Plechový panáček

• USA Tin Toy
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
USA, 1988, 5 min

Malé děti jen stěží působí jako nestvůry, pokud však nejste hračka. Jakmile se ale Tinny vymaní ze spárů žvatlajícího mimina, uvědomí si, že by si s ním přece jen rád hrál. Chvíli mu trvá, než zjistí, že jeho malý trýznitel zaměřuje svou pozornost na věci, které mohou připadat zajímavé jenom dětem. Chcete znát tajemství? Zvědavé mumlající děti jsou příčinou toho, že se hračky “ztrácejí” pod nábytkem a za prádelníky. Ale plechový panáček Tinny není jako ostatní vystrašené hračky pod pohovkou. Dobře ví, že má za úkol děti rozesmát, nikoli rozplakat. (HBO Europe)

Idego

Kdyby tohle bylo z dnešní doby, dostalo by to nejlépe jednu hvězdu. To dítě je naprosto otřesně animované a jeho obličej připomíná mrtvolu. Ale rok 1984? Neuvěřitelné! ()

LeoH

Cesta k Toy Story byla dlážděna všelijakými nápady – tenhle s miminem coby hororovým monstrem, s vyděšenými hračkami a plechovým hrdinou, kterého nejdřív zrazuje jeho vlastní hlučná konstrukce a potom zase batolecí sklon nadchnout se pro krabici víc než pro obsah, ten se vážně vyvedl, i přes lehce rozbředlou pointu. K technické kvalitě animace – jak pravil tuším Dizzy Gillespie, když máš co zahrát, zahraješ to i na srolovaný koberec, aneb jedna dobře dotažená myšlenka je nad tisíc dokonalých renderovacích softwarů. ()

2mig1

první kraťasy z dílen pixaru sloužily pouze jako ukázky možností počítačové animace... a je to na nich vidět... narozdíl od dnešních kraťasů jsou bez výrazného nápadu a závěrečné pointy.. nešťastným rozhodnutím v případě kousku tin toy je přítomnost batolete, nedokonalost animace se v případě zobrazení hraček ztratí, ale z toho vřeštícího prcka budu mít noční můry... ()

Lachtaan

Animovaný film s tím nejspíše nejděsivějším miminem v historii a zároveň hezkým poselstvím o tom, že ne každá hračka je úplně spokojena s tím, jak je s ní zacházeno. Zvlášť když je jejím nebohým úkolem být zdrojem potěšení pro dítě, které si jí ještě nedokáže vážit. Jeden z těch kraťasů, který obsahuje důležité ponaučení pro svou primární cílovku. ()

T-pack

Dítě vypadá vážně příšerně, ale když se kouknu na doby vzniku, musí se to omluvit, zvlášť když panáček je vážně fešák, a do příběhu ten monstrózní vzhled taky pasuje. Navíc už se zde objevuje Pixar objímající humor, hlavně ve scéně pod pohovkou. ()

VanTom

Vtipné a dobře odpozorované (mimino hrající si víc s obalem, než s vlastní drahou hračkou). Animace ale značně zastarala, více než u jiných dřevních pixarovských kraťasů - na vytvoření živých lidí v té době prostě nebyly kapacity, takže batole vypadá vysloveně hnusně a odpudivě. ()

R´Hell

Animák s definitivně nejškaredějším dítětem na světě... Ale přece má hezký námět a příjemný nadhled, který si Pixar ve svých krátkých filmečcích dokázal udržet do dnešních dnů. Animace opravdu nemá co nabídnout, ale byl to rok 1988, přivírám oko. ()

U.Tarare

U mě dobrý. Sice ten malej vetřelec vzdáleně připomínající dítě se animačně moc nezdařil (vypadal jak lebkoun), ale pobavil jsem se. ()

skinnee

Viem ze sa pisal trosku iny rok ale spracovanie baba ma dost vystrasilo. Naopak hracky na tu dobu velmi dobre prepracovane. Ale aj tak prijemne vidiet zaciatky Pixaru. ()