Sarah Codyová se těší na své osmnácté narozeniny. Právě poznala svou první lásku, Christophera. Za ním i přes nesouhlas svého otce tajně uteče na večírek. Netuší, že pro jejího otce Dona to je posledním stimulem, aby začal uskutečňovat svůj zvrhlý plán. Don je rozhodnut svou vzpurnou dceru zavřít v tajné místnosti ve sklepě. Jednoho dne ji skutečně pod záminkou, že potřebuje pomoci s těžkou bednou, naláká do sklepa, kde ji uzamkne v bývalém protiletadlovém krytu (dům ho má). Sarah je v šoku. Snaží se volat o pomoc, nikdo ji ale neslyší. Po několika dnech ji Don dokonce ve sklepě znásilní a zbije. Na policii nahlásí ztrátu dcery, tváří se, že nezdárná dívka utekla s nějakým mužem. Ze dnů Sářina nedobrovolného vězení se stanou roky. Při svém pobytu Sára svému zvrhlému otci porodí několik dětí, o které se v nuzných podmínkách vzorně stará. Naučí je dokonce číst a psát. Celou dobu ovšem také myslí na svého bývalého přítele Christophera. Ten ostatně Sáru stále hledá, podaří se mu ji najít...? (TV Nova)

Arsenal83

Úplne sa môžem stotožniť s užívateľkou LindaVa. Tento film si zaslúži prevedenie vo väčšom alebo seriálové spracovanie. Pretože taká skutočná udalosť, to sa len tak nevidí, to mi až hlava neberie. A kto si myslel, že Kampuschovej únos bolo niečo, tak toto má ešte väčší potenciál. Veľkou chybou je spomínaný vývoj postáv. To fakt nešlo natočiť lepšie a znázorniť ako beží čas aj na tvárach protagonistov? 20 rokov je predsa len nejaká doba, to sa malo nevyhnutne prejaviť. Pretože časom začali deti vyzerať rovnako staro ako ich matka, a to už začínalo byť trochu trápne. Dúfam, že sa niekto chytí a celé to prepracuje do niečoho viac stiesneného, silnejšieho, dramatickejšieho. ()

Skarface

Podle skutečné události. Zajímalo by mě , kolik % na tom je reálných. Dle mého tak možná 10% ? Nevěřím tomu že by někdo mohl být tak blbej a nezajímal se o to proč jeho drahá polovička tráví tolik času ve sklepě. S čím bych to mohl srovnat? S příběhem Nataschy Kampusch . Tam to působilo věrohodně, příběh co se skutečně stal , ale že by se člověku dařilo tolik let tohle tajit před členy rodiny ? Takže fakt si pokládám otázku, na kolik to je podle reálného příběhu. Celkové zpracování , je takové dosti amatérské , splácané na koleni. Neříkám že je to vyloženě špatné ale mohlo to být daleko lepší.  Nevím tedy, jaký byl rozpočet, ale mohlo to být rozhodně lépe zpracováno. ()

Morholt

Přidám se k těm, kteří kritizují formát TV filmu, protože Fritzlův případ si zaslouží mnohem komplexnější pojetí. A stejně jako jiným se ani mě nelíbí fakt, že hlavní protagonisté prakticky nestárnou. Naopo¨ak chválím tísnivou atmosféru života ve sklepě, kde se matka snaží svým potomkům zajistit alespoň zdání normálního dětství a stejně tak mě bavilo obsazení, přičemž bylo fajn vidět Judda Nelsona, kterého mám zaškatulkovaného jako komediálního herce, v podobné psychopatické roli. Slušná práce, ale doufám, že áčkové zpracování ještě přijde. 65% ()

oveckaoa

Nejprve menší info pro neznalé https://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_Amstetten jinak k filmu jsou 2 pohledy na něj jedna je jako film kdy to funguje parádně  o hlavní postavu se strachujete záporák je hajzl na pohled jeho matka je svině (měla taky dostat nějaký trest bohužel se na ni nedostalo)   a ty děti jsou sympatické na pohled (ne nejsem pedofil jen vím, že v dnešní době do tohoto žánru dát sympatické děcka je umění a ne každému se to povede). Pohled druhý je horší kdo tu kauzu sledoval nebo se v tom trochu orientuje ví, že tohle s tím až na ženskou v sklepě co rodí děcka moc společného nemá nevím jak to měly s právy , ale Fritzl měl 7 děcek za 20 let (tady má 3)  z toho 3 dole a 3 nahoře a ještě jedno později  umřelo  a on ho spálil (tady ho zakope  a v podstatě umře nenarozené poté co ji skope) dále tu místnost už měl připravenou dříve jelikož to chystal a měl ji zařízenou tady je to jen sklep a   bez vybavení co dodal až později. Fritz byl i podezřelý z několika vražd jedné dokonce z České Republiky a nikdy se mu to nedokázalo. Nikdy jich nechtěl zabít jen jim tím vyhrožoval na rozdíl od filmu. Tady se o ni matka starala a chtěla ji najít zatímco ve skutečnosti byla matce buřt a matka byla pod vlivem otce do takové míry, že Elisabeth po osvobození se s ní nechtěla ani stýkat jelikož jí bylo divné a právem, že jí nechyběla   Pokud hodnotím film tak 80 procent pokud skutečnou událost tak 40 procent něco nadhodnotím za to, že je to televizní film a kvalitní. Nějak to vysoučtuju na 80 procent . ()

*CARNIFEX*

Dva "puntiky" uberám zato, že tvorcovia trestuhodne narábali s vekom postáv, ktorý sa napriek 20 ročnej udalosti na počudovanie nijak neprejavil, a druhý zas zato, že toto by chcelo ďaleko rozsiahlejšie vysvetlenie (ako, prečo, začo), lebo potom to vyznie tak, akoby bola celá rodina buď komplet jebnutá, ale extrémne naivná. Každopádne, toto vôbec nie je zlý TV film! ()

• Film se inspiruje kauzou Josefa Fritzla, někdy též nazývanou jako „Kauza Amstteten“. Fritzl od 28. srpna 1984 věznil ve sklepě svého rodinného domu svou dceru Elisabeth. Zde ji pravidelně znásilňoval a zplodil s ní sedm dětí, z nichž jedno zemřelo, tři byly uvězněny ve sklepě spolu s matkou a tři žily přímo v domě. Když Fritzl Elisabeth uvěznil, byla osmnáctiletá, když byla osvobozena policií, bylo jí již 42 let. (pornogrind)