Zranený vojak Konfederácie Inman (Jude Law) sa vracia cez vojnou spustošenú krajinu späť na farmu svojej milovanej Ady (Nicole Kidman) do Cold Mountain. Počas strastiplnej cesty sa stretáva s otrokmi a rebelmi a odráža útoky nepriateľských vojakov i lovcov ľudí. Útrapy však prežíva aj kedysi bezstarostná Ada, ktorá s pomocou tuláčky Ruby (Renée Zellweger) chráni rodinnú farmu pred zdivočenými útočníkmi. Túžba Inmana i Ady po láske v pekle občianskej vojny je silná, no cesta k vytúženému šťastiu sa stáva čoraz spletitejšou. (STV)

Flamik

****+. Válka je prostě "mrak co zahajil krajinu- způsobili to muži, stojí v dešti a křičí doprdele ono prší", zde je to ztvárněný i z druhého pohledu - žen co jsou doma. Bylo to delší než bych chtěl, ale ten konec stál za to - protrpět se k němu. ()

rhiannon

Nechápu, proč je tenhle film tak vychvalován; asi jsem málo zamerikazovaná nato, aby se mi to nějak zvlášť líbilo. N.Kidman standardně nesympatická, J.Law nestandardně divný, jejich "velká láska" na mě určitě nepůsobí přesvědčivě a ve společných scénách dost nudí. Naopak mile překvapila R.Zellweger (první film, kde se mi líbila) a některé scény z oné odysey, hlavně ty s N.Portman a J.Malone (jiné scény mi zase připadaly přehnané). ()

Leuan

Komentář uživatele Subjektiv podepisuji a přidávám p.s.: měl jsem si raději pustit Legendu o vášni, René mi svým projevem pořád připomínala Křemílka, nemohl jsem se soustředit na film. Scény naprostého dramatu a romantických chvilek stříhali, jak zajíc ušima, pro mě místy dost nelogicky a násilně. V podstatě nejlepší část představuje putování hlavního hrdiny zpět do Cold Mountain. Jakmile se na scéně objeví Nicole Kidman, měl jsem nutkání klást si otázku, proboha co na ní vidí. Z jemné lady vykřeše režisér, jak na písknutí finálové chlapské návyky, střelba, lov, boj. Hurónský výkřik "turn around, go back where you came from..." mi intonací nápadně připomíná výkřiky Johnnyho Deppa v Pirátech B) ()

Terezasch

Neuvěřitelné. Nenalézám slov. Už někde jsem zmínila, že nejsem příznivcem sáhodlouhých popisů. Dvojnásob to platí u filmů (lidí, věcí...), které se mi tak moc líbí. Romantická dramata nejsou přímo mojí parketou, přesto se Cold Mountain umístilo mezi mojí top desítkou hned na druhou příčku. Což jen potvrzuje, že se jedná opravdu o pozoruhodné dílo. Myslím, že nepřeháním, když napíšu, že tomu nic nechybí, a že je to opravdu dotažené k dokonalosti. Odmítám být takovým hnidopichem, abych na tomto hledala nějaké mouchy (stejně tam žádné nejsou). ()

Kozlowski8

Začala válka severu proti jihu a Inman, stejně jako ostatní mladí muži z městečka Cold Mountain, odchází bojovat proti seveřanům. Ještě než odjede, stačí se zamilovat do Ady, dcery nově příchozivšího reverenda. V bojích si prožije peklo a jako dezertér a štvanec podniká dlouhou cestu zpět do Cold Mountain ke své lásce. Ta mezitím, po smrti otce a s pomocí nové spolubydlící, vede těžký boj o přežití. Oba prožívají mnoho bolesti a útrap a jsou často svědky velkého utrpení jiných. Všechny tyto utrpením a bolestí naplněné minipříběhy jsem velice intenzivně prožíval. Film nemá hlušších míst a pokud se divák zrovna nestrachuje o všechny ty jemu blízké postavičky, kochá se krásnou scenérií přírody rumunských hor, ve kterých se točilo. Tolik zajímavých postav v jednom filmu se často nevidí. Jedna z nich je však ještě o trošku výše, a to Ruby v podání Oscarem zaslouženě oceněné Renée Zellweger. Příběh, postavy, kamera, hudba - vše dokonalé. Pro mne jeden z nejhezčích filmových zážitků vůbec. 95%. ()

