Banshee

USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (viac)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Illy

Tak trochu drsná škola, hodně béčko. Trestanec na cestě za diamanty se stává samozvaným ochráncem a zákon bere do svých rukou. A těma neváhá vyrážet zuby a dech. Prozatím velmi milé překvapení. P.S. Po ukopnčení serie zvedám na plný počet. Tohle mě velmi bavilo a těším se na next serii. P.P.S. - V druhé serii je jasné že to píše banda zpocených brejlatých honibrků s beďary jak Himaláje. Zábava veliká. ()

kristynca

Tři jsou asi málo, ale čtyři už zase trochu moc. Ve správném seriálu by neměl chybět sex, krev a intriky, ale v tomto případě to bylo občas zbytečné. Viděla jsem prvních osm dílů a určitě to dokoukám, ale že by mi to nedalo spát, to ne. Ivana Milicevic tam dle mého neměla co dělat, tak alespoň borec na konec... Ulrich Thomsen. ()

wampire23

Ultra cool a myslím, že zrovnateľné s True Blood. Sympatické postavy, nonstop thrill, akcia aj nahota, všetko vo Fargo kabátiku. Proste fajnovka a po prvej sérii je to za plný počet. Tešíme sa na druhú session. ()

sedlo03

Skvělý akční seriál, který chytne a nepustí. Překvapení roku. 3. série je neskutečná jízda. Hodně vážně uvažuju o zařazení do mého TOP10. ()

Bezda202

Po skončení seriálu - 5* ... Nejlepší akční seriál současnosti. Parádní tempo od začátku až do konce s akcí, o které by si kdejaký Hollywoodský film mohl nechat zdát. Příběh super a charaktery luxusní (z nichž samozřejmě vládne Antony Starr jako Lucas Hood). No a teď hledat nějakou náhradu, která se aspoň trošku přiblíží kvalitám Banshee :D ()

Thomm

Trochu ubrat na frekvenci postelových scén by nevadilo. Ne, že by mě to nějak pobuřovalo, ale místo nich by se v jednom díle mohlo probrat podstatně víc věcí. Jinak paráda, Lucas má styl. ()

Pawlisman

Pilot nadupanej, ale stejně na vážkách. Druhý díl rozhodl. Ne. Zamotaný zleva zprava, přitom povrchní a předvídatelné. Herecké obsazení nesympatické. Bez většího šmrncu, atmosféry či inteligence. Dal jsem od toho ruce pryč. ()

marttaN

Během první série jsem měl pocit, že tvůrci Bashsee trošku zbytečně tlačí na pilu, druhá série už byla skvělá, ale první čtyři díly třetí série to je zatím taková jízda, u které se neskutečně bavím a navíc Kai Proctor je můj nejoblíbenější záporák ze všech seriálů co jsem viděl (překonal i Mudr Cvacha). Welcome to my first ten!!! ()

jerenymo

Po úvodním nadšení z prvního dílu přišla sprcha v podání dvou dílů které byli dosti podprůměrné, poté ale opět seriál nabral obrátky, které udržel do konce první série. Jsem zvědav co nás čeká dál. ()

Flopik

Tak povediac náhodou som sa dostal k tomuto seriálu a som nadšený.Každý jeden diel je plný akcie, naozaj skvelej akcie, čo sa príbehu týka síce je taký že už ste to niekde videli ale to vôbec nevadí.Hlavní hrdinovia sú sympatickí a ženské postavy nádherné.Momentálne mám zhliadnutú prvú sériu a u mňa to je 5* a 100%.Finálni diel sa mi ale až tak nepáčil.Som zvedavý na pokračovanie.Úžasný soundtrack. Tak druhá séria drží stále neskutočné tempo.Skvelé vyvrcholenie a na konci ma to skoro zničilo.Neviem sa dočkať 3.Len málokedy sa mi stane že pozriem celý seriál na počkanie a preto Banshee ide rozhodne u mňa do Topky.Neskutočná vec.Tretie séria úžasná, na kvalite nestráca, avšak nemôžem povedať žeby bola lepšia ako ostatné. Finále sa mi páčilo asi najviac.Posledná séria bola úplne odlišná, bitky sa obmedzili a šlo sa tu príbehovo.Mne to ale vôbec nevadilo a užíval som si každý jeden diel.Posledný diel mal v sebe ale všetko, všetko to vďaka čomu sme si Banshee zamilovali, o tom že bol tento diel emocionálne riadne vypätý ani nebudem hovoriť..Presne pre toto na Banshee nikdy nezabudnem, a so silnými emóciami sa lúčim s jedným z najlepších seriálov.Tak dovidenia a snáď sa niekedy opäť stretneme s Hoodom a celou partiou. ()

M1k9

S01: První epizoda mě nadchla, druhá taky, třetí taky,... Akce, násilí a "sex". Všechna ta akční a thrillerová "nabitost" je rovnoměrně rozdělena do všech dílů, což je skvělé. I když je to velká porce, dá se pomalu strávit. Konzumně založení jedinci se budou bavit. Ti ostatní alespoň ocení dokonalé provedení. 8/10 // S02: Dějově opět nabitá série. Co se mělo stát tak se stalo a ještě mnohem mnohem více. Dokonce jsme se dočkali i malého finále / rozuzlení jedné dějové linie. Má to progres. Klobouk dolů, to je to po čem jsme jako diváci prahli. Kopeček zmrzliny navíc. 8/10 // S03: Třetí série je ve znamení nepřetržité akce a brutality na hranici. Ubylo poklidných a seznamovacích scén, kterých i tak nebylo mnoho. Divák nemá možnost vydechnout. Možná, že to je nakonec záměr. 8/10 // S04: Bohužel o dvě epizody méně a konec. Netrpělivé čekání na to, až se věci začnou dokončovat a uzavírat. Závěr je velmi dobrý a otevřený ač možná příliš stručný. Seriál odchází se vztyčenou hlavou, s tím, že se mu podařilo udržet kvalitu až do konce. 8/10 /// Celkově: 8/10 ()

