Podivným řízením osudu se podaří nedávno podmínečně propuštěnému zloději Lucasovi Hoodovi vzít na sebe falešnou identitu šerifa v Banshee. Zde žije jeho bývalá partnerka a milenka, která si teď říká Carrie. Lucas se spřátelí s bývalým boxerem, barmanem Sugarem Batesem a ujme se své nové role coby místní šerif. Tajně touží po Carrie, která je nyní provdaná za právníka Gordona Hopewella a je z ní matka dvou dětí. Lucas se seznamuje s místními poměry, které prostupuje korupce bující díky "podnikateli" Kai Proctorovi. A navíc si musí dávat velký pozor na mafiánského bosse z New Yorku, jenž se chce Lucasovi a Claire pomstít za to, že mu před lety ukradli šperky. (HBO Europe)

Arkanoid

Už divoko natočené a nastrihané väzenie ukazuje svoju dávku adrenalínu, ku ktorej sa pridáva aj song Fifth of Whiskey. Zmatňovanie a zaostrenie obrazu vytvára dokonalú atmosféru pri odhalení výrazu smutného klauna na tvári práve prepusteného väzňa zahraného Antonym Starrom. Porozhliadne sa svetom vonku a už znalecky dvíha pätu aj so svojou topánkou, aby prekročil prah väzenia, kde trčal celé roky. Diabol je ukrytý v detailoch a tvorcovia to dobre vedia. Flirtovanie očami prestrihané nasledovným sexom to už len znova potvrdzujú. Akčná, sťaby hollywoodska carsploitaiton po krátkej adrenalínovej jazde a prestrelke divákovi vraví, že peniaze sa tu minuli na správnu vec. Opening je výnimočný a núti ku hľadaniu songov od Methodic Doubt. Chmeľové pole vytvára zasa pokojnú, oddychovú atmosféru vidieka. Najdlhšie zastavenie sa na jeden pohárik obsahuje aj napínavú, akčnú prestrelku v bare, dramatické scény, ktoré vykoľaja postavy či zoznamovanie sa s kvalitnými charaktermi, ktoré budú udávať hru a jej tempo. V rámci modernosti tiež sexuálne scény u každého s odlišnými preferenciami. krvavé násilie s hláškami a kultovými scénami, joint v ústach spravodlivého právnika, ktorý mu pomáha od bolesti, či hlavný záporný hrdina zahraný Ulrichom Thomsenom s tetovaním Krista na kríži cez celý chrbát. Pár sekundový epilóg, ktorý bude iný v každej epizóde, atmosféru už len výborne podčiarkuje. ()

Necrotongue

První epizoda seriálu nevypadala vůbec špatně, přenesla mě do hodně zajímavého prostředí a přinesla slušnou porci povedené akce. Po celou dobu jsem se celkem dobře bavil, a závěr to ještě nakopnul, když mi opět po letech připomněl "Vzdálené vrcholky hor". ()

JB001

K tomuto pilotnímu dílu jsme se dostal následně po přečtení recenzí prvního dílu primáckého seriálu Zákony vlka, kde byl tento seriál často zmiňován, že Prima se jím nepokrytě inspirovala. Určitě ano, ale tohle je jiný level. Končím s Majerem a s Rybovou a budu sledovat příběhy falešného šerifa na dálném Západě ()

Radko

Kam vydať sa po pustení z basy? Pre diamanty, ak uliate ostali kdesi, asi. V amišskom mestečku však čisto nulové je vytúžené bingo. No náhradný plán náhodne vnukne sa: stať sa Banshee šerifským kingom! Šachová partia zdá sa rozbehnutá fajne. Kto zo zločineckých tátošov naklusá napokon do víťaznej stajne? ()

• Počas úvodnej naháňačky po newyorskej ulici sa prevráti autobus, ktorý má na boku reklamu na seriál Protiúder (2010–2020), ktorý tiež vysielala stanica Cinemax. (johnsnow)