Keď zmizla, jej rodičom sa zrútil celý svet... Keď sa po neuveriteľných ôsmich rokoch znovu zjavila, celý svet zatajil dych a šokovane sa dozvedal nové a nové desivé podrobnosti z jej dych vyrážajúceho príbehu! Reč je o Nataschi Kampuschovej (Antonia Campbell-Hughes), ktorú v roku 1998 ako desaťročné dievčatko cestou do školy uniesol spravodajský technik Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt). Osem a pol roka ju väznil v podzemnom úkryte pod garážou svojho domu! V roku 2006 sa jej podarilo svojmu trýzniteľovi ujsť, ten si vzápätí zo zúfalstva z jej straty či zo strachu pred spravodlivým trestom, ktorému by sa iste nevyhol, siahol na život. Neuveriteľným útekom sa však jej cesta za slobodou iba začala... (TV Markíza)

Maynard.

No, tak na to, že tohle natočili němčouři, tak je to celkem slušná podívaná...Mrazivý příběh, který od začátku víme jak skončí, ale i tak mě udržel po celou dobu v pozornosti. Jediný, co mi přišlo fakt ujetý, tak ten únosce vypadá jako Neckář za mlada :o). Takže sem celou dobu čučel na vypjatý scény a do toho sem se v duchu smál. No jen si představ, Václav Neckář v roli únosce :o). Co teda zírám, tak že ve skutečnosti si Nataša ten barák koupila a teď v něm žije. Asi si fakt vybudovala "pevné pouto" k Neckymu :o). Tak jako tak je tohle jeden z mále příběhů s toudle tématikou. Natočený je to dost reálně, takže nevidím to jinak než kvalitní 4 *. A na závěr si dáme písničku - Mýdlový princ :o)) ()

Tejkina

Je mi špatně z toho, že je to natočeno podle skutečné události.. Neuvěřitelné jaké zrůdy chodí po tomto světě... Asi bych trošku zkrátila stopáž, jinak bych řekla, že se zpracování filmu velmi podařilo. EDIT: i po několika dnech po zhlédnutí mi tento film zůstává silně v paměti. Zvyšuji proto na plný počet hvězdiček. ()

Circumscriptor

Pravdepodobne jediný nemecký film, ktorý sa nesnaží zo všetkých síl napodobniť snímky anglicky hovoriacich krajín, ale ide si vlastnou cestou. Neskutočne silná atmosféra, ktorá vás vtiahne do prostredia filmu a to hlavne umocňuje fantastická kamera. Po zhliadnutí som mal naozaj zmiešané pocity a to len potvrdzuje fakt, aký je tento film silný a s akou silou pôsobí na psychiku diváka. Pre mňa je veľkou zaujímavosťou, že do filmu zasahovala aj skutočná Natascha Kapusch, u ktorej by som to vzhľadom k nábehu na posttraumatickú stresovú poruchu nepredpokladal. ()

herr_carter

Mám jedinou připomínku, která mi na filmu vadila - a to sice přerod 10 leté Natasche na její 14 letou verzi a jinou herečku. Věřím, že není jednoduché najít za a) dobrou herečku, která tohle zahraje a za b) ještě podobnou té předchozí, ale zatímco 10letá vypadala vážně na 10, její 14 letá alternace (ztvárněná v té době 33 letou herečkou) mi prostě moc neseděla. No ale to přejdu. Důležité je, že se zde povedlo nastínit ten příběh fakt autenticky a já zbytek víkendu strávil hledáním původním zpráv a fotografií z domu smutku. Vážně děsivé, level úchylky a kompulzivní obsese deset z deseti................... moje hodnocení = 8 z 10. ()

bari68

Samotná predloha a príbeh je fascinujúci a zároveň depresívne mrazivý. V prevedení na samotný film divák toto vyžaduje ako prim, bohužiaľ v tomto aspekte réžia malinko pokulháva a divák má pocit , že sleduje TV film na Doma, či Barrandov. ()

lucijelucije

Když vezmu v úvahu, že se jedná o skutečný a pravdivý příběh, mrazí mě. To, co mala Natascha musela prožít se nedá vůbec představit. Ohledně filmu, nemyslím si, že by němečtí herci byli špatní..Třeba Antonia byla opravdu opravdová..pochmurně temná kamera taky nebyla špatná..Jen se mi zdálo, že se tak nějak všechno točilo v kruhu..ze kterého se nedalo už vykročit. Ale dobrá práce. ()

Prochy38

Tento příběh nemohl nechat nikoho chladným. Sic mají i Němci ve filmografii nějaký ten klenot, tady by asi i stálo za to, točit třeba v Británii... Ale nejde říct, že bych necítil atmosféru. A. Campbell-Hughes vynikající! Na ní to celé stálo a ona to celé táhla. T. Lindhardt šikovný, ale tam mi asi chybělo víc charisma. Přesto asi pro mě zatím teda nejlepší zpracování tohoto příběhu. A kdo fakt neví, jak se to vyvíjelo, může si to prožít. ()

prezdivaka

Od samého počátku mi tenhle "portál kritiků" přišel směšný a špatně vymyšlený. Od samotného hodnocení, kdy většina účastníků netuší, že tři hvězdičky nejsou průměr, ale 60%, malou škálou v hodnotách, ukrývání za přezdívky, a v neposlední řadě klasickou gaussovu křivku IQ. Největší procento v populaci jsou lidé podprůměrně inteligentní. Ti mají často pocit, že musí být vyslyšeni. Bohužel nic lepšího nebo aspoň jiného nemáme. Občas tedy čtu zasvěcené komentáře, které jsou úplně mimo. Kdyby si alespoň odpustili rádoby odborná hodnocení typu: tvůrce zřejmě vůbec nerozumí hudbě, kamera byla slabá, skvělá, a nebo jako tady - snímek by si zasloužil profesionálnější provedení. Jako kameraman s třicetiletou praxí musím říci, že je skvělá. Z hereckých výkonů mrazí a ta civilnost a stereotyp působí velmi autenticky. Jsem vděčný za německou verzi, protože právě hollywoodská verze by byla určitě "klasicky profesionální". ()

