Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

shagisson

Říkal jsem si, co to zase ty moje holky chtějí, abychom zkoukli a .... dost dobrý, nejenže je to prostě krásné vyprávění a pohádka se vším všudy, ale celý film srší vtipem a má spád. Užil jsem si to, a proto díky...holky moje. ()

v4v

Celkovo môžeme Frozen spoločne s Croods a Epic považovať za najlepšie animáky roku 2013, ktoré by ste mali určite vidieť. Zatiaľ čo u druhého a tretieho spomínaného nemáte už šancu zažiť kino, u Frozen sa táto možnosť iba otvára. Ak sa bojíte slovenského dabingu či neznášate spievanie tak ako ja, v pokoji svoje obavy zahoďte. Táto rozprávka od Disney vás bude určite baviť a pred Hobbitom je to viac než len výborná vsuvka do týždňového čakania. Za pravdu mi dávajú aj tržby. Frozen je totižto Disneyho najúspešnejším animovaným počinom. Za prvých 5 dní vyzbieralo viac ako 93 miliónov dolárov. ()

claudi77

Animácia tohoto typu ma asi nikdy neprestane prekvapovať. Na postavách si tvorci dali naozaj záležať a ja som s výsledkom viac než spokojná. Dej bol tiež celkom originálny, jediné čo by som tomuto filmu vytkla je nadmieru nesympatický a piskľavý hlas Idiny Menzel, aký je v originále, čo je podľa mňa omnoho podstatnejšie než v dabingu. ()

Aresko123

Urcite najslabsi animak co som za posledne roky videl ! Cely film strasna nuda, nic sa nedeje. DOkonca mam pocit ze aj animacia je nejaka slabsia. A to hrozne spievanie skoro pocas celeho filmu? Ano jedna dve pesnicky sa daju zniest ale tu sa spievalo polku filmu. Deti chceli aby som im pesnicky pretacal lebo ich vobec nezaujali. VELKE SKLAMANIE ()

debbie.k

Tato Disneyovka mi přišla docela povedená. Hudba mi přišla dokonale pasující k momentálním chvílím. Píseň Let it go se mi ze všech písní líbí nejvíce. Co se týče děje, myslím, že byl pro menší děti příliš spletitý, i já jsem si některých důležitých detailů všimla až po druhém puštění filmu. To mu ale neubralo na zajímavosti - naopak, myslím, že je to pravý rodinný film se zvýrazněným důležitosti lásky a rodinného pouta. Celkový pocit z filmu by se dal popsat jednoduše: pohodový, rodinný film s novým, neokoukaným příběhem. ()

lisbon

Frozen je nádherný film... Líbí se mi jednak kvůli postavám, které jsou sice animované, ale přesto moc hezky udělané, jak překrásná královna Elsa, tak Anna, Krystof, nebo Olaf... :) A to nemluvím o písničkách, které filn dodávají šmrnc a jsou velice povedené... :) ()

Kejo

Jedná z tých lepších Disneyoviek. Mne sa film páčil a stálo za to si to pozrieť v 3D. Česky dabing je dobrý ale v tomto filme je o dosť lepší slovenský. Je to taká slabšia podobizňa Na vlásku (2010) za to sa to nemusí niekomu páčiť. Niektoré scény boli núdne a tie dobré scény boli krátke za to tomu strhávam 20% Hodnotenie čistých 80% ()

CZmaggieCZ

Všichni o tom básnili a tak jsem se rozhodla dát tomu šanci, i když mě trailer nějak neupoutal.. Teď opravdu nechápu, co je na tom tak skvělého? Přijde mi, že tvůrci zkombinovali dohromady moc té "dojemné slátaniny" - záchrana království, nadpřirozené schopnosti, sesterská láska, láska..a tím pohádka ztratila to ono kouzlo. Co bych naopak vyzdvihla jsou trefné vtípky, animace, písničky. Jenže k čemu krásně zpracovány postavy, když příběh stojí za houby? ()

BettyLiss

Tahle pohádka ode mě dostává 5*. Celou dobu jsem se usmívala nebo seděla s otevřenou pusou. Nádherný příběh inspirovaný pohádkou Hanse Christiana Andersena se mi líbil a za doprovodu úžasných efektů a nádherných písniček mě naprosto nadchnul. A to tak, že jsem na druhý den Ledové království pustila i mým rodičům. Těm se to také moc líbilo. Nevím co dodat nebo vytknout. Vřele doporučuji všem rodinám. Stáhněte si to, kupte nebo najděte online a sedněte si k tomu celá rodina. Skvělé na nedělní odpoledne nebo dlouhé večery. ()

krejciitomas

Absolutně nejslabší animovaná pohádka od Disney,chybí děj,postavy jsou nudné a dlouho jsem si nemohl vzpomenout na jméno hlavní hrdinky - absolutní nuda- (Za animaci přidávám jednu hvězdičku) 50% ()

Zombice

Jako, docela dost dobrý. Ledové království je inspirováno předešlím trhákem od Disneyho - Na vlásku. Velmi jsem se pobavila, když ve filmu byly narážky na již zmíněný film, Na vlásku. Nevím proč, ale tento film má v sobě nějaké kouzlo. Co mi jediné vadilo na filmu byl neustálí zpěv. No, to je na nejvíš normální u muzikálu, ale... Bylo to trochu přehnané. Je možné, že zrovna ty písně dávají filmu to kouzlo. Hodně jsem přemýšlela, jestli filmu dát čtyři nebo pět hvězd a pořád jsem to měnila, ale stejně jsem jich dala pět. Dívám se na film dokola a dokola a pořád to nestrácí své kouzlo. Zaslouží si to. ()

xray0045

Ty 2 Oscary chapu. Animace jsou uzasne, detaily jako obleceni nebo vyrazy tvare si oceneni zaslouzi. Snih, led a boure byli asi nocni murou pro tvurce resp. pro jejich pocitace, ale vysledek je uzasny. Nakolik je obrazova stranka Disneyovsky dokonala, pribeh hraje druhe housle a jak je zacatek pomaly tak konec je naopak pekne uspechany. Snesl bych jeste vice vtipu. Nejsilnejsi okamzik je asi prerod Elsy v ledovou kralovnu, ktery je podporen titulni pisni a hle druhy Oscar :-) Jakoliv nepreferuji Cesky dubing, tak u kreslenych pribehu Cesti reziseri odvadi prvotridni praci. Titulni pisen v podani Moniky Absolonove se mi zda lepsi nez original. ()

Vlkodav

Zápletka ta byla trapná. Od začátku byla špatná. Sympatické postavy, zbrzdily mé obavy. A když krásně zpívali, andělé mě líbali.-72% a víc ne, nebylo to úžasné. ()

skockalanova

Mile a pekne, keby som bola dieta, pustam si to kazdy den. Patrim k tym, ktori z animakov asi nikdy nevyrastu a tento bol z tych lepsich. Mozno tam na moj vkys prilis vela spievali, ale inac krasne vymyslene a posobive. Postavicky sympaticke a niektore dialogy boli fakt velmi vtipne. Pekna rozpravka aj pre dospelakov :-). ()

RenataD

Moc krásná kreslená pohádka, s pěknými písničkami. Nechybí humor a ani napětí. Povedl se i český dabing i písnička "Najednou". ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu