Vdova

• Československo Vdova Coudercová (viac)

Francie r. 1930. Vdova Coudercová (Simone Signoret) bojuje sama o udržení farmy. Uvítá proto pomoc mladého muže, Jean Lavigne (Alain Delon). Vyjde však najevo, že Jean je zločinec, který uniká policii. Tato skutečnost se velmi hodí její intrikářské nevlastní sestře Francoise. Ta se snažila přesvědčit jejich otce Henriho, aby prodal farmu pro její blaho. Naneštěstí se ale její dcera začne a Jeana zajímat... (oficiálny text distribútora)

kebom

Vynikajúca ústredná melódia, špičkové herecké prevedenie. Dej by mohol ísť viac hlbšie, ale atmosféra, kamera, strih i myšlienka vyvažujú tento nedostatok... Alain Delon a hlavne Simone Signoret podávajú obzvlášť dobré výkony. ()

ddf76

Tak herecky koncert Delona a Signoret v tomto francouzskem dramatu. Delon umel v dobach sve nejvetsi slavy hrat postavy tajemnych cizincu a nepotreboval k tomu skoro zadne mluveni. P.S Film jsem videl s Cz titulky a tam byla prelozena Francoise jako svagrova, protoze si Signoret vzala jejiho bratra a to Francoise nemohla prenest pres srdce. ()

Heavyman

Úplně jsem cítil "vůni" venkova a plesnivý půdy. Výborné drama, kde je hlavní hrdina svým způsobem šmejd a přesto mu musíte a hlavně chcete fandit. ()

Hapretor

Koukal jsem na to na chatě, kde nebyl jinej kanál než ČT 1 a ČT sport - z donucení na zabití času to ušlo. Ale dějově fakt o ničem. On ten Delon neni tak dobrej herec a fešák na roztrhání to taky neni ... nevim, co s tim tak maj ... ()

markotter

Člověk ví předem, jak to dopadne, přesto se na to se zaujetím dívá. A to díky Delonovi a Signoret, kteří utvořili opravdu povedený páreček. Pokud se k tomu přidá i dějová linka s mladou dívkou od sousedů, rozkol na život a na smrt mezi dvěma domy na opačných březích řeky a kousek staré opravdové filmařiny, tak je radost se na to dívat. ()

huzgi

Neokázalý a filmově čistý přepis románu Georgese Simenona. Skvělý výkon Simone Signoretové a uměřené herectví Alaina Delona. Film sevřený a ostrý jak nabroušená kosa. ()

ostravak30

Francouzská třicátá léta není zrovna často zobrazovaná doba. Alain Delon jako kriminálník, kterého zaměstná vdova Coudercová a mezi nimi se začíná rozvíjet zvláštní pouto. Třicátá léta zde však nejsou nijak postihnutá a film se tak zaměřuje výhradně na vykreslení vzájemného vztahu, venkovské atmosféry a lidské závisti. To hlavní tak přichází až skoro na konci. Do té doby je nutné přežít vyprávění, které v konečném důsledku k pochopení celého filmu úplně nutné nebylo. Plynulé vyprávění se tak střídá se zajímavějšími momenty, mezi které se tak ale řadí výhradně koitus mezi ním a mladou dívkou. ()

Pajela

Za motiv Jeanovy vrazdy musim dat o hvezdu navíc. Jinak ackoli herci skvělí, příběh mi připadal jaksi zvláštní a nad tri jit nemohu. Ale jak jsem napsala hore... SPOILER! "mel jsem uz vseho dost" bomba :-D ()

kedluben

takové jaksi klasické dílo. od začátku tak nějak tušíme, možná i víme. ale stejně se necháme odnést atmosférou a vynikajícími hereckými výkony......dobrý, fakt ()

Atron

Dobrý, ale trochu mi to připomnělo Hříchy pátera Knoxe... pokud se v obraze použije pistole a petrolej, obé najde využití. ()

zigy

Díky sličné a vyzývavé sousedce s miminem, se kterou Delon průběžně koketuje, to má šmrnc. A taky díky tajemství, které skrývá jeho postava, a vůbec celé skvělé atmosféře ospalého venkova, kde se na první pohled nic neděje, ale kde to vře spodními proudy - vztahy mezi lidmi a rodinami byly vždycky komplikované. Výborný dabing z 90tek - Obermajerová na statkářku Signoret. ()

Kozlowski8

Stárnoucí vdova poskytne střechu nad hlavou mladému tulákovi Jeanovi, který jí pomáhá pracovat na jejím statku. Postupně si k muži vytvoří silný vztah, který ale dělá zlo v mezisousedských vztazích a do toho vyplouvá na povrch Jeanova minulost... Vcelku hezký film s legendami francouzské kinematografie v hlavních rolích, v poetickém prostředí francouzského venkova v meziválečné době. První polovina tak trochu červená knihovna bez větších dějových nápaditostí, kromě hezky zachyceného vývoje vztahů Coudercové a Jeana, což je asi hlavním kouzlem snímku. Konec už spíš kýčovitý, naivní a klišé zavádějící. 60%. ()

PTuranyi

Výborná dráma o chlapíkovi na úteku z väzenia. Akčných scén sa tu však nedočkáte. Výborná produkcia rozpráva príbeh rozvážne a nevyhýba sa každodennej rutine a sociálnym vzťahom. Alain Delon a všetci herci pôsobia prirodzene. Príbeh graduje a záverečné minúty sú nahustenou zmesou drámy lapania hlavného hrdinu a zároveň drámy vzťahu Jeana a vdovy Coudercovej. Tento príbeh nemôže mať šťastný koniec. 75% ()