Pamiatkári

• Česko Památkáři (viac)

Skutočný príbeh sa odohráva v čase, keď už bolo viac-menej jasné, že hitlerovské Nemecko bude porazené. Pomaly sa začínajú naprávať vojnové škody. Milovníkov umenia trápi predovšetkým nejasný osud tisícov umeleckých diel, ktoré nacisti nakradli pre Hitlera a ďalších pohlavárov, a ukryli nevedno kde. Z ich popudu vznikol špeciálny vojenský tím, ktorý postupoval v pätách spojeneckých vojsk a hľadal stopy po týchto vzácnych artefaktoch. Vyzeralo to ako nesplniteľná úloha - umelecké poklady sa nachádzali za nepriateľskou líniou a nemecká armáda bola pripravená splniť Hitlerov rozkaz, podľa ktorého mali byť všetky umelecké diela s pádom nacistickej ríše zničené. Ako mohlo týchto zopár mužov dúfať v úspech? Veď svojimi pôvodnými profesiami - ako riaditelia múzeí, kurátori a historici umenia - väčšmi rozumeli Michelangelovi než zaobchádzaniu so zbraňami. Pod paľbou nemeckej armády, v zamínovaných skrýšach a zbombardovaných mestách riskovali Pamiatkari svoje vlastné životy, aby ochránili najväčšie poklady ľudstva. (TV JOJ)

zissou

Tohle snad nebylo ani nutné.. i když si ani nejsem jist, jestli by ten příběh šel podat lépe. Možná jako komedii. Skutečným pánům hrdinům všechna čest, ale měli dostat lepší pomník. ()

brasek

George Clooney to z pohľadu historických faktov trocha pohnojil a ako sa ukazuje v dnešnej dobe nie je dobré ak režisér a scenárista je tá istá osoba. Námet určite zaujímavý, ale to je tak všetko... pretože ako vojnová dráma je toto zlyhanie. ()

Tomas_PO

Napriek plejáde skvelých hercov len priemerný výsledok, adekvátny hodnoteniam. Výborná téma založená na reálnom príbehu, no vzhľadom na kruté vojnové pomery s prílišne pozitívnym pátosom. Dramatizácia sa Clooneymu nepodarila a zaostávajú aj dialógy či chémia medzi postavami. Škoda, téma hodnoty umenia a histórie ľudstva vs hodnota aktuálneho ľudského života by sa dala rozpracovať precíznejšie. ()

liebgott

Jednu hvězdu musím přidat za originální nápad jinak jsou Památkáři docela slušný film , sice není rýže válečný ale není ani čistá komedie , kdyby z filmu doopravdy udělaly komedii tak si myslím že by měl větší hodnocení ()

paaja77

Zajímavé téma, velcí herci.. To je na první pohled lákavé. Ale ta HUDBA! Ta je prostě nejlepší a vytáhla mé hodnocení na 4hvězdy :-) ()

PSyk

Já byl filmem velmi potěšen, i když nikoliv nadšen. Clooney je můj oblíbenec a i ostatní herci patří do mého TOP 60. Vyčítat filmu absenci "nosného oblouku" je nemístné. Skutečně se to takto (plus mínus) stalo a ve válka je VŽDY tříšť drobných příběhů a historek. Bohužel scénář zcela vynechal expozici většiny hrdinů, a tak se s nimi obtížněji sžíváme. SPOILER! Oba padlí byly takřka bez příběhu a to pak se člověk těžko rozpláče.... KONEC SPOILERU! Na druhou stranu se Clooneymu podařila neuvěřitelná hra s detailem, kterou jsem si mnohokrát užil: Dosud nepoužité kříže u normanského vylodění - jako kdyby říkaly: Chlapci, můžeme být připraveny i pro vás. Zakrvácený dopis. Picassův rám. Zlaté zuby. "Vaše žena neumí anglicky, že?"... A navíc jako zlatý hřeb geniální charakteristika Hitlera v jedné větě... Nejlepší vtip: Montreal a výuka francouzštiny - škoda, že nemůžeme ocenit co Matt s franštinou dělá... titulky jsou slaboučká náhrada. Hlavní slabina je v tom, za co film nemůže - je prezentován jako komedie, popř. tragikomedie - což je naprosté nepochopení žánru. Veškerý humor (válka JE takto humorná) vyplývá ze situací a žádné komediální prvky jsem ve filmu nenašel. Porovnávat Památkáře s (třeba Velkým flámem nebo 7. rotou) je naprostý nonsens. Všem, kteří filmu vyčítají, že je nez děje, nulový spád, nezáživné sekvence, nudné bych doporučil, aby šli do kina na něco jiného... ()

