Banshee

USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (viac)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (23)

Banshee (2013)

Seriál hodnotím už po dvou sezónách, na další dvě bych už neměl dost sil. Průměrné hodnocení se vyšplhalo až na tři hvězdičky, to ale nevystihuje můj dojem, kdybych dal jen na něj, bylo by to za dva kousky. Proč? Antony Starr je skvělý herec, který fantasticky střídal výrazy Magnum č. 1-5 a dělal to tak profesionálně, že jsem ani nezaregistroval rozdíl, a jestli měl jeho šerif nějakou venerickou chorobu, už v tom jede celé městečko. Tolik zbytečných sexuálních scén a nesmyslných rvaček jsem snad ještě nikdy neviděl, příběh se prakticky nikam nevyvíjel a velmi často jsem se nudil, často také docházelo na různá klišé a návraty do minulosti. Jedinou zajímavou postavou mohl být Kai Proctor, škoda, že si na něj tvůrci nenašli víc času. ()

Season 1 (2013) (S01)

Ani jsem nečekal, že se mé hodnocení vyšplhá až na tři kousky. První sezóna seriálu Banshee mě totiž silně zklamala. Málokdy se dívám na hodnocení ostatních před tím, než film nebo seriál shlédnu sám, v tomto případě jsem to udělal, nechal jsem se ovlivnit vysokým hodnocením a dobře mi tak. Namísto toho, aby se tvůrci soustředili na příběh, věnovali se natáčení scén vhodných do nudného soft porna. Nic proti nahému ženskému tělu, jenže tyto scény většinou neměly pro vývoj děje vůbec žádný význam, ale když už to měly všechny herečky ve smlouvě... S přibývajícími epizodami došlo i k nárůstu používání různých klišé, zpočátku vítané akční scény se zvrhly v pouhou vatu (viz. nesmyslná rvačka mezi šerifem a Proctorem kvůli Rebece) a celá záležitost mě postupně přestala zajímat. Co čert nechtěl, mám doma i druhou řadu, takže zatnu zuby a půjdu do toho, ach jo... ()

Pilot (2013) (S01E01)

První epizoda seriálu nevypadala vůbec špatně, přenesla mě do hodně zajímavého prostředí a přinesla slušnou porci povedené akce. Po celou dobu jsem se celkem dobře bavil, a závěr to ještě nakopnul, když mi opět po letech připomněl "Vzdálené vrcholky hor". ()

Rave party (2013) (S01E02)

I po druhé epizodě trvá zatím spokojenost, znovu nehrozila nuda, protože se pořád něco dělo, stále mě baví i prostředí zapadlého městečka a stejně jako v předchozím dílu došlo na pořádnou porci akce. Závěr s Kazatelem mě pobavil velice velmi. ()

Seznamte se s novým šéfem (2013) (S01E03)

Na rozdíl od valné většiny uživatelů jsem tentokrát příliš nadšený nebyl. Nějak se mi nechtělo a stále nechce věřit, že by si Carrie (i přes svůj intenzivní trénink) tak hladce poradila s otcovou ochrankou. Příliš mě nepotěšil ani souboj se Sanchezem, sice jsem u něj mohl zavzpomínat na filmy ze začátku devadesátých let (hlavně "vandammovky"), v nichž se kladný hrdina nechal dvacet minut naklepávat jako tuhý řízek, aby pak během několika závěrečných momentů nečekaně zvítězil, ale už je to fakt prošlý vzorec. ()

Lepší napůl hluchý než úplně mrtvý (2013) (S01E04)

Tvůrci se v rámci čtvrté epizody věnovali převážně erotice (případně soft pornu) a vzhledem k tomu, že už jsem viděl kdeco, přišly nudné chvíle. Řekl bych, že je to škoda, protože mě zatčení Proctora i pomsta Moodyů docela bavily. Šerif, který potáhne obraz z muzea, a pak pobíhá s odhaleným obličejem před spoustou státních policistů, to už bylo trochu mimo. ()

Motorkáři (2013) (S01E05)

Tohle mysleli tvůrci vážně? Asi ano. Desetičlenný gang motorkářů mi fakt nahnal strach a od tohoto nefunkčního základu se odvíjel děj celé epizody. Uznávám, že jsem se několikrát i rozesmál, takže druhou hvězdičku uděluji za nechtěný humor, jinak to bylo spíš k pláči. Teď nevím, Carrie z tohoto dílu je stejná osoba, která během pár vteřin vyřadila otcovu ochranku? Průšvih. ()

Wicks (2013) (S01E06)

Pravda, šestá epizoda neměla tak stupidní děj jako díl předchozí, zato měla Wickse, figurku veskrze odporně otravnou. Příběh se prakticky nikam nepohnul, jen jsem se dozvěděl, že ho hlavní hrdina jen tak někomu nevykouří a že byla v tomto dílu se zahříváním jeho postele řada na Kat a Rebecca si vzala volno. ()

Jezdec z Apokalypsy (2013) (S01E07)

Asi takhle, tato epizoda sice nebyla žádnou katastrofou, ale že bych z ní radostí tančil, to se taky říct nedá. Bez mučení uznávám, že s akčními scénami tvůrci nešetří, jenže se v nich nejsou schopni vyhnout otravným klišé, jakými jsou například záchrana v poslední možné chvíli a ohrožení osob, na nichž převelice záleží hlavnímu hrdinovi. ()

Budeme žít věčně (2013) (S01E08)