Willynka

Netrapne romanticke, dojemne a bolestne zaroven. Film, ktery je schopny z vas vyrobit pacifistu, a to jsou tam zabery valky pouze prvnich deset minut. Napoprve naprosto strhujici, napodruhe je dlouha stopaz znat. Bohuzel. ()

kolly13

K čemu je mi řemeslně umný film bez toho, aniž by mě vnitřní chytl? Všichni si zaslouží svůj plat, ale podáváná chemie filmu neladí s mou a místy jsem se nudil. A věřím, že dříve bych si z toho sedl na zadek, leč nyní hledám něco víc než Nicole, jejího mladšího kvazibráchu Lawa a držkatou Zellweger (za slang palec nahoru). ()

Karbos

Dost nadhodnocené, má to pár velice silnici scén, tý vaty je tam ale sakra hodně, a i když se to snaží tvářit surově a realisticky, paradoxně, jako pěst na oko působí scifi scény s hlavními ženskými postavami, které by v reáliích té doby umřely v každé druhé takové scéně. Jinak řemeslně dobře odvedená práce. Ale co z toho, když je to povětšinou ukecaná nuda. ()

veverysiak

Krásny príbeh z drsných čias, je tam všetko, čo má takýto kúsok mať, vrátane nenásilného prelínania dobra a zla, romantiky a drámy, vojny a mieru, v týchto časoch obzvlášť akcentuje zobrazenie nezmyselnosti vojnového násilia a tuposti samozvaných zriaďovateľov "poriadku" v protiklade so snahou o normálny život, všetkých terajších vydlabaných jednobunkovcov, v bezpečnom zápecí obdivujúcich vraždiacich gerojov, by som aspoň na mesiac poslal do strašnej občianskej vojny, ale späť, toto je jeden z posledných filmov, kde je Nikola ešte ako-tak prirodzená, a tým úchvatná, René ukazuje inú polohu herectva, na aké ju predurčili a ostatní aktéri výborne zapadajú do charakterov svojich postáv, takže 90%. ()

X_B_D

Tento film jsem si užil a děkuji Bohu, že se nikdo nepokusil o dabing. Celá dějová linie je sice předvídatelná a směřující k nevyhnutnému rozuzlení, ale stejně jsem, snad poprvé, u filmu doufal ve šťastný konec. ()

Katie

Je to nejlepší film, který jsem viděla v poslední době. Většinou si u filmů řeknu - Ježiš to je nádhera., ale u tohoto filmu jsem si spíš řekla - ježiš, to je hrozný... Nedovedu si představit,že se něco podobnýho vůbec mohlo ve skutečnosti dít, ale je to "jen" film... ačkoli i na tom něco je....Pro mě to byl nejsilnější filmový zážitek.... ()

Horácius

Samozřejmě krásný příběh, kterému máloco vytknout, i když si myslím, že je někdy až příliš vykalkulovaný, a proto plné hodnocení nedám. I přesto je to filmový skvost vypiplaný s maximální pozorností a s mnoha silnými okamžiky. ()

rubii

Postava Ruby, byla pro mě naprosto úžasná, nejenom jménem. reneé si to zasloužila, očka mi nezůstala suchá, lze víc očkávat od filmu jako je tento? ()

Bubakoff

nejdřív jsem jedním koutkem oka zahlídl obal...a v duchu zaúpěl...ajtakrajta, další děsivá americká romance...pak jsem ale druhým koutkem zahlédl jméno Minghella a zpozorněl jsem, pak jsem si pustil dývko a vzápětí si málem blahem pustil do kalhot...nádherně syrový, špinavý, zarostlý(nemluvím o Nicol)...úžasnej bijáček... ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (viac)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (viac)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)