Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

whatever.i.a

1. série - Krása. Po všech těch ultra vymazlených krávovinách typu CSI konečně krimi seriál, na který se nedá jen koukat, ale který se musí hltat. Držet palce, aby se došlo do vytouženého cíle a aby parchant/i zaplatili. Ideálně cenu nejvyšší. McConaughey a Harrelson ukazují, že umí. Plný počet bodů. 2. série - Už ne tak dokonalé. První díl byl plný zmatků, představení postav a ono co vlastně půjde... Trvalo to až moc dlouho. A celé to skončí až moc otevřeně. Proto 80% i když s odřenýma ušima. ()

nacomeno

Celkom dobrý krimiseriál,ale dosť ma iritovalo že sa väčšina protagonistov tvári neprirodzene tajomne ako prd v gatiach a mučednícky ako ježiš na kríži(hlavne v druhej sérii). Nedá sa povedať že by riešené prípady boli temné,tie sú v podstate kriminálnou rutinou,ale temné sú skrývané prežité traumy hlavných hrdinov ()

Von Kempelen

Zkusil jsem pár dílů, ale zoufalá nuda, která je provázela, mi od dokoukání celý série odradila. Možná jsem se připravil o úžasný rozuzlení a mystickej závěr, ale nevydržel bych už ani minutu poslouchat rádoby drsný nihilistický kecy o ničem konfrontovaný s konzervativním buranstvím. ()

Fraktální

Asi jeden z těch seriálů, který je cool, má skvelé herce, je neotřelí, je zajímavý, je napínaví atd. atd. a přesto ho nedokážu milovat.... ale to by asi nemělo odradit ostatní :) ()

Zozynek

První série skvělá. Druhá byla nudná, dlouhé monology, které postavy vedly, byly naprosto bez hloubky a jednalo se spíš o snůšku keců, které dívákovi měly připomenou, proč jsme měli rádi první sérii. Někdy jsem opravdu nechápal o čem sakra mluví a některé pasáže mi připadaly skoro až trapné. ()

susilson

pro mě nejlepší seriál za poslední 2-3 roky co jsem viděl. Atmoška jak prase, skvělý děj, který nutí neustále přemýšlet a hlavně výtečný herecký výkonu obou hlavních hrdinů, kde, ano vyniká můj oblíbenec - Matthew McConaughey. Jeho Rust jako by mi kolikrát mluvil z duše. Dávám 95%. ()

Eviel

Práve mi bolo cťou dopozerať si 1. sériu na 2. sa nachystám z dôvodov , že si tento seriál chcem zapamätať ako najlepší v danom žánri aký som kedy videl. Odporučil mi ho jeden známy , ktorý ma vkus na seriály , keďže ja som skôr na filmy. Ale po tomto , čo sa mi dostalo pred zrak určite zvýšim svoju pozornosť aj týmto smerom. Na začiatok musím pochváliť opening song , ktorý neuspával , výborne ma naladil na sledovanie. Moje hodnotenie bude len a len kladné pretože sa jedná o môj obľúbený žáner tj. mysteriózny thriller navyše , keď je takto herecky obsadený. Matthew McConaughey bol absolútne neskutočný od začiatku do konca. Stáva sa , že sa vám postava sprotiví proste časom to dobré opadne , ale tento jav tu nenastal ani z ďaleka. Príbeh bol ,,klasický,, jemný zvrat s nedolapením Yellow King-a , ale tí čo tu kritizovali , že film nebol žiadny veľký mindfuck a prečo by aj mal byť ? Niektorí zase davaju 1-2 hviezdy za to , že ich nebavila druhá časť. Nikto im to nekázal pozerať , keď ich to nebavilo. Ohodnotiť 1 z najlepších seriálov aký bol kedy natočený jednou hviezdou je hanba hodnotiaceho ! Prajem čo najviac premenených nominácií. ()