Všechny postavy, kterým kdy vdechl život velký, malý bijec Jean- Claude Van Damme, by s pokleslou sanicí a se slinou, zvolna vytékající z levého koutku, zahanbeně sledovaly, co všechno ta Carrie vydrží. Předpokládám, že epizodu sponzorovala nějaká sklenářská firma, jinak nechápu, proč by muselo být v záběrech tolik rozbitých oken. ()

Mizerný šachista (2013) (S01E09)

Terminátor hadr, do Carrie zabodne Oleg zahrocenou plaňku z plotu a jen co se v nemocnici probere z bezvědomí, vyrazí mezi prostý lid. Nakonec jsem se tomu zasmál, brečet se mi nechtělo. Už je mi jasné, že jsem se nechal oblbnout vysokým hodnocením a nervózně si uvědomuji, že mám doma ještě druhou řadu... ()

Šílená posedlost (2013) (S01E10)

Závěrečná epizoda první sezóny byla čirým výsměchem doufajícímu divákovi. Jedno klišé přebíjelo druhé: šerif pochopitelně vzdorně odevzdává hvězdu (jako bych už to někde viděl...), tradiční záchrana na poslední chvíli se tady dokonce pro velký úspěch vyskytovala hned dvakrát, rozstřílený hlavní padouch pochopitelně uniká a přišla i třešnička na dortu. Cituji: "Je mi jedno, co je to za gangstery, ale teď si vybrali špatný město." Šmarjá, to jako fakt? Jo, jo, Ratemus to celou dobu říkal a měl pravdu. ()

Season 2 (2014) (S02)

To, co mi vadilo na první sezóně, se vrátilo i ve druhé řadě, scénář navíc s každou epizodou citelně uvadal, tvůrci se stále častěji opírali o "vzrušující" sexuální scény a o většinou zbytečné rvačky šerifa s celým ostatním světem. Kdyby se děj více točil kolem Kaie Proctora bylo by mé hodnocení možná lepší, ale takhle jsem se většinou trochu nudil, lví podíl na tom měly i neustálé návraty do minulosti. ()

Malé ryby (2014) (S02E01)

Druhou sezónu, bohužel, odstartovala další slabá epizoda, kterou otevřely dva vcelku zbytečné dialogy, proběhlo značně neuvěřitelné vyšetřování událostí ze závěru první řady, pak mě otrávil přepad pancéřového vozu a jen doufám, že si majitelé psů v Banshee dávají na své mazlíčky pozor, protože šerif evidentně vojede vše živé. Na Jobově místě bych sbalil diamanty a hodně rychle zmizel... ()

Hromový muž (2014) (S02E02)

Děj je stále víc k smíchu, smutné na tom je, že to tvůrci myslí vážně. Asi na to nemám ten správný věk, ve třinácti bych si tu masturbační scénu určitě užil naplno:-) Pokud jsem vše pochopil správně, tak byla chudák Rebecca unesena jen proto, aby měl šerif pro to své probíjení se ostrahou kasina nějaký důvod. Mimochodem, to, jak si Nola pohazovala se třemi mariňáky, bylo jako od Marvelu. ()

Na válečné stezce (2014) (S02E03)

Indiánská epizoda byla přece jen o poznání lepší, než předchozí díly, konfrontace s Jasonem Hoodem byla celkem vtipná, ale nejvíc mě pobavil vývoj indiánského nájezdu na amenity. A jo, taky nesmím zapomenout, že má šerif čerstvý zářez na svém..., no, má prostě čerstvý zářez. ()

Pokrevní linie (2014) (S02E04)

Tři minuty před titulky byly zaplácnuty čirými nesmysly a ani pak to nebylo o mnoho lepší. Nechápu, proč se o městečku Banshee říká, že je to zapadákov, vždyť tady mají i svůj squat! Dějová linie s amišským učitelem by byla v pohodě, nebýt další nesmyslné rvačky s šerifem, naštěstí vše zachraňoval Kai Proctor, ale návštěva Rabbita v base a ještě na vozíku, to zas měl jednou scénárista mokré sny. No a Malý kámen... ()

Pravda o jednorožcích (2014) (S02E05)

Už je fakt únavné, že se podstatná část každé epizody skládá ze snů, představ a neustálých flashbacků, celý díl byl sice plný událostí, jenže většina z nich vyšuměla bez vlivu na další vývoj, takže byla z větší části zbytečná. Prostě typická vata pro natažení děje. ()

Zabijáci (2014) (S02E06)

Šestá epizoda patřila k těm snesitelnějším, jen se divím, že se tvůrci místo Angličana nerozhodli pro Angličanku, mohlo by dojít k zajímavé interakci mezi ní a šerifem, místo rvačky na silnici mohl proběhnout souboj o to, kdo se udělá dřív. Quentin mě každopádně pobavil: "Znova už se ptát nebudu. Tak kde jsou ty prachy?" ()

Jak pohřbít chlapa (2014) (S02E07)

Na sedmou epizodu se mi nedívalo až tak špatně, pobavil mě mletý Jason, Proctorovo řešení indiánských záležitostí i šerifovo řešení neshod s Kaiem, jen je škoda, že si tvůrci neodpustili použití stále stejné šablony při šerifově konfrontaci s Gordonem a s árijskými mechaniky. Jak jinak, opět nesmyslné rvačky, scénář je prostě dost nenápaditý a protáčí stále dokola stejné scény, jen se se šerifem bijí jiné figury. ()

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Zemřel herec Ben Cross

Zemřel herec Ben Cross

19.08.2020

Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross, kterého mohli diváci znát například jako Spockova tátu ze Star Treku J. J. Abramse, případně atleta Harolda Abrahamse v Ohnivých vozech nebo ještě ze… (viac)