filipvrbik

Neskutečný příběh o skutečném únosu Nataschy Kampuschové...Ten Priklopil byl fakt mimo borec,bohužel o jeho motivu už se nic nedozvíme 80% ()

dan4815

Inu, správný Rakušan pěstuje ve svém sklepě nějakou dívku nebo incestní rodinu, a síla tohoto výroku podporuje, až snad národní hrdost místních slova, že tato dvojice je jedna z nejslavnějších Rakušanů. Wolfgang si zde tvořil svou malou princeznu, která byla spíše drzá a divím se, že na ní měl Wolfgang nervy. A jak si svou květinku připravoval na soulož, můžeme vidět strasti obou stran. Ze začátku byl strýček Píček hodný, četl pohádky, obstarával jídlo. Později přes mnohé rebelie měl Natashu spíše za věc, která mu patří. Nahrazovala myčku, pračku, nafukovací pannu. A o tom film je, nehledejte žádné pikantnosti, i herecké obsazení je... poněkud slabší, prostě opocená čela a stud v očích. Děj také byl méně výrazný, sondáž do mysli penisu Wofganga se nekonala, prostě pár momentů z jejího únosu. ()

ArthasKarfa

Drama o jedné holce, která byla ve špatnou dobu na špatném místě. Vztah její a únsce je zde popsán vcelku dobře. Strašná představa. Bylo mi jí moc líto. ()

embecka

Jedno hrozné zobrazenie ešte horšej skutočnosti. Som zhnusená takým tým post filmovým spôsobom, ale uvedomenie si reálnosti toho celého je absolútne neopísateľné. ()

Vesecký

Velice dobře udělaný film o události, která před lety vzrušila celý svět. Kdybychom nevěděli, že se tento příběh skutečně stal, působil by tento film dost nevěrohodně. Tím spíš jsem se musel obdivovat, jak silnou osobností skutečná Natasha musela být, když osm let strávila uvězněná a týraná psychopatem. Herečka (v teenagerské roli) byla vybrána velmi dobře, anorektický zjev působil velmi opravdově. Obával jsem se, že zachycení dlouhých osmi let mě bud nudit, zpočátku to tak vypadalo, ale tvůrci uměli dobře vyhmátnout to podstatné, co dívka prožila. Byl to otřes, ale kupodivu nepůsobilo to zas tak mrazivě. ()

IvcaSammet

Dlouho jsem uvažovala, jak film ohodnotit. Zpracování bylo hodně slabé, ale herecké výkony byly naprosto vynikající. Jak Amelia, Antonia, tak i Thure předvedli úžasné výkony, které by si zasloužily daleko víc než obyčejný průměr. Bohužel ale zatím hodnotím průměrem, protože jak už jsem psala, zpracování bylo dost podprůměrné. Některé scény byly příliš dlouhé, skoro až nudné, občas i zbytečné ... Naopak důležité scény byly natočeny spíš jakoby mimochodem ... Opravdu škoda, každopádně filmu dám ještě jednu šanci a shlédnu jej ještě jednou, tentokrát v originálním znění a možná přece jen jednu hvězdičku přidám ... ()

lukano

Ve filmu jsou nepřesnosti proti skutečnosti, což nepřispívá k objektivitě tohoto filmu. Natašu hraje herečka s anorexii, se kterou šílený únosce dennodenně mlátí o zeď a o zem a nedává jí jíst, aby vypadala vyhublá a ošklivá jak z koncentráku. Potom nemůže být ani přitažlivá a on se sní miluje. Tak to mi hlava nebere. I Natašin otec Ludwig Koch připustil, že Nataša s Priklopilem za osm let "duševně a psychicky srostla". Dále zřejmě nejbližší přítel únosce Wolfganga Priklopila, Ernst H uvedl "Když jsem otevřel dveře, představil mi mladou ženu jako svou známou, přičemž nezmínil jméno. Podal jsem jí ruku a ona slušně řekla: Grüss Gott. Působila šťastně a spokojeně," Jinak hodně objektivní je třebas závěr filmu, útěk Nataši. Dá se říc, že se takhle udal, jako v tomhle filmu. ()

Silencia90

Příběh Nataschy Kampush mám ráda. Tohle zpracování je sice velice věrné, přesně jsem si vzpomínala na články, co jsem tehdy četla, i herecké výkony velice uvěřitelné, včetně prostředí, ale pod kůži se mi to bohužel nedostalo. Nevím proč. Nějak jsem se do toho nedokázala vžít. ()

zahadum

Skutočne pre mňa nerobí problém pozerať filmy ktoré sa volajú horory .... kde rôzne monštrá z kozmu vraždia ľudí...alebo kde mrtvoly sú na pochode mestom...mrazí ma to..ale viem,že je to všetko fabulácia ....to je proste umenie....ale to čo je v tomto filme je skutočné..toto sa stalo...tá predstava,že niekto uväzní malé dievčatko ktoré je citovo naviazané na matku..na svoje hračky...na maľovanie...ktoré chce behať...lietať s kamarátkami a je zamknuté v diere o nejakých troch metroch štvorcových je to čistá hrôza....držať ju 8 rokov a týrať ju psychicky .... neverím,že Natascha bola a bude niekedy v poriadku....poslúchaj..poslúchaj...poslúchaj...poslúchaj.....poslúchaj.....škoda,že ten vlak to ukončil tak rýchlo....škoda. ()