Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

iantomasik

Velevtipné, nevázané a nezávazné. Gilliam si řekl, že když je to o drogách, tak si zablbne a mě si svými předvším vizuálními nápady získal. Určitě se na to dá taky dívat jako na slušnou demýtizaci kultu hippie. ()

Styxos

Nevěděl jsem, že když chci vidět Johnyho Deppa s pleškou a Benicia Del Tora s panděrem, stačí zažít strach a hnus v Las Vegas a dat si nějakej ten matroš... ()

sellsakul

"Všude se válely důkazy o konzumaci všech drog známých lidstvu od roku 1544." Najbrutálnejší drogový trip, ktorý ma bohužiaľ neoslovil a to mám k niektorým drogám veľmi pozitívny vzťah :-) ()

P1tr

Gilliam je hodně svůj tvůrce, to je známá věc. Ovšem u tohoto feťáckého tripu cílí Gilliam možná až příliš na sebe a opomíná běžného diváka. Nelze neobdivovat povedený vizuál, zajímavý námět a skvělé herce. Obzvláště Benicio Del Toro si svojí vyfetlou roli neskutečně užívá. Deppova postava je až tak mimo, že si někdy nejste jistí, zda ji hraje tak dokonale, nebo si s charakterem neví rady a tápe. Jako krátkometrážní film by to bylo úžasné, ovšem jako dvouhodinová "komedie" je to téměř nezvládnutelný zážitek. Začátek je neotřelý a navnadí, ovšem zbytek filmu se už příliš nemění a tak se v podstatě koukáte dvě hodiny na to samé, jen čím dál tím šílenější. Kdo dokouká na jeden zátah, má můj obdiv. ()

giovanni3

Tak co k tomuto ,,tripu,, říci? Opravdu specifický film, který je od začátku do konce o drogách a všem s nimi spojeným. Del Toro i Depp si to myslím užili, protože mohli dělat co se jim zachtělo a prostě to do filmu pasovalo.. 4z5 P.S.: Moc bych to nespojoval s filmy ,,Requiem za sen,, a ,,Trainspotting,, ty jsou přeci jen o dost vážnější, zde to je prostě výlet v autě plném drog, řekněme bez následků.. ()

voleman

Tak tohle je teda opravdu hodně zvláštní a ulítlí film. Sice je to skvěle natočené a výborně zahrané jak od Deppa tak i od Del Tora, ovšem v tomhle filmu se skoro nic nestane a něco mi tam prostě chybělo. Začátek byl na 5* ke konci mi to ale trochu začalo nudit a tak jsou to čisté 4*. 75% ()

venca163

Ujetina, která se nesmí chápat doslovně jako nějakej pohled do života feťáku, protože takovou výdrž jako tihle 2 týpci by neměla ani celá partička z Trainspottingu dohromady! Tohle je teda ještě o třídu složitější než 12 opic, pointa mi tak trochu uniká. Snad příště =). Každopádně zfetovanej Johnny Depp vydá srandy sám o sobě za 2 hvězdy. Další zařídil poloplešatej Tobey Maguire jako stopař. No a za všechno ostatní je ta zbylá poslední =). Timhle filmem bych zakončil minisérii (dvou prvkovou) filmů, který jsem objevil sledovánim klipů partičky kolem Řezníka - tentokrát Naše žíly jsou jak cedník. (80%) ()

Smileface

Skoro holohlavý Johnny Depp a "mírně" agresivní Benicio Del Toro nasosávají jednu drogu za druhou.Nic moc děj,jen jeden ulet za druhým....co víc si přát? ()

DeLaMorte

Tak tenhle film mám opravdu rád..možná ho dokonce miluji!Krásný chemický,netradiční vílet s J.Deppem a Benicio Del Toreem jednou v životě uvidíte a už nikdy nezapomenete!Dostanou se vám do hlavy tam kde jste ještě nikdy nikoho neměli a věřte ,že si tam budou užívat stejně jako v Las Vegaském hotelovém pokoji! ()

