Banshee - Season 3

(séria)
USA, 2015, 8 h 30 min (Minutáž: 45–58 min)

Ve venkovském městečku Banshee v amišské oblasti se na světlo světa derou velká tajemství. Bývalý vězeň a zloděj Lucas Hood (Antony Star) se v tomto puritánském městě úspěšně vydává za šerifa a společně se svou bývalou láskou Carrie (Ivana Milicevicová) čelí kriminální minulosti, která je stále dohání. Třetí řada seriálu z původní produkce Cinemaxu začíná zhruba měsíc po masakru v kostele, při kterém Rabbit došel na konec své cesty. Carrie žije odloučená od manžela a dětí. Ve dne vede spořádaný život servírky, v noci se drží starých známých: Lucase, Sugara Batese a Joba. Pro Lucase je stále těžší skrývat před kolegy na oddělení svou pravou identitu. Hlavně před Siobhan Kellyovou, ke které má blíže než k ostatním. Lucas společně s ostatními strážníky začíná řešit nový konflikt mezi amišem Kaiem Proctorem a Chaytonem Littlestonem, rváčem a násilníkem z kmene Kinabo. Zatímco v Banshee létají kulky a teče krev, Lucas vymyslí nebezpečný plán, jak pro sebe a své kumpány vydělat milióny dolarů. (HBO Europe)

Malarkey

Je pravda, že třetí série seriálu Banshee je asi nejpovedenější a nejnápaditější z celého seriálu. Jednak je tu stále více než solidní množství bitek, akčních scén a k tomu neméně drsných postav, kde je úplně jedno, zdali je hraje žena nebo muž. Z fleku by tu všichni mohli hrát totálního akčního hrdinu a divák by se rozhodně nezlobil. Mně osobně pak přišla nejlepší sedmá epizoda, kde scéna vykrádání sejfu formou found footage má totální koule. Závěrečná epizoda je taky jedna z těch nejlepších akčních, co seriál zažil. Obecně vzato tedy spokojenost. ()

bearmeedek

Pořád je to jako akční seriál úžasná pecka. Opakují se prodlevy, vzpomínky a představy, jako ve druhé sérii. Jednička byla přímočará. Zabití jedné důležité postavy jen tak pro radost - to byla dost podpásovka na diváka. Jinak opět brutalita "bez ochrany" a přepadení vojenské základny na konci série, to byla legální válka. Ještě tedy dva nejmenované postřehy. Úvodní znělka dost dobrá a pokaždé je v ní nějaká malá změna (fotografie). Po každé epizodě je mini po-titulková scéna. Ze začátku jsem to netušil a přeskakoval k dalšímu dílu. ()

Nathaniell

Z téhle série mám pocit, že si začala zřizovat vlastní alternativní realitu: Indiáni se objevují a mizí tak, jak se hodí, zázračné ztrácení a nacházení lidí lze označit jen jako - ohromná EX MACHINA. Brutalita je místy přehnaná, jenže ji celkem ničí levné digitální efekty, takže až se vám bude nějaká fakt pecková vychytávka (SPOILERY: vyrvání ohryzku, nebo konečná poprava toho indiánskýho zmrda) líbit, nepouštějte si ji znova. Příběh se škatulkuje do béčkových klišé. Kromě klasiky - Proctora a Burtona - drží sérii ještě celkem dobře špíčkování Joba a Sugara. Hoodovy flashbacky už příběh zbytečně moc zamotávají a přijde mi, že charakter Carrie (Ivana Milicevicová) kulhá na obě nohy. S tímhle pokračováním z ní mohli udělat v další sérii klidně Kennyho a nechat ji umřít v každým díle... ... Oproti tomu psychodramatický příběh Proctora a záblesky z minulosti Burtona nabírají na obrátkách a nácíček u polišů je taky dobrej nátěr... ... Tak to vypadá, že v Banshee je všechno. Ve čtvrté sérii se jistě dočkáme lesbického hnutí, vzpoury mravenců a nového boje za práva žen. Dokud to nebudou pacifisti, je to v cajku... ... Některé protahování charakterů na sílu mě fakt sralo. Konkrétně to zbytečně dlouhý přežívání toho indiánskýho kurvysyna, ale to jsou zase tak max dva díly a vzhledem k nesnižující se kvalitě SPOUSTY věcí dávám - tentokrát lehce nadhodnocené - 4* ()

BROKEN_

Bezesporu nejlepší série ze všech. Skvělá akce ( dostáváme tady nejlepší fight z celého seriálu ). Dále výborný Antony Starr, ten mě neskutečně baví ( víc jak jeho Homelander ). Job a Sugare jsou výbornou vtipnou stránkou seriálu, a má to našlapaný finále, které se bude ve 4 sérii těžko překonávat. Těm kterým se líbili předchozí dvě řady... u třetí budete nadšení. 9,5/10 ()

Ouwen

Nejvíce intenzivní série z celého seriálu. Antony se topí v depresích, vůbec nespí a každej díl vypadá úplně "na sračky." Dočkáme se i spousty inovativních prvků (heist na vojenskou základnu například), spoustu gore a výborné akce. Bohužel, co se týče střihů, tak jich je zbytečně moc a trošku to kazí z akce dojem. Hodně se i otevře minulost hlavní postavy a osudovost všech charakterů nabírá na nových rozměrech. Mohl bych zde opět vypsat tunu detailů u všech charakterů jak se vyvíjejí, ale to bych zde byl do zítra. Třetí série je akční a emocionální kovadlina a absolutní vrchol seriálu. A však se najde pár drobností, kterých nejsem fanoušek (některé nelogické momenty/střihy). ()