Keď zmizla, jej rodičom sa zrútil celý svet... Keď sa po neuveriteľných ôsmich rokoch znovu zjavila, celý svet zatajil dych a šokovane sa dozvedal nové a nové desivé podrobnosti z jej dych vyrážajúceho príbehu! Reč je o Nataschi Kampuschovej (Antonia Campbell-Hughes), ktorú v roku 1998 ako desaťročné dievčatko cestou do školy uniesol spravodajský technik Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt). Osem a pol roka ju väznil v podzemnom úkryte pod garážou svojho domu! V roku 2006 sa jej podarilo svojmu trýzniteľovi ujsť, ten si vzápätí zo zúfalstva z jej straty či zo strachu pred spravodlivým trestom, ktorému by sa iste nevyhol, siahol na život. Neuveriteľným útekom sa však jej cesta za slobodou iba začala... (TV Markíza)

MickeyStuma

Strach, bezmoc, zoufalství, ponižování trýznění, zneužívání. Tento příběh si nevymyslel scénárista, ale život sám. Psychicky labilní mládenec unesl holčičku a držel ji doma ve sklepě. Celé děctví zmařené. Snímek je pojat tak, jak to skutečně bylo. Žádné zásahy do děje kvůli větší dramatičnosti. I tak se nejeden divák zhrozí nad hrůzným osudem oné dívky. Psychická masáž je tak precizní, že není divu, že se Natascha nepokusila o útěk. Kdo tohle nezažije, plně nepochopí. Krutý životní úděl, který už nikdo nespraví. A my máme možnost vidět, co prožívala, jak trpěla. ()

Hapretor

Zcela jistě kruté a neodpustitelné. Bohužel podáno dost nudně, bez vyvolání patřičné odezvy. Co mě opravdu dostalo byl herecký výkon Antonie. Věřil jsem jí každé slovo. Podala to tak uvěřitelně a přirozeně ... toť vše. ()

Kingjiri

Filmařský řemeslo, herecký výkony nebo hudba jsou na slušný úrovni, dramaturgický zpracování však znatelně pokulhává. Když si člověk uvědomí, že se nejspíš všechno stalo tak, jak je ukázáno, pak jde o silnej příběh. Ale čistě z divákova pohledu musim říct, že jsem se občas nudil - úvod sice zaujme, postupem času se ale děj přestane někam zásadně posouvat. Jsem přesvědčenej, že se dal dle takovýho životního příběhu natočit snímek se silnější atmosférou a emocema. ()

Jakubik

Takové obyčejné drama. Bez jakých koliv invencí či většího dramatu. O případu jsem se dozvěděl pouze od manželky, která ho tak nějak znala a chtěla film vidět. Takže to měl v tomto film trošičku jednodušší protože jsem byl od začátku tak nějak zvědav jak to celé dopadne. Myslím, že ale stojí za zhlédnutí. Za mě OK. ()

Vabr

Film byl dobrý. Líbilo se mi, že to bylo podle skutečné události. Vytknul bych některé rozhovory, úchylák jí místo jídla kupoval oblečení, vzal ji na hory mezi lidi, vzal ji do obchodu (zase mezi lidi). Kdybyste chtěli vidět film o tom, jak v některých scénách úchylák říká poslouchej mě, tento film je pro vás jako stvořený. Film se mi prostě líbil, neumím popsat proč, ale koukněte se na něj. ()

FeriusParfax

Zajímavý je film zejména díky tomu, že se jedná o interpretaci skutečné události, kdy nějaký pošuk unese malou holčičku a několik let ji doma vězní ve sklepním pokoji. Bohužel ve mně samotný snímek nevyvolal žádné větší mrazení. Působil na mě tak nějak plitce. Myslím, že by se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Hodnocení průměr tu sedne jako prdel na hrnec. ()

E lan

Strašný příběh, slušné herecké výkony ve slušně a realisticky zpracovaném filmu. Přesto se k tomuto rozhodně nikdy nevrátím. ()

balcazar

Film o mne by sa volal Nepoučiteľný. To len ja zakaždým, keď si vypijem, si na druhý deň pozriem takýto film (a jemu podobné). Ale k filmu. Netlačí až tak na pílu, čo je na jednej strane dobre, lebo mu veríte to, čo vám ponúka. Na strane druhej si nemôžem pomôcť, ale s kvalitnou mindfuckovou hudbou, lepšou gradáciou deja, zdôraznením extrémnych situácií a zameraním sa na detail (to všetko, samozrejme, so správnym použitím) je film pre mňa ešte vyššie, tento námet si tieto aspekty u mňa pýtal. To však nevravím ako výslovné negatívum, len vysvetlenie, prečo tá chýbajúca hviezda do plného hodnotenia. ()

Psycho.R

Myslím, že tato událost by zasloužila lepší scénář i režii. Němci to natočili ledabyle, přitom jde o velmi vážné téma a Natashe do budoucna fandím. ()

