To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

Pavlis.xxx

Pro mě slabší než dvojka a zbytečně dlouhé... Sice obsazení víc než solidní a sympatické,ale už vyprchalo to kouzlo,kde se bojíte o malé děti. Samozřejmě předchozí verzi znám moc dobře,takže jsem věděl co a jak,ale už jsem si nedokázal k hlavním hrdinům nějak najít cestu. Také mi přišlo,že využití Pennywise bylo hodně slabé. Sice se dobře dokreslovaly cesty hrdinů,ale klaun prostě chyběl. Už to nemělo takovou tisnívou a "strašidelnou" atmosféru. Pannywise se objeví sem tam,někoho "brutálně" zabije,ale je vám to vlastně jedno nebo aspoň mě. Oběti (i když to byly děti většinou) mě vůbec nezajímaly a to je blbě právě ve srovnání s jedničkou.. Celkově to neberu jako zklamaní,ale čekal jsem víc. Rozhodně bych film osekal a místo dlouhých pasáží motajících se kolem hledání sama sebe bych přidal víc klauna... 3,5* bohužel ()

werooo

Pre mňa ako čitateľa knihy lepšie ako jednotka. Videla som väčšie prepojenie a dejové línie prelínajúce sa s minulosťou ma neskutočne bavili. Vzdávam hold detským hercom, ktorí aj napriek menej častému sa ukazovaniu viedli dej stále ďalej. To isté ale môžem povedať aj o výbere hercov do rolí dospelých a cameo Stephena Kinga ma úplne odrovnalo. Proste horror to veľmi nie je ale pre fanúšikov Stephena Kinga si myslím, že dobrá voľba. ()

Alex.V

Kde je želva ?? Opravdu ... v knize je závěrečný souboj popsán úplně jinak... a upřímně jsem se na scénu s želvou opravdu těšila, a ona nikde .... jinak není co vytknout, obsazení skvělé, hudba dobrá a cameo autora dost překvapivé. ()

r3musko

Oproti jednotke pre mňa sklamanie. Nemalo to tú atmosféru. Chýbali tam deti a 80te roky. Zo začiatku sa film vyvíja dobre, ale potom sa tempo spomalí, 165 min je na tento žáner zbytočne veľa. Koniec nebudem hodnotiť, aby som zbytočne nespojleroval, ale ani ten ma nenadchol. Nechcel som veriť nízkym hodnoteniam, keďže sa mi jednotka páčila, ale myslím že aktuálne hodnotenie (65%) je adekvátne. ()

DyingAngel

Neskutočné sklamanie. Niežeby už prvá časť bola niečím extra výnimočná, ale oproti tomuto je rozhodne lepšia. A lepšie by aj bolo, keby toto pokračovanie vôbec nenatočili. Cítila som sa, najmä pri konci, akoby som pozerala na nejakú divnú verziu hororového Harryho Pottera. Film nezachránil ani samotný King, ktorý sa na chvíľu objavil na scéne. A čo mali znamenať tie absolútne trápne zvukové, hudobné "efekty" pri scénach, ktoré mali byť akože "desivé"?! Ale úplne najhoršie boli absolútne nepresvedčivé herecké výkony Mikea, Richieho, Eddieho a Billa. Zaujímalo by ma, kto tých hercov obsadzoval k týmto postavám. Ich výkony mi pripadali strašné, akoby sa celý čas túžili smiať, keď sa mali akože báť a naopak. Jednoducho nepresvedčivé na plnej čiare. A toto má byť "najlepšie" filmové zhmotnenie brilantnej knižnej predlohy? No smutné. ()

Nargaroth odpad!

Pojďme, je to fajn! Natočíme film, který už tu jednou byl, totálně to zku@víme, stane se z toho hit nambr van a aby toho nebylo málo, dotocime to do konce a doku@víme i ten zbytek. ()

Ocicak

Překvapivě velmi dobrý výkon herců, velice originální příšery ale tradiční lekačky už nemají na zkušeného diváka velký efekt jelikož nevýhoda filmu že už ho většina lidí zná a ví co čekat, pro mladší publikum to působí jako opravdový horor. Sympatické byly dvě roviny ve kterém se hrdinové utkávají s osobními démony a egem zla. Mysteriozní vsuvka je příkladem toho co dnes v hororu chybí. Hudba a světelné efekty pracují v symbióze a režisérská práce byla vynikající. Knižní předlohu to zvládlo více než na výbornou a jediný rozpor vzniká pouze v lekacích scénách které mě bavily kvalitou nikoliv strachem. ()

PMU

Horor s opravdu smrtelnou stopáží. Jsou filmy, kterým 165 minut nevadí. Tento to není. A toho vysvětlování, zbytečného. Je to horor, ne román. Jednička každopádně lepší, více jsem se bál. ()