Anticque

Ne, ne, ne, ne... Terry Gilliam a opět jeho režisérské sny. Film je celkem dosti zmatený, je to způsobeno také tím, že každých pět minut si Johhny Depp (opětovně zahrál na 100%) bral LSD nebo kokain, a to nebudu mluvit o jeho kolegovi. Herecky je film nabitý hvězdami, ale po režisérově stránce je to nic moc. Terry má moc bujnou fantazii. Ten film vypadá, jak když si Terry vzpomněl na jeho stará hipies léta, kdy byly to hlavní jen drogy a holky, vypadá to tak. Dávám 45% ()

Mr.Nigga

Znáte ten druh filmů po jejichž shlédnutí cítíte potřebu si jít šlehnout? Tento je definitivně jedním z nich P.S. Doporučuji přečíst si i knihu nebo klidně všechny, co Hunter S. Thompson napsal ()

ethos

Depp je jeden z mojich najoblúbenejších hercov a Krajina prílivu od Gilliama sa mi tiež stašne páčila takže som čakal niečo dosť nadupané a namiesto toho prišla táto sračka, ktorej dávam dve hviezdy len s princípu. ()

BMAJTZ

Ani jo ani ne proste takove polovicate. Vizualni stranka bravurni a herecke umeni Johnyho Deppa ktere jsem od nej snad jeste ani nevidel drogove stavy v tomto podani jsou vic nez dokonale a presvedcive. Ovsem 100% absence jakehokoli pribehuje je zde opravdu citit. Proto 55% a ani o chlup vic. ()

Hortenzia

nech by som sa akokoľvek pokúšala,tento film nemôžem ohodnotiť...na jednej strane vtipné hlášky,na ktorých som sa skutočne bavila,niekde v strede johnny depp a benicio del toro,ktorí nevyzerali veľmi presvedčivo (narozdiel od ich iných filmov), ale bohvie ako sa nadrogovaný a nafetovaný človek správa a na úplne opačnom konci nevypointovaný záver, takže to celé ostáva len dvojhodinový vizuálny úlet ()

Arius

Velmi rád sa pozerám na retro ameriku vo filme, obzvlášť v sprievode retro songov, hoci tú to nebolo témou 1 potešilo. V podstate som absolútne netušil o čo tu išlo až kým som si neprečítal text k filmu, no musím uznať že na tom niečo geniálne bolo. Navyše,skvelý Depp a Del Toro. ()

Cejny

Psychedelický trip s dvojicí Depp a Del Toro, který bez jakékohokoliv přestání neustále plyne až do dvouhodinového konce. Příběh jsem v tom moc neviděl, spíš nějaké poselství - neber drogy, neber drogy, neber drogy. Jen díky skvělému "feťáckému" výkonu Johnnyho Deppa dám 3 hvězdičky, jinak tento film jde tak trochu mimo mě. 60 % ()

sedm.1

Když by se mě někdo zeptal,jaký film bych jmenoval za největší úlet,zřejmě bych zmínil asi právě Strach a hnus v Las Vegas.A hned na začátku chci zdůraznit,že plný počet tomuto filmu dávám z jediného důvodu a tím jsou dvě naprosto geniální herecká esa a nutno podotknout,že v tomto filmu i dvě naprostá hovada,Johnny Depp a Benicio del Toro.Na ty dva chlapíky bych dokázal koukat hodiny a hodiny a zvlášť pak,když dostali takovou příležitost vyřádit se.Co ty dva zde předvádějí,je ultimátně královské herectví,prostě elitní výkony.K ději toho asi nelze moc podat,nějakou pevnější kostru to nemá,dva chlapíci fetujou a fetujou a fetujou,mají všude problémy,potíže a konflikty a stejně jim to je úplně jedno,protože jsou zkrátka totálně pořád na sračku.Spíše než o odvyprávění pevného příběhu tak jde pouze o zobrazení působení nekonečného výčtu drog na člověka a jelikož je autorem filmu Terry Gilliam,ono zobrazení je velice specifické a bizardní,zároveň ale i zábavné a nenudící.Ke konci filmu sice pak začíná všemu a všem už docházet vyditelně dech a postupně se vše zdá být jen opakujícím se kolotočem zbytečně natahovaného opiového blouznění,přesto musím Strach a hnus v Las Vegas zařadit mezi své nezapomenutelné a ojedinělé filmové zážitky. Něco takového se skutečně netočí a zároveň nevidí každý den. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)