Banshee

USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (viac)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Nathaniell k tomuto seriálu (5)

Banshee (2013)

Po (v rámci možností) nadprůměrných třech sériích přišla čtvrtá a já nabyl dojmu, že se tam někdo posral a to FEST. Vlastně mám z celkového pocitu opravdu chuť jít ještě níž. Ale neudělám to a dám vám, pokud tohle čtete a seriál jste ještě neviděli - jednu kamarádskou radu: Smiřte se s tím, že je Lucasova bývalá píča, protože do konce seriálu se to nezlepší. Nedívejte se na čtvrtou sérii ani ze zvědavosti a berte konec 3. série jako otevřený závěr... ... Jinak na jednu stranu hledím, jakej stereotip dokázal tenhle seriál udělat z toho, co ho od začátku táhlo: Rvačky a slušná brutalita. Nevím sice, co jsou zač ty týpci, co na tom pracovali, ale dlouhé téma potřebuje obměny a ty se neděly... Za parádní podívanou (hlavně na Proctora, jeho neteř a Burtona) bych byl ale pokrytec, kdybych nedal alespoň 3* ... ... Vzhledem k celkovému dojmu ale nebudu idiot a nedám víc. ()

Season 1 (2013) (S01)

První série je dobrej odpal a slušnej náhul hned od začátku. Dva díly trošku zakulhaly - byly spíše do počtu - ale jinak solidní nadprůměr. Spousta nahých bab, sexu, násilí, dost krve, ale není to přehnaný. Charaktery se dobře rozjíždí, Proctor je vynikající zmetek a ten jeho sluha - Burton - je podivnej až na půdu. Možná lehce podhodnocené 4*. ()

Season 2 (2014) (S02)

Druhá série se rozjíždí pomaleji, ale postupně nabere tempo. To by mi nevadilo. Charaktery jsou víc vyhrocené, což může být. Ti co byli v první sérii na zabití (Hoodova bejvalá a dcera), jsou tady na zabití ještě víc. Proctor táhne dobře celou sérii i se svým sluhou a policisté volí "méně okázalé" metody. Nesnížím, ale ani nezvednu. Tentokrát dobře padnoucí - 4*. ()

Season 3 (2015) (S03)

Z téhle série mám pocit, že si začala zřizovat vlastní alternativní realitu: Indiáni se objevují a mizí tak, jak se hodí, zázračné ztrácení a nacházení lidí lze označit jen jako - ohromná EX MACHINA. Brutalita je místy přehnaná, jenže ji celkem ničí levné digitální efekty, takže až se vám bude nějaká fakt pecková vychytávka (SPOILERY: vyrvání ohryzku, nebo konečná poprava toho indiánskýho zmrda) líbit, nepouštějte si ji znova. Příběh se škatulkuje do béčkových klišé. Kromě klasiky - Proctora a Burtona - drží sérii ještě celkem dobře špíčkování Joba a Sugara. Hoodovy flashbacky už příběh zbytečně moc zamotávají a přijde mi, že charakter Carrie (Ivana Milicevicová) kulhá na obě nohy. S tímhle pokračováním z ní mohli udělat v další sérii klidně Kennyho a nechat ji umřít v každým díle... ... Oproti tomu psychodramatický příběh Proctora a záblesky z minulosti Burtona nabírají na obrátkách a nácíček u polišů je taky dobrej nátěr... ... Tak to vypadá, že v Banshee je všechno. Ve čtvrté sérii se jistě dočkáme lesbického hnutí, vzpoury mravenců a nového boje za práva žen. Dokud to nebudou pacifisti, je to v cajku... ... Některé protahování charakterů na sílu mě fakt sralo. Konkrétně to zbytečně dlouhý přežívání toho indiánskýho kurvysyna, ale to jsou zase tak max dva díly a vzhledem k nesnižující se kvalitě SPOUSTY věcí dávám - tentokrát lehce nadhodnocené - 4* ()

Season 4 (2016) (S04)

Rozjezd poměrně ušel, ale... ale to další vymýšlení charakterů, twl... v Banshee je opravdu všechno a nově hned po příchodu nácků tady máme i satanisty... ... Lucasova bývalá je větší pipina než v předchozích sériích a její akční supernesmrtelnost už mě opravdu srala. Kdo si kurva myslel, že nám tahle PÍČA bude sympatická?!!!! Naštěstí ta jeho debilní dcera už v moc dílech nebyla... ... SPOILERY!!!!! Osud Proctora a Burtona i celkové finále - které lze považovat za nejhorší z celé série - mě nasralo tak, že už bych ani pokračování nechtěl. Vlastně by bylo celkově lepší, kdyby tahle série nevznikla a seriál skončil tou minulou. S tímhle se fakt někdo posral... ... Pár kladů se najde. Proctor funguje většinu dílů jako vždy skvěle. Jeho nasrání se na amiše jsem čekal dřív stejně jako jsem čekal nějakou odezvu od nich... Jeho zvolení starostou je na druhou stranu jen další hřebík do rakve, protože: 1. Příběhu to bylo úplně na hovno. 2. Kdo by ho, sakra, volil?? 2* ()

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Zemřel herec Ben Cross

Zemřel herec Ben Cross

19.08.2020

Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross, kterého mohli diváci znát například jako Spockova tátu ze Star Treku J. J. Abramse, případně atleta Harolda Abrahamse v Ohnivých vozech nebo ještě ze… (viac)