Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Diceros

Velmi dobrý animák po vzoru Na vlásku... Disney to dokázal a prostě přišel na to jak dělat kvalitní filmy a převálcovat i dreamworks a pixar (kteří dříve dělali jen kvalitní různorodé filmy ale nyní jen recyklují a chrlí jeden animák za druhým). Povedená animace a styl je stejný jako z filmu Na vlásku, kvalitní příběhy propůjčené z knižních předloh které jsou ale upravené aby více bavily, zajímavé a zábavné postavy, rozhodně kvalitní hůmor který nadchne jak děti tak dospělé!, a nadále také ale pokračuje i styl kdy postavy občas zpívají. Na to sem si už i zvykl avšak mohlo to být lepší, přišlo mi že zde se zpěv občas i přeřvával (nadruhou stranu nevím jak moc je v tom znát český překlad a efekt kina). Rozhodoval sem se mezi 4-5 ale nakonec proč ne, je to pecka a je to za 5 a bez debat ()

pesbara

tak přiznejme si, Na vlásku je o sobí délku lepší:o) TMoje tíletá dcera Rozárka miluje Na vlásku a vždy když jí mám u sebe(nežijeme s její matkou) ten film vyžaduje a s každým shédnutím je lepší:o) Dokonce i dabing je dokonalejší. Nicméně tnto film není špatný a pravda je, že sněhulák je stár. Takže dávám 4 a uvidím co to udělá po pátém shlédnutí.Bohužel na tomto filmu je nejlepší upoutávka... ()

mirushbiatch

Celkom pekny vizual,zabavny snowman,ale to spievanie,to spieevanie,este k tomu nadabovane.Des desuci.Nikdy nepochopim,preco musia skriekat v rozpravkach. ()

Henriette

Od tvůrců Na vlásku a Raubíře Ralfa - dvou mých nejoblíbenějších animáků. A tohle je ještě lepší! Tak čisté, ryzí a původní. Pohádkovská mytologie, hudební drama, skutečnost pocitů a jemný dojímavý humor - to všechno nás nabádá stát se lepšími... Většina dnešních animovaných filmů je hrubá a násilnická, tento je idealistický, něžný, čistý. (Viděno 3D v CineStaru). ()

kacudzde

Grafika je nádherná, jsou tu zajímavé postavy i překvapivé zvraty. Zpívané dabované písničky sice vůbec netahaly za uši, ale nevím, jestli menší děti "stíhají" muzikálově odvyprávěný děj. A sněhulák je nejlepší :-). Viděno v kině 8.12.2013. ()

shinlove

To bylo něco!!! Jsem zastánce toho, že skoro každý animovaný film je jen další blbost na tahání peněz z peněženek rodičů, ale tohle. TOHLE! Je to film, který je prostě úžasný! Výborný dabing, tím bych začal. Taky opětovně musím vyzdvihnout dobrou koupi Pixaru společností Disney. Toto spojení prostě funguje a fungovat bude! Nádherně animovaný do všech detailů, který byl podpořený silným příběhem dle dvou předloh. Prostě podívaná, jak má být a už se těším, až ji uvidím znovu! 5* ()

Ms.Iris

Vďaka traileru som sa na animák tešila viac než tie malé decká v kine. Lenže nebyť snehuliaka Olafa a soba Svena, tak by ma na tom nezaujalo absolútne nič, pretože to bolo suché, slabé, neohurujúce, maximálne nudné... a "najlepšie" na tom bolo, že scénka ktorou ma zaujal trailer, tak tá tam ani nebola?! ....sklamanie z každého uhla pohľadu! ()

Lokitre

Animák velmi podobný jako Na vlásku. Je to film pro děti, takže nečekejte žádný složitý děj, ale musím uznat že i na dětský film tu bylo dost povedených (často ledových) efektů a nutí dítě alespoň trochu přemýšlet o tom co se na plátně děje (ne jako Šmoulové, to byl film pro prázdné hlavičky). Je to disneiovka, takže se tu hodně zpívá a obvláště píseň "Let it go" mi zněla v hlavě ještě hodně dlouho. Film jako dělaný pro zimní věčery s dětmi, ale stačilo mi to vidět jen jednou. ()