Warhorr

Pokud hledáte nějaký seriál kde budete hltat jeden díl za druhým tak rozhodně doporučuji Banshee. Za mě nejlepší krimi-akční-prcající seriál co kdy byl natočen. A taky jeden z mála, který si dokázal po všechny série zachovat svou kvalitu. Zrovna jeden z těch, který končit rozhodně nemusel. ()

husokachna

Úplně nerozumím tomu "jednohlasně" pozitivnímu přijetí tady na csfd. Špatný to úplně není, ale je to béčko, který není dostatečně přitažený za vlasy, bere se smrtelně vážně a je plný nesympatických zjevů. Ano, akce je občas OK (na seriál), ale podle komentářů jsou čekal obžerství, je tam hodně prcaček a všechny ty zvláštní tóny (náznaky incestů, ámišové, homo hackeři) to náležitě okoření. Ale zároveň mě to ničím nepřitáhlo a viním z toho především nesympatický postavy v čele se šerifem "čumím jak, kdybych držel hovno" nešerifem.  Až mě překvapilo, že Antony Starr je i Homelander, výborně zahraná postava ze Z Bojsů. Končím na konci první řady a dokud budu mít co koukat, asi to znovu nerozjedu. Takový Justified mi teď během dvou dílů poskytlo daleko víc vidlácké krimi zábavy než celý Banshee v jedné řadě. Tři odzívaný ámiško-sexy. ()

Sunny.69

Vůbec nechápu, proč má tento seriál tak vysoké hodnocení. Prvních pár dílů je ještě jakš takš OK, ale pak se to změní v neuvěřitelně Béčkovou (nebo spíš Céčkovou) kvalitu, kdy hlavní hrdina všude jen prkenně stojí a blbě čumí, kamera se hýbe divnými směry, objevuje se spousta zvláštních a nepovedených střihů. Působí to jako něco, co má dobrej nápad.. A možná i herce... Aleeee někdo to prostě nedotáhnul a je z toho ne-dobrý Béčko, který nenadchne a trochu urazí. ()

nessbeal

***** Týpek vyšiel z basy, vyhľadá svoju komplicku z krádeže diamantov od "Rabbita" a zároveň bývalú priateľku Anu (Ivana Milicevic). Tá mu zdelí, že ju pri predaji oklamali srbskí mafiáni. Ona si založila medzitým ako bol v base rodinu, má dve deti, zmenila si meno na Carrie, ale stále k nemu niečo cíti. On jej neverí, a tak sa vyberie do mesta, do baru, kde sa udeje to čo ho dostane do kresla šerifa...***** Čistá extáza poslední dve epizódy prvej série! 1. Séria 99% ***** Druhá séria je už umenie, presahuje hranice obyčajného seriálu. 2. Séria 100% 3. Séria 100% 4. Séria 100% ()

warrenur

Po pilote a prvych dvoch dieloch povazujem tento kusok za mierne nadpriemerny. Najvacsim kladom su pomerne roznorode a celkom zaujimave charaktery a herci, ktori ich stvarnuju. Tiez uzavrete mestecko a jeho obyvatelia su pomerne lakavi. Avsak, neviem ako vy, ale sala z toho miestami znacna naivita a prvoplanova priamociarost. Tiez, uz po pilote tusim odvijanie sa dalsej dejovej linie medzi serifom a jeho "byvalou", ci jej/jeho "dcerou", ci voci hlavnemu zaporakovi. Tento jediny mi pride ako vyslovene skvely charakter. Zrejme bude zaujimave sledovat, ked na scenu pride konecne az "legendarny" Rabbit s jeho nohsledmi. Banshee ale zatial vyzera len ako dalsi kusok, ktory mi vyplni obcasnu nudu na sluzobkach pocas dlhych tmavych a uprsanych vecerov. Nieco ako Person of interest, ci cajickovy a hlupucky Arrow z ich typickymi ziletku nepoznajucimi "alfa-samcami". Mozno ma vsak s pribudajucimi dielmi Banshee, jeho reziseri vyvedu z omylu a bude to chytlavejsie, inteligentnesjie a hlavne menej naivne, hlavne smerom k super-serifovi. Plus tie soft-peckove pasaze, ala Californication, potesia oko. Po tretom dieli: Velmi slusny fight s prerastenym cernoskom, mal riadne grady a celkom som ho precitoval. Dejova linia zatial plynie v ocakavanych kolajach. ()

ddf76

Lucas Hood (Anthony Starr) je serif, ktery rozbije hubu nebo urve kus ucha na pockani :). Velmi netradicni americky serial, asi nejaka nova vlna v zaprdnene americke serialove produkci. Ulrich Thomsen v roli slizkeho zaporaka potesi :). Serial pro dospele s kulema :). Hodnotim po 4. dilech a tesim na patej dil. ()

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Zemřel herec Ben Cross

Zemřel herec Ben Cross

19.08.2020

Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross, kterého mohli diváci znát například jako Spockova tátu ze Star Treku J. J. Abramse, případně atleta Harolda Abrahamse v Ohnivých vozech nebo ještě ze… (viac)