Mapy ku hviezdam

• Česko Mapy ke hvězdám (viac)

Zoznámte sa s rodinou Weissových: Dr. Stafford Weiss (John Cusack) je slávny psychoterapeut najväčších hollywoodskych celebrít. Jeho motivačné knihy klienti jednoducho milujú. Jeho manželka Christina (Olivia Williams) buduje kariéru ich trinásťročného syna Benjieho (Evan Bird), detskej hviezdy a čerstvého prepustenca z protidrogovej odvykacej liečby. Do rodiny sa práve vracia dcéra Agatha (Mia Wasikowska), s jazvami po popáleninách, pre zmenu prepustená z psychiatrie, kde bola liečená z pyrománie. Stane sa osobnou asistentkou jednej z otcových klientiek, starnúcej herečky Havany Segrand (Julianne Moore). Tú zase prenasleduje duch jej zosnulej slávnej matky Clarice. A potom je tu vodič limuzíny Jerome Fontana (Robert Pattinson), mladík s nadhľadom, nie však bez záujmu o filmovú slávu... (TV JOJ)

Jaro_slav

Polarizující diváky, jak je vidět. Trošku mi to připomnělo Somewhere - prostředím a tempem vyprávění. Herecky je to celé tak precizní, že jsem odpustil rezignaci scénáristy cokoliv divákum vysvětlovat a nechal se unášet tim, jak skvělí jsou na plátně všichni včetně protivnejch pubertálních hejsků. 90% ()

filipvrbik

"Trošku" úchylné, ze začátku to sice nevadí, když je takový celý film, už to leze krkem - dvojice Mia Wasikowska a Robert Pattinson je sice sympatická (svým způsobem), ale i to se omrzí a když to rekapituluju zpětně, jedná se o hodně velkou zvrácenost, skoro na úrovni moderní české kinematografie (taky ve filmu zazní, že jdou dělat dotáčky v Praze, tak asi tady byla inspirace)...Taky lze film pojmout jako drama o partě schizofreniků (a Julianne Moore je fakt příšerná), těch jsem viděl ovšem spoustu mnohem lepších...20% (replika "Tys mi zabil psa, ty kreténe! " mluví za vše) ()

Pawlisman

Těžké psychologické drama plné propletenců a kritiky hollywoodské smetánky. Silné, ale asi bych bez větších problémů oželil. 7,5/10 ()

kamil.i

Badať tu snahu o návrat ku Cronenbergovým starším filmom, ktoré sa vyznačovali bizarnosťou, skrytou kritikou, či metaforou a balansovaním medzi thrillerom/hororom a drámou. Bohužiaľ to nefunguje. Myšlienka sa hľadá len veľmi ťažko a daná bizarnosť pôsobí nechcene absurdne, či dokonca až parodicky. Ani Shoreova hudba nijak neoslní. Zachraňujú to aspoň herci. Mapy ku hviezdam sa napriek spomínanej snahe o návrat ku klasicky cronenbergovským námetom predsa len vezú na zvláštnej vlne posledných režisérových filmov (počnúc Nebezpečnou metódou), ktoré sú príliš ukecané, bez pamätného vizuálu a akosi absurdné. ()

petikacka

Tak toto bylo něco! Chtělo to být ovšem velké NĚCO!, ale až hodně moc. A proto z tohoto něčeho! vzniklo vlastně velké NIC a navíc s odpudivou pachutí různých přepálených perverzností a odpudivých scén prdění na záchodě. Ve finále mi z toho všeho zůstal v mozku akorát divný pocit, že samolibý nesmyslný šoking diváka, nemusí mít pozitivní dopad pro dílo samotné. Za mě 55% ()

Fifer

Výborné. Zapomenut je nešťásný Cosmopolis. Cronenbergova kritika Hollywoodu, která mi připomněla daší hollywoodskou satiru neméně skvělého režiséra R.Altmana Hráč. ()

KosiR_ksr

Film, který bych doporučil jen asi málo kterému ze svých přátel, ale já pro tyto bizarní psychedelické ujetosti mám slabost a tato je jedna z těch, které mi poměrně sedli 75 % ()

vtelenie

Cronenberg si vyrazne vylepsil karmu, po tej žalostnej sračke menom Cosmopolis, stale to ale nie je to, na čo som roky u neho zvyknuty. K tomuto filmu som pristupoval s obavou, ci po tom megashite Cosmopolis nanastupil Cronenberg na cestu, z ktorej "niet navratu". Maps to the stars ma trochu upokojili, Cronenberg ale ma na viac, snad nabuduce. ()

agassi68

Cronenberg mal ostať pri žánri jemu blízkom. Parodizovať Hollywood nie je práve jeho parketa. Vylízaných mozgov je tam ako maku a z tých rečí vás bude bolieť hlava. Pozrieť a zabudnúť.. ()

Ydrosten

Krátce jen napíšu že mě to nudilo jak sviňa. Chtěl jsem dost přetáčet, ale když jsem to udělal, tak mi polovina scén nedávala smysl. Podíval jsem se teda nakonec bez přetáčení. Rozdíl v tom moc velký nebyl. ()

burton

Nejlepší je, když dáte magorovi za pět. Vážně: je to odporné! Všichni zúčastnění, jak tady stojíte, ležíte, sedíte, smrdíte, hysterčíte, říkáte hnusné a nechutné zvrácenosti a chováte se jako největší oslizlá špína, máte pětku! A už chybí jen ten Kaligula a lvi! ()

figliar

Nemám rád takéto filmy, pretože neviem čo si mám z nich vyvodiť. Nemám podpaľovať domy? Či mám snáď zakázať na svete drogy? Alebo mám vážne popremýšľať o svojom psychickom zdraví a rýchlo si pôjdem predpísať poriadnu kopu liekov? Každopádne, deckám by som najradšej dal jednu poriadnu rodičovskú a dospelých by som poslal na pár rokov do chládku za psychické a fyzické napádanie. Jediný plus bol skvelý herecký výkon Julianne Moore, ale aj tak jej postava ma strašne vytáčala. Evan Bird je mi vyslovene nesympatický, avšak nie len kvôli tejto úlohe. Má to asi v génoch. Neviem či iba ja mám tento názor, ale podľa mňa ide posledné roky David Cronenberg dolu vodou. ()

BOURQUE

Celé je to chaotické, nesprávne prepojované čiastky príbehu dávajú divný obraz. Pochvala patrí k J. Moore, ktorá opäť ukázala svoju oddanosť k roli. PS. Keď sa zaujímate o filmy od pána Cronenberga, tak toto si nechajte až na záver. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Rockerman

Z incestního vztahu se asi normální děti narodit nemohou aneb, jak říká můj švagr: " Geny nevyčuráš (on říká nevychčíješ, ale to je sprosté)". Úchyl z Kanady opět exceluje! " Mapy" se v mém žebříčku Cronenbergových filmů dostávájí na " bednu" a moc nechybělo, abych dal pět hvězd. Kromě tradičních motivů, jakou je drogová závislost, halucinace, psychózy přidává nám náš oblíbený tvůrce pohled na zhýčkané hollywoodské hvězdy a hlavně incest. Výborný film a jen doufám, že ještě ten blázen neřekl poslední slovo a něco brzy natočí. ()

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Legendární kanadský režisér David Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí) letos po osmileté pauze od uvedení svého posledního snímku Mapy ke hvězdám z roku 2014 představí svůj nejnovější příspěvek do… (viac)

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)