85. Annual Academy Awards

(relácia)
  • USA The 85th Annual Academy Awards (viac)
Publicistický
USA, 2013, 173 min

Réžia:

Don Mischer

Účinkujú:

Seth MacFarlane (moderátor), Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Renner, Anne Hathaway, Channing Tatum, Hugh Jackman, Amanda Seyfried, Mark Wahlberg (viac)

Na začátku každého roku se pozornost společenství zábavního průmyslu a filmových fanoušků upře na nadcházející udílení Oscarů. Všeobecné očekávání vrcholí v únoru přímým přenosem ze slavnostního galavečera, kde se ceny Americké filmové Akademie udílejí. Milióny milovníků filmu netrpělivě sledují okouzlující ceremoniál, při kterém se rozdělují nejprestižnější ocenění ve světě kinematografie. Každoroční předávání Oscarů se stalo nejslavnější aktivitou Akademie filmových umění a věd. V pořadí již 85. ročník bude moderovat Seth MacFarlane a bude to jeho Oscarová premiéra. Nenechte si ujít přímý přenos z divadla Dolby Theatre v Hollywoodu, v pondělí 25. února od jedné hodiny ráno na HBO. (oficiálny text distribútora)

IsaacNewton

Tak, první Oscary za mnou. Nemám porovnání s jinými roky, ale já jsem spokojená. Možná proto, že Bídníci zaváleli. Možná proto, že jsem půlce nerozuměla (ach jo, angličtina). Rozhodně zajímavý zážitek. I ty klížící se oči ve škole za to stály :-) ()

Bukk

Viděla jsem pouze sestřihy, které jsem si sama vybrala a i u těch jsem byla značně zklamaná. Nebudu hodnotit, protože jsem možná o nějaký ten skvělý kousek přišla, ale z toho, co jsem slyšela a viděla toho teda nejspíš litovat nebudu, když už se k Oscar(ům) nevrátím. Taková ta americká nafintěnost a velkolepost mi nevadí, ale Američané nemají na to vytvořit tu správnou atmosféru, je to až moc přeumělkované. ()

TomasKotlant

Oproti českým Lvům výborné, neboť jsem to dokoukal. A překvapivě jsem ani neusnul :) *** Ve zkratce: Už chápu, proč byly do krátkometrážních animovaných filmů vybrány filmy co byly vybrány. Sice lepší existují, ale je to nad rámec "Akademie". Ooooh Velká akademie... Ooooh.... Oh!? ()

dave14

Seth to podle všeho zvládal skvěle. Byl vtipnej, pohotovej, skvěle zpíval. Předávání sošek nikoho moc nešokovalo, ale tak to je téměř u všech Oscarů poslední dobou. Ovšem ten simultánní překlad, za ten bych zavíral. Byl by to proboha takovej problém nechat těch 6 hodin uplynout v jednom jazyce?? Nakonec to nejlepší, co sem si z letošních Oscarů odnes, byly hudební čísla. Aspoň tam ústřední duo "překladatelů" bylo zticha. Takže výsledek? Zážitek pěknej, ale příště se radši budu koukat doma na sekající se stream. ()

char_t

Seth kupodivu docela korektní, (nejen) Tarantino a Nicholson vtipní, herci-zpěváci nečekaně poslouchatelní a Adele skvělá... Jo, dobrý to bylo :-) ()

rekkky

Změnu na postu moderátora kvituji, ceremoniál stojí za shlédnutí. S tradičními předávacími zvyklostmi se toho moc udělat nedá, ale obsahové mezery tohle předávání Oscarů rozhodně má. ()

vickeyek

Je pravda, že se Seth MacFarlane moc nevyznamenal jako moderátor, ale nebyla to chyba scénáře, který byl nápaditý a celá show měla naprosto jedinečný náboj. Pro mě byla srdeční záležitostí jak kvůli vystoupení Catherine Zeta-Jonesové s All That Jazzem, tak kvůli úchvatné poctě Jamesi Bondovi k 50. výročí a bondmusic - Goldfinger Shirley Basseyové mě dostal do kolen. A pak už jen lítaly Barbry Streissandové. Hudba, ano, to opravdu je cesta k úspěchu. ()

fogs

Vynikající začátek! Mám humor Setha strašně rád, urážlivý, temný. Musím dohnat ty řady Family Guye, co jsem ještě neviděl!! Zbytek - předávání cen, něco nového? ()

Nešpi

Lepší než vloni, ale furt to nějak nemá tu šťávu, no žádná velká překvapení se nekonala co se týče udílení jsem rád za herecké výkony, ale přece jenom si myslím, že než zamyšlenému Lincolnovi, by měla soška putovat bláznovi co běhá v igelitu :) jenže akademie zůstane stejná, jelikož se bojí jakýchkoliv inovací a raději zůstanou u "staré školy" ()

kyLuke

Udělování Oscarů mě osobně letos vůbec nepřekvapilo a v ničem vyjímečné též nebylo . Jenom proto , že jsem fanda podobných cen , jako Oscary , Zlaté glóby , tak dávám tři hvězdičky . ()

Dashiella

Nope. Možno to bolo tým, že som videla potrestu pramálo ocenených filmov a že nemám veľmi rada Setha. Nuda a veľké diery v dramaturgii. ()

Alca

Byl to rozhodně zážitek. Seth MacFarlane byl vtipný a okouzlující. Líbil se mi hlavně začátek - Charlize Theron byla přesně jako ze Zpívání v dešti :-) S cenami jsem více méně spokojená, jen Tarantina nemusím, takže scénář mohl být pro někoho jiného. Celkově ale Argo, Argo, Argo! A pak taky Pí, Pí! Prostě dobrá zábava, pro kterou stojí za to ponocovat. Jedinou hvězdičku strhávám proto, že první dáma jako volba se mi zdála mimo. ()

Dixieboy

Výborný ceremoniál... Seth byl velmi ostře vtipný a celkové pojetí předávání jako vzdání hold filmové hudbě... to bylo opravdu výborné. Zároveň musím projevit obdiv nad scénou. Nádherné!! ()

Tomasson

...dal jsem to na jeden zátah celý. V pohodě. Hudební a taneční čísla absolutně skvělá a dvě star jen za ně. Mimochodem: vážně by mne zajímalo, kdo z místních hereckých luhů a hájů, by taková čísla dal aspoň z poloviny tak, jak například předvedla Džounsovic Kačenka s číslem z Chicaga... Rozdělení cen už mě bavilo méně. Bohužel. Shoda s akademiky u mě ani ne 30% ... To už jsem ovšem vzdal dávno...Lewis, Waltz a Argo budiž, ale jinak marnost nad marnost! Ale co už...rozhodně pastva pro oko to je určitě :) 3 hvězdy si to ale zaslouží. Už jen za to provedení. Tak zas napřesrok :) ()