Martyrium

Jednoznačne jeden z najosobitejších seriálov poslednej doby. Zatiaľ dve série, diametrálne odlišné, ktoré nejde absolútne žiadnym spôsobom zrovnávať a obe dokonalé - svojou atmosférou, formou, prevedením, castingom, hereckými výkonmi, hudbou a mohol by som pokračovať. Prvá séria nepotrebuje hlbší komentár, herecký koncert ústredných postáv, skvelá detektívna zápletka, rozprávanie, atmosféra Louisiany. Tvrdé, naturálne, nekompromisné. Druhá séria absolútne odlišná od prvej. Hneď od úvodu mi to všetko pripomínalo staršie Lynchovky ako Lost Highway, Blue Velvet a podobne (kamerou, hudbou, zvláštnymi dialógmi a konaním postáv a Frankov osobný strážca Neils bol jednoducho dokonalý). Obe série bez rozdielu (aj keď skutočne tá druhá miestami trošku škrípe - forma to však dokonale zachraňuje) sú jednoznačne skvostom posledných rokov. Navyše úvodné titulky druhej série sú samy osebe genialitou. Z druhej série (nekomentujem podrobnejšie prvú lebo som ju videl už dávnejšie) musím jednoznačne vyzdvihnúť scény ako dialógy v bare kedy znela hudba Lery Lynn alebo stret Franka s Rayom so zbraňami pod stolom - nie je čo vytknúť. Nechcem tu však rozpitvávať všetko dopodrobna. Opäť platí, že seriál určite nenadchne každého tak ako mňa. A určite tiež záleží od toho v akom rozpoložení ho človek sleduje. Mne sa vryl pod kožu a skutočne mám takéto dielka veľmi rád. ()

kecal

První série byla vymazlená, opravdu dobře napsaná, zahraná a natočená. První díl mě uchvátil a vypadalo to na plných pět. Bohužel ale byla, co se týče děje nudná a vleklá. Neustále sáhodlouhé dialogy o nesmrtelnosti brouka u kterých zdejší, rádoby intelektuálové zajisté museli chrochtat, byly po pár dílech téměř nesnesitelné a dost mě kazili dojem z ostatních opravdu zajímavých věcí. Děj se čím dál tím víc vlekl a já se ke konci seriálu už dost nudil. Nebýt koziček a prdelky slečny Alexandry, které mne na čas vyvedly z letargie, do které jsem pomalu upadal, tak bych to snad ani nedokoukal. Díky kvalitě jakou první série má je to za čtyři, ale rozhodně to není pro každého . Druhá série je úplně něco jiného, víc impulzivního, sfouklé narychlo, díry ve scénáři jsou zjevné, postavy nejsou tak vymazlené a po prvním dílu jsem byl prakticky zklamán. Naštěstí se ukázalo, že u druhé série je to naopak a solidně se to rozjelo. Jak postavy, tak děj jsou víc živočišné. Čeká vás víc akce a méně keců. To co vám v první sérii bylo sdělováno dlouhé minuty tu na vás vybalí bez všech těch zbytečných sraček okolo a přitom to má tu opravdovou a ne tu navoněnou hloubku. Díky tomu se šetří čas a tak se je na co dívat. Musím přiznat, že na poslední díly sem se vyloženě těšil. Škoda jen, že u posledního dílu se těch děr ve scénáři sešlo opravdu dost a to mě dojen z celé série bohužel zkazilo. takže opět za slabší čtyři. ()

Clockwork

Hodnotím zatím 1. sérii......sakra,sakra,sakra jak to mohlo bejt tak neskutečně dobrý. Skvělej příběh, bravurně napsané postavy (postava Matthewa McConaugho je jedna z nejlíp napsaných postav co sem poslední dobou viděl). ()

copco

prva seria uplne super a tie dialogy v aute:D V druhej serii ma neuritelne zaujal Vince Vaughn pre mna dokonaly herecky vykon zral som mu to z ruky. Druha seria sa trosku dlhsie rozbieha ale pre mna mozno este lepsia ako prva. ()

derris

Seriál výjimečný hlavně skvělou depresivní atmosférou. K tomu se předá super scénář, fajn kamera, velmi nadstandardní obsazení a pár velmi realistických výjevů. Pokud to někomu vyloženě sedne, jedná se očividně o seriál desetiletí. U mě to ale bohužel úplně neplatí. Kvalitu to sice určitě má, ale občas to trochu nudí...lepší čtyřka. ()

Mat3s3

Těžko srovnávat 1. a 2. sérii, protože každá je úplně jiná. Pár věcí ale mají společné: nadprůměrný scénář, výbornou režii a skvělé herecké obsazení. Kdybych se měl pokusit True Detective vystihnout jednou větou, tak bych řekl, že to není žádná laciná béčková pseudokriminálka, ale po všech stránkách parádní podívaná! ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)