Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

xxENDxx

Mickey: technicky obdivuhodné, ale pro děti celkem brutální, nicméně sranda. Film: Čekal jsem "Na vlásku 2", ale byl jsem studenou sprchu vyveden z omylu. Vypadá to naprosto úžasně, obzvlášť, když se kouzlí, postavy (princezen) jsou fakt krásný, krajinky jakbysmet, ale zbytek byla klasická Dyznejovina se spoustou písniček. "Hlavní hrdina" značně nesympatický chráněnec jedličkárny, Sob / Los (nebo co to bylo) obdoba koně z Na vlásku (proč mluvil jako malej, ale jako velkej už ne? nebo to celou dobu dělal ten týpek? Přišlo mi, že úplně na začátku mluvil i SobLos). Trollové byli fajn, ale byli tam málo. A sněhulák? Jestli na to chce někdo jít kvůli němu a jeho taškařicím v ukázkách, tak nechoďte. To co bylo v ukázkách (kýchnutí), ve filmu vůbec není a sněhulák je ještě větší "retard" (v tom špatným slova smyslu, ne "retard" v dobrým slova smyslu, jako jsou třeba Mimoni), než "hlavní hrdina a navíc je tam tak málo, že až na song o vedru jeho vystoupení nestojí za zmínku.. A humor? Ten se asi vytratil v procesu. Korunu tomu všemu nasadil "indiánský" hudební motiv, který se bůhví proč prolíná celým filmem a nějaká španělská(?) vypalovačka jako od Shakiry v záverečných titulcích. Velké zklamání. 5/10 A to považuju Na vlásku za nejlepší animák od Hledá se Nemo. Pořád to ale byla větší zábava, než nové Příšerky. ()

goni

Krasna vianocna rozpravka, ktora spaja klasicky namet s modernymi prvkami (hoci s povodnou Andersenovou rozpravkou toho vela spolocneho nema). Chvilu trvalo, kym sa to rozbehlo, ale potom to uz malo riadne grady. Okrem pekneho pribehu, sa divak zabavi hlavne na velkom mnozstve vtipnych scenok, kde su najvtipnejsimi postavickami sob a hovoriaci snehuliak. 3D efekty ako aj celkova vizualna stranka su vynikajuco spracovane. Najma sceny v ladovom palaci posobia neuveritelne pekne a realisticky. Rozpravku celkovo hodnotim ako vysoko nadpriemernu zabavu pre malych aj velkych [95/2013]. ()

MartX

Pisnicky celkem fajn aspon vetsina. Silna podoba na vlasku. Postavy jsou fajn a vetsina dialogu dava smysl. Mohlo byt vic humoru. Kazdopadne animace je bozi jak je u disneyho zvykem ()

PEZ

Milá rozprávka, ktorá sa v istom zmysle snaží podobať na Tangled, ale darí sa jej to len čiastočne. Nápad to zlý nemá, aj postavy su fajn, najmä snehuliak Olaf a nič nehovoriaci sob Sven, no príbeh je pravidelne spomalovaný pesničkami, ktoré sa moc nevydarili. Škoda, mohol to byť dobrý rozprávkový muzikál. Netuším, ako to znelo v originále, ale hudobná stránka pesničiek ma nezaujala vôbec a ani slová sa moc nerýmovali. Škoda, že postavu Olafa nevyužili tvorcovia ešte viac, pretože bola extrémne vtipná a vlastne najlepšia z celého animáku. 7/10 UPDATE 21.01.2021: Po druhom pozretí v originálnom znení musím ísť o stupienok vyššie. Už samotný dabing nie je jednoduchá záležitosť a pri pesničkách to platí dvojnásobne. Ale tunak je to v orignále naozaj násobne lepšie. A zároveň ten jednoduchý príbeh o strachu z ublíženia a o láske mi teraz viac sadol ako na prvýkrát v kine. Takže rád zvyšujem na 8/10. ()

SiMMaS

Parádní hudba, pěkně animované, rozpracovanější příběh - je fajn, že obsahuje více než jeden zvrat. Happy ending se vším všudy. SPOILER: Akorát jsem na začátku nečekala, že zůstane jedna z dívek na ocet:) Asi se nechávají místo na dvojku (což doufám, že ne). ()

SamanthaM.M

Veľmi som sa na túto rozprávku tešila, keďže zbožňujem Idinu Menzel, no po prvom pozretí ma veľmi sklamal slabý príbeh. Po druhom, treťom a štvrtom raze však dvíham hodnotenie - severské kráľovstvo je nádherné, animácia skvelá, pesničky chytľavé, snehuliak Olaf zábavný a trollovia roztomilí. Naozaj tu chýba prepracovanejší dej, ale aj tak sa dá pri tejto rozprávke skvele zabaviť. ()

IPajule

Po dlouhé době mě tento film donutil napsat komentář, který si zaslouží. Opravdu krásná animovaná pohádka od tvůrců podobného filmu "Na Vlásku".Scéna se sněhulákem Olafem nebo sobem Svenem, to jsou nezapomenutelné vtipné momenty. Let It Go od Demi Lovato, kterou do filmu nazpívala Idina Menzel ani nemluvím. Tato písnička mi hodně dlouho zůstane v hlavě je krásná, originální a plná energie, stejně jako celý film. ()

