Šumavský hájnik Straka dostane list, že jeho vnuk Vašek k nemu nepríde na prázdniny, pretože s rodičmi pôjde na dovolenku k moru. Je mu to ľúto, pretože na chlapca sa veľmi tešil. Netuší, že Vašek do Bulharska ísť nechce, a preto utiekol z domu a tajne sa vydal za ním do útulnej šumavskej chalupy. Kým Vašek spoznáva zmeny, ktoré nastali za posledný rok, Straka s kolegom Antošom plánujú odhaliť pytliaka, ktorý začal vyčíňať v ich revíri. Podozrievajú tak lovca zmijí Pernikára, ktorému nikto nepovie inak než Zmiják, ako aj dvoch veselých trampov, ale aj mladého vodiča, prezývaného Dlháň. Keď Straka objaví čerstvo nastražené oko, rozhodne sa na pytliaka číhať. Vaška, ktorý mu nesie na postriežku zásoby jedla, však prekvapí búrka. Ukryje sa v kŕmidle pre zver. Rovnaké miesto na ukrytie si však vyberie aj hľadaný pytliak... (TV JOJ)

Likan7

O chlup lepší než první díl. Temnější a s kapkou příběhu, tentokrát se pátrá po pytlákovi. Od nudy a spánku proberou role Zedníčka a Heřmánka, které jsou příjemným oživením nepříliš dobrého filmu, klasika neklasika. ()

rublik05

Véna Straka tentokrát vymění dovolenou v Bulharsku za další šumavské dobrodružství, vrací se tedy za už méně protivným dědou a za šikovným jezevčíkem Brokem. Příběh se tentokrát točí okolo hledání srnky Lízy, pátrání po zlém pytlákovi, takže se opět dočkáme nádherných záběrů šumavské přírody, přibude pár nových vedlejších postav, nejvíce pobaví dva komedianti Heřmánek se Zedníčkem. Děj se nese spíše ve středním tempu, má příjemnou atmosféru, pěknou hudbu, závěr je trochu více dramatický, poutavostí je tedy o trošku lepší, než u Pod jezevčí skálou. 7/10. ()

Tiiso

Pro mě nejsilnější díl z celé trilogie a to hlavně díky detektivní zapletce. Jinak bych zde opakoval to stejné co jsem napsal k prvnímu dílu. ()

Rattlehead

Kvalitní pokračování, navíc obohacené o úžasné herectví pana Kemra a zajímavou zápletku, kdy pátráme po pytlákovi, kterým může být v podstatě kdokoliv. Finále, kdy Véna bloudí lesem v obrovské bouři, je velmi silné. Ovšem toho mrtvého pytláka měli divákovi ukázat lépe a déle, takhle myslím, že kdo vidí film poprvé, možná vůbec nepostřehne, kdo že tím pytlákem vlastně byl. ()

ostravak30

Tomáš Holý. Neznám celou jeho filmografii, ale on prostě a jednoduše kde hrál, tam to rozzářil. Jeho filmy mají už jen díky němu své kouzlo. Zajímavé dialogy, jako by je skutečně psalo dítě, ovšem nesmírně nápadité, příjemná hudba a to krásné prostředí, ve kterém se natáčelo. K tomu všemu přitom stačí jen několik málo zajímavých postav a máme zajímavý film. Snímek jsem viděl už mnohokrát a nikdy jsem se nenudil. Ač vím, jak to dopadne s hledáním pytláka. A neméně zajímavé výkony podali třeba i Václav Sloup a skvělý pan Kemr. A pak P. Zedníček a K. Heřmánek. Jejich haťapaťa je také legendární. Na lva by to dnes nedosáhlo, ale je to takové milé pohlazení po duši. Takových filmů bych leckdy bral víc než nudných a nezajímavých aspirantů na Českého Lva. ()

zbynacz

Jedna z mých nejoblíbenějších trilogií z dětství. Teď už mi vadí některé neduhy, které jsem jako malý neviděl, stejně jako nevidí žádné dítko. Přesto u těchto skvělých filmů (ano, jsou skvělé, nejen pro malé diváky, kteří mají krapet méně náročné požadavky na kvalitu produkce) , pokud jednou za čas otevřu program a zrovna vysílají, rád strávím sychravé sobotní/nedělní odpoledne. Krásné záběry šumavské přírody jsou stále dechberoucí jako byly v době, kdy jsem zažíval euforii z každého z Vénových příběhů. V dětství mi přinesly hodně, probudily touhu toulat se po lesích a užívat si všechnu tu krásu, kterou nám příroda nabízí... ()

rigby

Tento film mě z celé Šumavské trilogie s Tomášem Holým vždycky bavil nejvíc. Snad proto, že je natočen v létě, snad pro ten dramatický závěr. Dnes už to takové dobrodružství není, ale jako kluk jsem to opravdu prožíval. ()