Keď zmizla, jej rodičom sa zrútil celý svet... Keď sa po neuveriteľných ôsmich rokoch znovu zjavila, celý svet zatajil dych a šokovane sa dozvedal nové a nové desivé podrobnosti z jej dych vyrážajúceho príbehu! Reč je o Nataschi Kampuschovej (Antonia Campbell-Hughes), ktorú v roku 1998 ako desaťročné dievčatko cestou do školy uniesol spravodajský technik Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt). Osem a pol roka ju väznil v podzemnom úkryte pod garážou svojho domu! V roku 2006 sa jej podarilo svojmu trýzniteľovi ujsť, ten si vzápätí zo zúfalstva z jej straty či zo strachu pred spravodlivým trestom, ktorému by sa iste nevyhol, siahol na život. Neuveriteľným útekom sa však jej cesta za slobodou iba začala... (TV Markíza)

andydufrsn

Nějak extra silně mně to nezasáhlo. I když bych filmu vyloženě nic nevytknul, Tak bych čekal, že takhle silné téma bude zpracováno lépe, tak aby mě přikovalo do křesla a nedovolilo odtrhnout oči od obrazovky. To se tady, bohužel, nestalo. Nakolik se film drží skutečno nesoudím, protože to ví jenom nešťastná (te už snad šťastná Natascha) ()

Gagin

Finále a konec mi přišlo nedotažený. Vlastně se těšíte za ni, až se dostane ven, ale pak budete zklamaní. Jinak celkem dobrej film podle true story u kterýho občas mrazí. Muselo to být nepředstavitelné. 8 let!!! ()

potok.009

1, 2, 3... 3096. 8 let! Ty dny se musely tak vléci, že si to těžko kdo dovede vůbec trochu představit. Z příběhu mrazí, ze samotného zpracování snímku zase tolik ne. ()

pornohavo

Kruté, nechutné a miestami brutálne. Spracovanie na vysokej úrovni, herecké výkony výborné. Na mňa až priveľmi priamočiare a hnusné ale asi to tak má byť. ()

Slash_Flash

Natasha Krampuschová zažila opravdu to nejhorší podobu osmi let, ale tento film to nevystihuje. Skoro žádná atmosféra a ne zrovna nejlepší herecké výkony. Nevím jestli si režiséři usmysleli, že když postrčí do hlavní role anorektičku bez emocí a sadistického buzeranta, že zachrání film, ale takhle to hold nefunguje. ()

Evanlyn

Trošku nechápu nějaké komentáře, které tu tvrdí, že to bylo nudné, málo se pracovalo s prostorem atd. Jako co byste čekali u příběhu unesení zrovna tohohle druhů. Málo se pracovalo s prostorem? Její pokoj udělali přesně takový jaký byl (do filmu akorát nedali televizi) Že nedávala najevo emoce? Po 3096 dnech se musí zbláznit asi každej a asi prostě po čase je vám všechno jedno. Mě ten film přišel dobrej a příšernej zároveň. Myslím to teda tak, že nechápu jak to mohla ta holka vydržet. ()

to08.net

Nevidím nejmenší důvod, proč adorovat takové H O V N O, jako je únosce malé holky. Návod pro bandu úchylů? Co na to psychověda? Vydělat prachy na utrpení? Nesouhlasím. ()

RathuVSoak

Než jsem začal psát tento komentář, vyhledal jsem si jak o filmu samotná N. Kampushová a jak se dá předpokládat, je jen slabším odvarem toho, co skutečně prožívala, ať už kvůli divákům či z úcty k Natashe. Avšak právě z toho důvodu nepůsobí tak emotivně, jak by skutečně mohl. Samý ostrý střih, jen sporadicky užitý hudební podkres - celé to působí jako dokumentace určitých epizod celého období - zjednodušené převyprávění bez snahy duševně divákovi přiblížit její pocity. Asi už jsem uvnitř moc dead, ale aspoň trochu víc toho psychického vypětí by to chtělo. Nejvíc se mojí představě blíží scéna z hoby marketu a sem tam, když se vše chýlilo k závěru - ale jinak? ()

Somewheres

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové je drama natočené podle skutečné události, která se stala v březnu roku 1998. Ve Vídni v asi deseti letech byla malá Natascha Kampuschová unesena cestou do školy, do které šla výjimečně pěšky, protože se pohádala se svou matkou. Wolfgang Přiklopil ji na cestě sebral a nacpal do bílého auta s černými skly. Poté ji zamknul do skrýše pod svým domem, kde vybudoval jednopokojové "vězení" a tam ji věznil 8 let. Během těchto let ji fyzicky i psychicky týrá, nutí vykonávat domácí práce, zneužívá ji a nedává jí najíst. Natascha prvních pár let dokonce nemůže ani opustit ten jeden pokoj, ve kterém je vězněna. Později mohla výjimečně dům opustit a pod přísným dohledem Wolfganga jít mezi lidi. Při těchto příležitostech se jí naskytne pár možností, jak se osvobodit, ale nikdy jich nevyužije, protože už je příliš dlouho pod vlivem svého únosce a strach jí nedovolí udělat tu nejjednodušší věc k útěku - rozběhnout se. A tak zůstává i nadále v moci Wolfganga Přiklopila a jeho nálad a rozmarů. Snad poslední šance na svobodu přijde, když Wolfgang nechá pootevřenou branku, odejde telefonovat a na chvíli pustí Nataschu z očí. Film poměrně věrně zachycuje Nataschiny pocity a myšlenky během jejího věznění, má slušnou atmosféru, udrží si pozornost a herečka Antonia Campbell-Hughes ztvárnila hlavní roly Nataschi velice věrně - snímek si zaslouží lepší 3 hvězdy. ()

PORTER44

Německou kinematografii moc nemusím ani tenhle film mě nijak nenadchnul ale na druhou stranu to nebylo tak špatný už proto že to bylo podle skutečnosti,ale hlavně je to poučení že se to může stát kdykoli a komukoliv stačí aby se objevil nějaký takoví vyšinutý debil a neuděláte nic, hlavní představitelé byli angličanka a dán podali docela dobré herecké výkony. ()

adelfilm

Drasticky brutální zpracování šíleného příběhu, který jsem našla úplně náhodou. Nedokážu si představit taková muka. Výborně obsazení rolí... ()