doogiemus

"Stúpol som na mínu." "Prečo si to urobil?" "Mal som dosť nudný deň." Možno pre niektorých (podľa komentárov) to bol nudný film, no mne celkom sadol. Bol ľahký, dobre vstrebateľný, nechcel nasilu čosi vtlačiť do človeka, skôr ponúknuť iný pohľad na hodnoty, v ktorých niektorí ľudia vidia zmysel. Ponúkol mi aj iný pohľad na umenie, dedičstvo jednotlivých národov, že je dôležité vnímať aj svoje korene a minulosť. U mňa celkovo ok - príjemný film na večer. ()

gunko

Najprv si mali ujasniť, aký žáner vlastne chcú točiť a potom ho poriadne zostrihať aspoň na polovicu (množstvo úplne zbytočných o ničom nevypovedajúcich scén). Potenciál to malo, bohužiaľ som skoro zaspal. 2* ()

robbez

Líbí se mi, že se na 2. světovou taky někdo dokáže podívat z nezvyklého pohledu. Jsou tam skvělí herci a herečka. Parta památkářů tedy občas působí opravdu bizarně a možná trochu jako Krotitelé duchů po třiceti letech. Hlavně je ale ve filmu cítit takový ten "clooneyovský" humor a šarm. Jsou tam i "dojemné" patetické scény a obětavé hrdinství, ale nepřesahuje to snesitelnou míru. ()

Epco

Film ktorý funguje viac po dokumentárnej stránke ako príbehovej. Úmyselne pomalé tempo sice korešponduje s témou, ale aj napriek skoro 2 hodinám sa mi nepodaril oblúbiť si nejakého hrdinu takže mi bolo vcelku jedno či ich misia uspeje alebo nie. ()

Terminator666

Zpočátku se jedná o úkol, který naši hrdinové berou s nadsázkou. Po té začnou přicházet o přátele, čímž zjišťují, že jsou součástí války. Zjistí, že jejich úkol nebude až tak snadný, jak si mysleli. Film je velice emotivní a myslím, že kde koho chytí atmosféra za srdce. Vše ještě více dokresluje dobrá hudba, která skvěle zapadá do doby, kde se děj odehrává. Film bych určitě každému doporučil zhlédnout, je to nezapomenutelný zážitek. ()

snupko13

Slabotka film, jedine čo tomu dávalo energiu bola hudba. Nemastné, neslané nezachraňoval ani fešák Clooney, či jeho veteránska "dannyho sedmička, či osmička" už ani neviem koľko ich bolo. ()

Soope

tak jsem se na to těšil a obrovský zklamání.. George s pilotkama a cigárem vypadá jak reklama na Marlboro.. děj je neuspořádaný, místy nedává smysl.. ()

nydahl

Vypada to ze rezijni pokusy Clooneyho vychazeji dost lacine teda alespon pro me. Film dle knizni predlohy a castecne skutecne udalosti o pseudokomandu z USA ktere ke konci valky lita po evrope a snazi se zajistit umelecke hodnoty pro pristi generace. Dej nas dost narychlo provazi pribehem teto skupiny a snazi se krome hlavniho cile uchovani umeleckych predmetu natuknout jeste par vedlejsich temat ale ty jsou vsechny naprosto bez efektu (najit madonu co za ni padnul kolega , flirt Damon s Blanchet). Velkovypravny film z druhe svetove valky je v dnesni dobe vzdycky narocna vec , protoze divak ocekava pompezni produkci a monstrozni vypravu. Ovsem co tady znacne chybi je dejova linka. Podle me z rezijniho hlediska dost propadak a je mozne ze kdyby to delal nekdo jiny tak by z toho mohl byt pribeh vojina monumenta. Film pusobi dojmem , ze pribeh nevojaku proste nema potencial na film ale to neni pravda - ten pribeh je pro film dokonce rekl bych perfektni ale rezijni zpracovani z toho udelalo 120 minut bez naboje a vlastne bez niceho. Pojmout pribeh z hlediska Claire Simone (skutecna postava) by dodalo dilu naprosto jinou tvar a punc opravdovosti. Takhle je z kvalitniho pribehu a jeste vice kvalitniho cinu jen chatrne oslaveni dobre myslenky. Libil se mi Murray + Balaban a Blanchett jak to vypada se po Indiana jonesovi stala hollywoodskou odbornici na akcenty a pravem protoze to v puvodnim zneni dava fakt dobre. Davam 2 hvezdy - muj hero to zase rezijne pojebal a nejde mu to. Je to borecek ale Eastwood z nej nikdy nebude ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

12.10.2013

Válečné týmovky jsou, zdá se, opět v kurzu. Po Hanebných panchartech se dočkáme Památkářů a David Ayer v právě natáčeném The Fury nacpal do tanku Brada Pitta, Shiu LaBeoufa a další. A možná se… (viac)