Marator

Navrhuji, aby si sousedé našich jižních sousedů navzájem prohledali sklepy a budu doufat, že nenajdou další zvířata typu Priklopil či Fritzl. Ale sich je sichr. Natascha Kampusch prodala svůj příběh a je z ní multimilionářka. Ovšem ztracené dětství,dospívání jí nikdo nenahradí a hluboké rány v duši nezacelí. ()

Nikol10

Příběh Nataschy jsem vůbec neznala,takže,když týden běžela upoutávka na Markíze,že tato senzace bude hrát,tak jsem si to pustila ze zvědavosti,o čem to vůbec je. Příběh už všichni znají,ano je děsivý,depresivní atd. Co mne však zaujalo nejvíc,to byli výkony hlavních protagonistů,obzvlášť na kost vychrtlá Antonia,byla perfektní,já jí věřila každé slovo. Ale mrzí mě,že film nebyl trošku víc propracovaný,závěr emotivnější,aby na Vás působil tak,že ještě po vypnutí,budete ještě deset minut civět na obrazovku v němém úžasu. Škoda. ()

joelly01

Mno, asi to mohlo byt i lepsi, ale zas tak uplne bych to taky nezatracovala. Trosku jsem nepochopila proc pubertacku hraje tricetileta anorekticka (v noticce TV programu jsem nasla ze pro roli zhubla 18 kg = to tedy respekt!), ale budiz... Zato pan Priklopil se povedl! Takoveho slizouna asi museli hledat hodne dlouho! Chudaci rakusaci... Hitler, Priklopil, Fritzl... Jeste ze maji Alpy! ()

chlebo

Možnože niektorí priatelia, ktorí sa uráčia čítať moje výplody budú s prekvapením pochybovať o mojom duševnom zdraví, ale detičky zavreté dlhé roky v pivnici ma už nejak neberú. Ono, keby Wolfgang občas mierne nerozprúdil túto zdochýnajúcu party, bol by v mojich očiach divák, ktorý až do konca nezaspí hrdina. Proti skutočnej neanorektickej ani hereckej anorektickej Nataschy vskutku nemám žiadny problém, ale ak sa tento film čo i len zľahka dotýka reality, môže byť unesená so svojím tútorom, učiteľom, psychológom a pediatrom zároveň spokojná, pretože keby to nebol taký zľahka psychopatický chorý kokot, s ktorým schizofrénia šľahá viac jak apríl s počasím, pravdepodobne by sa od nudy v tej pivnici scvokatela ďaleko viac a pravdepodobne by sa ani nedožila tak bravúrneho hepyendu. Musím však uznať, že pri jej úteku som presne dvakrát decentne tleskol a mysľou mi dokonca prebehlo niečo ako slovíčko bravo. Keby som nebol toho názoru, že sa z toho dalo vyťažiť viac a menej amatérsky, capol by som tomu aj viac. Ale ako inštruktáž pre mastniakov, ktorí chcú lacno prísť k domácemu zvieratku v podobe susedovie dcérky je toto dielko priam grandiózne, to sa musí nechať. ()

Scraffy

Veľmi surovo a realisticky natočená dráma, ktorá sa podarila. Obsadenie je bezchybné na čele s Antoniu Campbell-Hughes. Príbeh je podľa skutočnej udalosti... ()

Emafera

Tak silný příběh by si zasloužil lepší zpracování. Trýznivost a zoufalství v tom trochu patrné je, ale nějak mě to nevtáhlo do děje. ()

hazdrova

Celkom lacný film, nepochopiteľne s anglickým znením, sa držal skutočnosti, ale bol asi iba príliš slabým odvarom, čo sa reálne stalo. Chýbala mi realita, chýbalo mi zúfalstvo, chýbalo mi zobrazenie násilia a znásilnenia vo svojej ohavnej podstate. A navyše som sa pritom ešte aj nudila. 2* ()

SONY_

Všichni to znáte. Jdete si do obchodu koupit nějaký vercajk a u poklady najednou uvidíte malou holčičku, jak se na vás usmívá. Co vás napadne? Unést ji na cestě do školy, zamknout ji ve pro ni vytvořené místnosti pod garáží a vychovat si ji podle svého a jelikož jste psychopat, děláte jako by to bylo v pořádku. Fujtajbl, když si jen představím, že se to skutečně stalo, běhá mi mráz po zádech a mám husí kůži. Je až neskutečné, co se v tomhle světě může stát. Vždyť ona byla uvězněná u toho chlapa přes 8 let! A další fakt, Natasha Kampuschová si na to pořád pamatuje a bude si to navždy pamatovat, hrozný. Škoda, že si snímek nezasloužil tolik pozornosti, alespoň tady na ČSFD. /85%/ ()

ANTYCHRYST

To že to je dle skutečných událostí je na tom asi nejsmutnější.. Jako ten slizak se jim povedl.. nemám rád takové filmy..akorát nervy z toho... jako zahrát takovou ..klobouk dolů.. nedovedu si představit reálné utrpeni te dívky! Hnus takové uchyly pak mučit a popravit! 65% To téma je tak silné..že dávám 4 hvězdy ()