Banshee - Season 1

(séria)
USA, 2013, 8 h 33 min (Minutáž: 44–59 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Matt Servitto, Demetrius Grosse, Trieste Kelly Dunn (viac)

Před 15 lety okradli Lucas a Carrie obávaného mafiána Rabitta. Dnes se Lucas konečně dostal z basy ven. Podařilo se mu utéct do malého města Banshee. Shodou okolností je ve městě zastřelen nově nastupující šerif. Lucas tak přijme jeho identitu stává se novým šerifem. K tomu je ve městě i Carrie, plus mu za zády funí Rabitt, prahnoucí po jejich smrti. (Varan)

rashaverak

Prvnich 9 dilu bylo hezky roztomile nesmyslnych, ale velice poutavych. Autori se drzeli nastolenych pravidel, hlavni hrdina ojel pravidelne v kazdem dile jednu z muzatek (casting delal ocividne homosexual) a dostal pres drzku, vsechno pekne v intencich nesmyslnosti nastolene od prvniho dilu. A pak prisel dil posledni a s roztomilosti je konec. Stala se z toho uplne obycejna Bckova slatanina a ukrutna absurdni blbost. ()

Arkanoid

Banshee, mesto plné organizovaného zločinu, potrebuje čestného šerifa, ktorý by ho očistil. Náhodou sa ním stane práve prepustený trestanec, aby využil šancu byť v blízkosti bývalej, ktorá už začala nový život. Starú partiu lupičov už s ním netvorí a rozhodne nie je nadšená, že v meste ostal, tak mu ostáva len si plniť pracovné povinnosti. Robí to výborne, spôsobom sebe vlastným. Kriminalitu rieši osobne a väčšinou ručne. V každej časti sa divák môže tešiť na boj muža proti mužovi s riadnou dávkou krvi. Sám šerif si z bitiek často odnáša pár monoklov a rozbité ústa. Nezabúda však ani na svoje potreby a z času na čas sa rozhodne si niečo ulúpiť ako za starých čias. Záporáci sú mu rovnocennými súpermi, či už dôležité postavy seriálu alebo tí epizódni. Technicky tiež na vysokej úrovni, kamera aj strih napomáhajú atmosfére, potešia aj opening a endingy. Akcia, prepracované vzťahy v meste aj charaktery postáv tvoria tento výborný seriál vhodný pre milovníkov akcie a thrilleru. Mínusmi sú ale prílišné šetrenie niektorých postáv a pár logických lapsusov, ktoré nerobia dobre dôveryhodnosti deja. Epizódu Wicks považujem za najslabšiu, lebo mi príde len ako výplňová bez väčšieho dopadu na postavy. Prvé 3 epizódy sú zase pre mňa najsilnejšie, lebo ešte nemali toľko logických chýb a záver tej tretej odštartoval môj veľký záujem o seriál. ()

Forsberg11

Banshee je seriál vyložene na vypnutie mozgu a relax pred obrazovkou. Niektoré scény a sled udalostí sú až smiešne, ale ak divák pristúpi na "pravidlá hry" bude spokojný. Akcie aj sexu je tu až až, nejaké tie intrigy, zápletky a twisty. Krásne ženské telá a nabúchaný Antony Starr, ktorý mi "sadol" hneď od začiatku. Škoda miernej jednoduchosti a množstva klišé, ktoré trochu tento seriál zatiaľ degraduje. Uvidíme s čím sa tvorcovia predstavia v ďalších častiach a sériách. 65 %!! ()

Necrotongue

Ani jsem nečekal, že se mé hodnocení vyšplhá až na tři kousky. První sezóna seriálu Banshee mě totiž silně zklamala. Málokdy se dívám na hodnocení ostatních před tím, než film nebo seriál shlédnu sám, v tomto případě jsem to udělal, nechal jsem se ovlivnit vysokým hodnocením a dobře mi tak. Namísto toho, aby se tvůrci soustředili na příběh, věnovali se natáčení scén vhodných do nudného soft porna. Nic proti nahému ženskému tělu, jenže tyto scény většinou neměly pro vývoj děje vůbec žádný význam, ale když už to měly všechny herečky ve smlouvě... S přibývajícími epizodami došlo i k nárůstu používání různých klišé, zpočátku vítané akční scény se zvrhly v pouhou vatu (viz. nesmyslná rvačka mezi šerifem a Proctorem kvůli Rebece) a celá záležitost mě postupně přestala zajímat. Co čert nechtěl, mám doma i druhou řadu, takže zatnu zuby a půjdu do toho, ach jo... ()

bearmeedek

Když člověk hledá, na co se dívat, tak minimálně 2x se spálí a pak to třeba vyjde. Banshee jsem vůbec neznal, neslyšel o tom, nikdo nedoporučil. Prostě jsem o něj zakopnul a vydržel do druhé epizody. Pak už to bylo jasné. Zajímavý nápad - propuštěný trestanec schovaný za maskou šerifa. Neustálé napětí, tvrdé rvačky, když přijde na věc, tak i dost krve. Každá epizoda dodržuje pravidlo pravidelného sexu, třeba i 2x za příběh, což je při celkové stopáži dost. Akorát v posledních dvou epizodách nastal pohlavní půst, protože kvůli neustálým řežbám na to prostě není čas a pravděpodobně ani chuť. Béčko v tomto seriálu není sprosté slovo, spíš se chová "přirozené" vykreslení života v jednom zajímavém městečku. ()

• Počas úvodnej naháňačky po newyorskej ulici sa prevráti autobus, ktorý má na boku reklamu na seriál Protiúder (2010–2020), ktorý tiež vysielala stanica Cinemax. (johnsnow)