HEELDRAW

6/10. Uběhlo 27 let a do Derry se opět vrátil pošilhávající Bill Skarsgard aby nás svým kulometným střídáním údů vyděsil do běla. Dvojka navazuje dějem i kvalitou na díl předchozí a drží se dané cool šablony, která naposledy celkem dobře fungovala. Střídání dospělých a původních smolařů je oproti jedničce příjemné osvěžení. Dokonce se zde objevil i sám Stephen King jako prodavač ve starožitnictví. Za mě důstojné pokračování. Tématická kresba zde: https://www.youtube.com/watch?v=87Esax9TO68 ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Chcete tu knihu podepsat?" - "Ne... Nelíbil se mi konec." Bill Skarsgård jako Pennywise o sobě dává znovu vědět a zhmotňuje všemožné děsivé představy. Vrací se přesně po 27 letech. V Derry zůstal žít pouze jeden člen někdejší party a ten povolává ostatní zpět. Slíbili si totiž, že pokud se klaun vrátí, opět se sejdou a To zabijí. V téměř tříhodinové stopáži filmu má Pennywise minimum prostoru! Místo něj straší digitální monstra a duševně nemocný křupan, který v mládí kluky šikanoval. Je to prakticky téměř bez Pennywise. Z herců potěšil koktající James McAvoy a stand-up komik Bill Hader. Film se navíc místy vrací i do roku 1989, a tím pádem je zpět i původní herecká sestava klubu smolařů. Děsivá atmosféra s přibývajícím dějem a minutami mizí. Oproti jedničce pro mě zklamání. - 60%. ()

Zaks

Žiaľ, ani skvostné herecké obsadenie nezachránilo nudné pokračovanie vydarenej jednotky. Dobrému dojmu nepomáhala tiež príšerne natiahnutá stopáž. Na mňa z filmu skoro nič nefungovalo. Jedine scéna s malým dievčatkom pod tribúnou bola fajn, ale aj to ju akoby len vynechali z jednotky a teraz ju v dvojke ukázali. ()

baronGrga

Druhý díl It si dal za cíl být jiným. Kdo by však s nadějí očekával, že Andrés Muschietti udělal z pokračování kultovního hororu spíše než druhý kabinet žaludek obracejících kuriozit a hlasitých jump scares promyšlený horor, který se díky vyspělejším trikovým možnostem a o mnoho tříd lepším hercům, než jaké bylo schopné nabídnout devadesátkové It, zapíše zlatým písmem do historie hororu, bude zklamán. Dvojka chce, zjednodušeně řečeno, být méně děsivá a více zábavná. Méně hororových scén, méně mrtvolných nevábností, naopak velké množství klaunových inkarnací, které nejen že hrůzu nebudí, ale mnohdy působí až parodicky, a časté ředění dusné atmosféry scénkami a hláškami jako ze Scary Movie posouvají It 2 na žánrové pomezí mezi hororem a komedií. /O to více šokující jsou rovnou dvě scény, v nichž dochází ke konfrontaci Pennywise s dětskou (v obou případech na výsost roztomilou) vedlejší postavou./ Strašidelné tu tak zůstávají pouze scény s Pennywisem ve své klaunské podobě (který je coby klaun s démonickým makeupem sám o sobě děsivý, i když je pravda, že i tady se dá s nostalgií zavzpomínat na ztvárnění "It" Timem Currym: zatímco devadesátkové It je splašený klaun, který se stále chová jako klaun, jen místo smíchu rozdává pozvánky do smrtonosného kanálu, nové It je prostě JEN monstrum v klaunském kostýmu), a stopáž, která činí strašidelných 165 minut. Což je vlastně největší slabinou celého It. V hororech vždy platí, že největší hloupostí je rozdělit se. A to měl mít Muschietti na paměti, když přemýšlel o struktuře děje. Postavy se tu rozdělují dokonce několikrát za film a každá (ze šesti!) prožívá svůj vlastní mikropříběh, což film neskutečně natahuje a bohužel výrazně obírá o atraktivitu. Pochvalu naopak Muschietti zaslouží za téměř bezchybný casting. Dospělí nejen že hrají skvěle, ale pochytili i vše podstatné z povahy svých dětských protějšků tak, že ani u jednoho (snad až na jednu slabší výjimku) není pochyb, koho má představovat. Třešničkou na tom všem je, že většina z nich dokonce i podobně jako jejich dětské protějšky vypadá. (Nic z toho se naopak nedá říct o dospělácké části It z 1990). Druhý díl je rozhodně vyzrálejší než jednička, ani tentokrát však vinou rozvláčného vypravování i přespřílišného šaškování nezvládá opustit vody lepšího průměru. 65 % ()

burg

Aha, tak teď už chápu. Po první polovině jsem si říkal, jestli má cenu se vůbec koukat na finále, ale protože jsem krapet masochista, tak jsem do toho šel. A musím říct, že jako druhá část skvěle doplňuje tu první, tak i ta první doplňuje perfektně tu druhou. Konečně nešlo o tupou lekačku a Pennywise opravdu mohl rozjet své rejdy opravdu ve velkém. Takže i předchozímu filmu musím jednu hvězdu přidat. ()

fgf_hbf

Tříhodinová kompilace rádoby hororových scének, které jsou však pojaté vesměs komicky, formou vhodnou do dětského strašidlového filmu. Nejvíce ale filmu škodí roztříštěnost na jednotlivé halucinogenní zážitky hlavních hrdinů, kteří jsou nezajímaví a divák nemá šanci si k nim ani za 3 hodiny vybudovat nějaký vztah. Kdyby to alespoň nebylo pořád to samé dokola... vyletí legrační bubák a pak se zas všichni sejdou v lobby hotelu. Natočen je film docela hezky, ale raději bych ty 3 hodiny svého času využil jinak. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)