Rodičia musia zanechať svojho malého syna Vaška na istý čas u starého otca, hájnika Straku, ktorý žije sám na Šumave a vnuka z Prahy vôbec nepozná, pretože sa so synom kedysi rozišiel v zlom a odvtedy sa s rodinou vôbec nestýkal. Ani teraz sa mu nepáči, že by sa mal o vnuka postarať. Spôsobuje mu iba starosti. Poľovníkovu rozladenosť však predsa len zmierňuje Vaškova bezprostrednosť a jeho záujem o prírodu, zvieratá, a tak ho berie na svoje obchôdzky a ukazuje mu les a krásy zimnej Šumavy. Jedného dňa sa pri stopovaní líšky nechá Strakov pes strhnúť a prenasleduje jazveca až do nory, kde mu jazvec zatarasí spiatočnú cestu, aby ho zahubil. Nebezpečné okamihy, ktoré Vašek so Strakom zažijú pri pokusoch o záchranu psa, nakoniec oboch predsa len definitívne zblížia. (TV JOJ)

cheyene

Výborný snímek, v němž opět okouzluje diváky přirozený a roztomilý výkon Tomáše Holého. Tentokrát sice netrhá velrybám stoličky a neřeší, jak dostat tatínka do polepšovny, ale zamířil na Šumavu, kde se seznamuje se svým dědou, jenž skrze svůj nedořešený vztah k synovi nechce ve své hájovně ani vnuka. Hledání cesty k sobě navzájem je krásným motivem celého filmu, ale i zápletka ohledně psa Broka a Jezevčí skály je chytlavá. ()

roza101

U mě je tento film klenotem české kinematografie.Herecké obsazení,pěkná příroda,ta obyčejnost... Ať mě někdo vysvětlí to, že dřív neměli techniku, nepotřebovali triky a dokázali udělat film, který neomrzí ani po tolika letech, a teď v současné době, cokoliv natočí, ať už se jedná o Babovřesky, a tak bych mohl pokračovat do nekonečna,se na to jednou kouknu, někdy to ani nevydržím ,a už si to nikdy nepustím.A Tomáše Holého je neskutečná škoda, i když se rozhodl opustit hereckou kariéru. ()

Derek

prvy diel zo sumavskej triologie tomasa holeho. pribeh nepatri k tym najzlozitejsim a reziser gajer sa viac sustreduje na lyricno a krasy sumavskej prirody, ale holy ako maly vena ma charismu na rozdavanie a jeho chemia so starsimi hercami je neuveritelna (valach ako holeho dedo je tiez skvely). finale s "jezevcem zabijakem" ma vzdy dostane... ()

sportovec

Pokud bychom chtěli volně přenést hantýrku hollywoodské "továrny na sny" do českých poměrů, mohli bychom v případě JEZEVČÍ SKÁLY po právu mluvit o "béčkovém" dětském seriálu, který v dobovém kontextu přesto patřil mezi lepší díla jak ostravské dílny, tak dětské tvorby jako takové. Romantický, značně idylický příběh mnoho získal angažováním Tomáše Holého, podcenit však nejde ani postavu dědy, hraného vynikajícím, u nás zapomínaným a nedoceňovaným slovenským hercem Gustávem Valachem. Mluvím-li o béčkovém seriálu, mám na mysli velmi dobře zvládnuté řemeslo včetně scénáře, dílo, které je nad šablonou, aniž by se jí však zcela dokázalo vymknout. Jakkoliv stárne s počtem let, která uplynula od jeho prvního uvedení, v konfrontaci s dnešním průměrem nejenže nemůže neuspět, ale patrně bych ho v takovém případě zbavil jeho "béčkového" hodnocení. ()

Regig

Já jsem vyučený v lesnické škole a pro mě je tento film pokaždé krásnou vzpomínkou na báječné časy v přírodě, plné zvěře, krásné krajiny a čerstvého vzduchu. Opět báječný herecký výkon, našeho nejlepšího děckého herce Tomáše Holýho. Tento kluk mě nikdy nezklamal ze svým hereckým výkonem a to ani v jednom z jeho filmů. ()

• Filmovanie prebiehalo v Prahe, polesí Vimperku a v Dobrej vode. (dyfur)
  • Ke konci filmu Gustáv Valach (hajný Straka) zastřelí jelena. Filmový štáb dostal k tomu dokonce povolení od myslivců. Ovšem jakmile se to dozvěděl Tomáš Holý (Vašek), tak šel za režisérem Václavem Gajerem a řekl mu: „Jestli jelena odprásknete, tak vám s tím praštím.“ Jelen byl tedy střelen uspávací šipkou a po mnoho dalších let jelena místní lidé vídávali dále. (karlosss18)