Showmi

Vďaka tejto rozprávke dávam druhú šancu moderným disneyovkám a hlavne slovenským dabingovým štúdiám. Slovenské verzie pesničiek sú (sám tomu len ťažko verím) ešte krajšie ako v origináli. Herečka, ktorá dabovala Elsu, je nepochybne oveľa lepšia speváčka ako Demi Lovato. Bohužiaľ boli pre mňa pesničky oveľa silnejšie, než všetko okolo. Najviac ma sklamal nevyužitý potenciál snehuliaka Olafea a soba Svena, ktorí mohli byť skvelými postavami. ()

snupko13

Budem porovnávať. Vizuál atď ostáva po Tangled naďalej na veľmi vysokej úrovní a vlastne až na prostredie, kde sa všetko odohráva sa v ničom nelíši. Vtipného koňa vymenil menej vtipný sob a nežnú atmosféru slnečného kráľovstvá vystriedal menej pohostinný sever. Postavy však mali viac priestoru a situácia sa mi zdala viac vykreslenejšia v Tangled ako vo Frozen, kde sa zlo poriadne ani neukázalo a už mu bolo amen. Hudby a piesní máme viac, ale na úkor kvality. Vlastne som sa za celý čas ani poriadne nerozcítil. Proste a jasne celkovú nevyváženosť je každých 10 minút hrozne cítiť,. No napriek nedostatkom stále ide o fajn rozprávku tejto zimy, tak netreba sa báť. ()

drdus

Ledové království je dobré tzn. za tři hvězdičky u mě. Pánové s Disney by si měli uvědomit, že všeho moc škodí - zpěv, úporná snaha o dokonalost, vizuální efekty. Chtělo to trochu ubrat a naopak přidat na pořádném příběhu jeho provázanosti a smysluplnosti a mohlo by se to i přiblížit kvalitám Na vlásku. ()

Airon

Disney pochopilo po rozprávke na Vlásku akým smerom sa ma vyberať a s Frozen tento rok idú určite na Oscara. Dej,postavy, krásne prostredie a to všetko popri muzikálovej hudbe vytvára veľmi príjemnú rodinnú záležitosť. Musím však pochváliť aj slovenský dabing ,videná aj anglická verzia . Hodnotenie 80% ()

acrylic

Úžasné efekty, pěkný příběh a jedinečný sněhulák Olaf :-) Po dlouhé době mě animák opravdu bavil, pobavil a písničky mě nenudily. ()

Anime2

Pohádky tohohle typu jsem nikdy neměl rád vždy mi vadilo jak začali zpívat.Ale teď je miluji a čekám na to až začnou zívat.Hudba úžasná příběh jak bys sme. Vtipné scény a zároveň vyvolávající pocity.Vtipná Romantika stejně jako v Tangled doufám že natočí další podobné pohádky. ()

biteme

Príjemné aj pre dospelých, hoci mi trochu šli na nervy spievajúce scény - na môj vkus prehnane dlhé. Ale za to že dej nie je príliš predvídateľný a grafika super, dávam 5, pretože viac od animáku ani čakať netreba. Ten snehuliak tam ani byť nemusel, neviem. Žeby len na predĺženie herného času? ()

Teen.AGE.r

Po vizuální stránce to nemá chybu, ale kde je příběh? Teda smysluplný příběh? Bohužel musím dát 3* a zase si povzdechnout - kde jsou ty doby Wall-eho, Tangled atd... ??? ...65% ()

MartinSTFC

Nádherná pohádka. Nevím, co bych k ní měl psát, prostě se na ní podívejte, litovat nebudete. Musím se přiznat, že snímek má tak dobrou atmosféru, až mi byla místy i zima. Za mě pět hvězd! ()

reccal

Je to sice pro děti, ale uvědomte si, že menší děti nepochopí ironii, nepochopí propracované charaktery a smysl pohádky a případné nelogické skoky jsou jim šumafuk. Děti chtějí vidět především krásný příběh, poslechnout pěkné písničky a zasmát se vylomeninám vedlejších postav. A I když jsem dospělá, takovéto pohádky v záplavě blbých a ještě blbějších "komedií" oceňuji. Krásné vizuálno, škoda jen té nepřehlédnutelné podoby s Tangled. Sněhulák boží. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu