obvyklým snímku zajímavý pozorovat myšlenky, představy, chování... Takhle už to pak bohužel je. Ale vystavit na tom celej film bylo poměrně málo a místy to bylo suchý, nudný... otravný. ()

Shimargh

Tak tahle šílená psychedelická haluz mě nechala naprosto klidným a nikterak mne nezasáhla, dokonce se přiznám že jsem to v půlce znuděn vypnul,ale chápu proč je to pro tolik lidí takový kult... ()

Haymar

Překvapení! Od Gilliama sem čekal teda mnohem víc než další variaci na Transpotting (kterej se btw: jako jeden z mála poved - jinak moc nemusim filmy o smažkách)! Hodně to zvedá samozřejmě Depp, kterej prostě neumí zahrát roli špatně (ani průměrně), Del Toro - ač jinak taky slušnej - tady Johnnymu s dechem moc nestačí. ()

Dyas

Neskutečně skvělá jízda s totálně sjetým Deppem. Jeden z jeho nejlepších filmů, kde podal obdivuhodný výkon. Paráda, senzace, bomba! Stačilo Johnnyho jen vidět a už jsem nemohl, Benicio taky skvělej a celkově je to jeden z nejlepších filmů o drogách, protože se nevydal dramatickou cestou, ale spíš komediální a to funguje skvěle. V topce jsem měl Noeho, ale tahle jízda je prostě boží! ()

Hadriel

Je to hnus. Ale je to super. Feťáckej nářez. Začátek je fajn, pak jsem se asi dvacet minut ztrácel a říkal jsem si WTF?, no pak už jsem se dostal do nálady (sort of) a jenom jsem se vezl.. Rozhodně to není pro každého. Depp i Del Toro neuvěřitelně jedou. Ojedinělý a speciální film, rozhodně stojí za shlédnutí. + Scéna v prázdném dinneru. + Jakmile se divák dostane na stejnou vlnu s filmem, tak úžasná atmosféra. + Sledování pod vlivem návykových látek doporučuje 9 z 10 českých pracovníků drop-inu. ()

Paldiny

Halucinogénna šialenosť, ktorá nehovorí, aby ste drogy nebrali, iba aby ste ich nekombinovali. Dvaja na ceste za americkým snom to našťastie ignorujú a ja som sa mohol popukať od smiechu. Bar s jaštermi, na kolotoči v kasíne a prakticky všetko to, čo sa deje v hotelovej izbe, som ledva ustál. Ústrední borci to zahrali skvele, v malej roličke musím vyzdvihnúť budúceho Petra Parkera, ktorého účes má bude ešte nejaký ten piatok desiť. A že film nemá hmatateľný príbeh? To ani stavy akými chlapíci denno-denne prechádzajú a komu to vadí? Mne nie, im tiež nie, tak potom nevidím problém. Retro hudba dokonale zapasovala, kamera vyťahovala kúzla, že som sa pýtal, či ten éter nelezie z obrazovky a nepriame fóriky na adresu americkej vlajky museli pobúriť každého Amíka-patriota. Veď čo, všetok bordel má korene tam, tak potom nech sa niekto nehnevá, že sa občas nájde režisér, čo im to raz za čas pripomenie. Gilliam sa vo Vegas našiel a mne sadol viac než s kultovými opičkami. ()

Shedom odpad!

Kým som nevedela, čo je ...(ani nechcem vysloviť to slovo, je mi len pri pomyslení naň zle) tá jedna droga, prišlo mi to celkom zábavné. Teraz už nie. Áno, je to HNUS! ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)