Haide

Film není perfektní, ale který taky je. Tohle je naprosto čistý Disney. Ne Disney let posledních, ale ten pravý Disney, kterého jsme jako děti milovali! Skvělá magická zápletka, vše dobře dopadne, krásná animace a perfektní hudba! Hvězdičku navíc dávám za titulní píseň. //Viděno v angličtině, 2D. Předpokládám, že česky a 3D už to takové kouzlo mít bohužel nebude.// ()

P. J. D.

Tohle se Disneymu docela i povedlo, ale ruku na srdce, bylo to natočeno zase pro peníze a člověk to na tom musí vidět. Kde jsou ty časy Sněhurky, Popelky a jiných pohádek, co byly od srdce? Dávno bohužel pominuly. Ano, má to dynamiku a spád, scény jsou malebně půvabné, hrají všemi barvami, postavy baví, ale ta jiskra, ta jiskra se po letech vytratila. Tři z pěti. ()

Stíba

Moc milé překvapení. Oddychová a vtipná podívaná s moc pěknou hudbu a skvělým sněhulákem, který srší vtipem. Tenhle anime muzikál se Disneymu vážně poved a dokázal s ním zasáhnout překvapivě širší publikum než asi sám očekával. Alespoň podle toho co teď vidím okolo sebe. (Megabox Wonju, Jižní Korea - 8. 3. 2014) ()

redwik

Po dlhšej dobe som si pozrel rozprávku, ktorá sa mi celkom páčila. A aj keď väčšinou filmy s kopou pesničiek nemusím a zďaleka sa im vyhýbam (to je asi jediný dôvod prečo som ešte nevidel Les Misérables), vo Frozene mi to vôbec nevadilo. Naopak, Idina Menzel a jej Let It Go patria medzi velice dobré pesničky. Aj ako film to bolo fajn, najviac som sa pobavil (ako asi väčšina divákov) na Olafovi a Svenovi, no dabing Kristen Bell pre Annu bol tiež skvelý. Kristen Bell - Anna /:/ Idina Menzel - Elsa /:/ Jonathan Groff - Kristoff /:/ Josh Gad - Olaf /:/ Santino Fontana - Hans /:/ Alan Tudyk - Duke of Weselton /:/ Ciarán Hinds - Grand Pabbie the Troll King /:/ Chris Williams - Oaken ()

darkreider

Veľmi dobre sa na to pozerá a ešte lepšie počúva, to sa nedá uprieť. Žiaľ je tu veľké "ale". Film má niečo málo cez hodinu a pol a mne pripadal ako dvoj a pol hodinový. A za vinu to kladiem veľmi slabému príbehu. A je to škoda, našliapnuté na rozprávku roka to malo. ()

pepa3rd

Hned na počátku mě pohltila neskutečně pohádková atmosféra, ať už díky prostředí, krásným písničkám, rozvernému dovádění i bezprostřednosti hlavních hrdinek a ten pocit mě neopustil vlastně až do konce. Povedený scénář, herecké výkony (dáli se animace tak nazvat) a ještě jednou, ta atmosféra si prostě méně jak 80 % nezaslouží a rád tak přehlédnu pár mušek na kráse, které nestojí za to zmiňovat. ()

ptsd

Pohádka s nádhernou animací, pěknými písněmi a klasickým love story. Více humoru by neškodilo a příběh by mohl být méně předvídatelný, ale i tak se mí film líbil. ()

Kingjiri

Nemám velkej přehled o animácích, ale vážně lze Frozen považovat za ukázku toho nejlepšího, co se za rok 2013 urodilo a mělo by získat Oscara v animovaný kategorii? Určitě nebudu objektivní, protože muzikály nemám rád a postavy si zpívaly na muj vkus až moc často, takže už jenom proto musim ze svýho nadšení a hodnocení dost ubrat. Nicméně ani jednoduchej příběh příliš nezaujal. Vtípků bylo po skromnu, přičemž se o většinu z nich zaslouží sněhulák Olaf, kterej se objeví pozdějc než by bylo záhodno. Kvalitu animace bych označil maximálně za průměrnou (detaily postav jsou vcelku promáklý, ale "pozadí" už v tomhle případě dost hapruje). No, další důkaz, že mně se Oscarový snímky ve většině případu asi nikdy nezavděčej. ()

Torgal

Úspešná formula z Tangled zahalená do zimného hávu. Viac sa tu spieva, ale celkovo baví podstatne menej - a nielen preto, že výrazne ubudlo humoru. Jednak je to príbehom, ktorý je zbytočne prekomplikovaný a pri bližšom zamyslení v ňom človek objaví množstvo trhlín, ale tentokrát som si nevybudoval vzťah ani k postavám, lebo som jednoducho nechápal ich motiváciám. Technicky v poriadku a Let It Go je skvelý song, ale na štyri hviezdy to ten nablblý snehuliak sám nedotiahne. 7-/10 ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu