Kto nastaví kožu

• Česko Kdo nastaví kůži (viac)

Bývalý inšpektor Choucas, ktorý sa živí ako súkromný detektív, sa pustí do pátrania po slepom dievčati Marte. Čoskoro potom ho navštívi muž, ktorý sa ho snaží presvedčiť, že dievča utieklo s milencom do cudziny. Skôr, ako sa Choucas o tom stihne porozprávať s matkou nezvestnej, niekto ju zastrelí. Čoskoro potom sa pokúsia uniesť aj jeho samotného... (STV)

claudel

Já jsem k tomu přistupoval jako ke crazy kriminální komedii a ne jako ke standardnímu krimi thrilleru. Párkrát jsem se i upřímně zasmál. Obsahově je to trošku bramboračka, ale první půlka byla svižná a úderná. Na nedělní večer dobrá oddechovka. ()

Kimon

Svižná slušná kriminálka s úsměvnými okamžiky (" Máte padáka". "Teď hned nebo až za měsíc?"), bohužel však poněkud přešpikovaná množstvím stále dalších a nových jmen dalších a nových postav a dalších a nových záporných rolí, a dalších a dalších ... ehm... koho vlastně? ... /už jsem se v tom ňák zamotal/. Tak se může stát, že se v průběhu filmu poněkud přestanete orientovat ve všech těch jménech a začnete přemýšlet, který že to ten zahradník vlastně je vrahem a jakou která postava má v tom ději roli. Poněkud překombinovaný děj stlačil mé hodnocení níže než jsem původně uvažoval. Poznámka k chybičce ve scénáři: všimněte si okamžiku při návštěvě bytu zastřelené matky Pigotové, kdy Delon bere do levé ruky telefonní sluchátko za použití kapesníku, aby nezanechal otisky prstů, přičemž prsty pravé ruky odšroubovává krytku mikrofonu, kupodivu tentokrát už bez jakékoliv ochrany proti zanechání otisků. :-) ()

5150

Zcela průměrná krimi podle románu Jean-Patricka Manchetta. Děj je příliš komplikovaný, nepřehledný, spousta jmen. Hlavní role - scénář - režie - produkce Alain Delon.. V roli sekretářky Charlotty na sebe poprvé výrazněji upozornila Anne Parillaud, která si spolupráci s Delonem zopakovala ještě o dva roky později ve snímku BOJOVNÍK. ()

bloom

Alain Delon mi je nejsympatičtější ve dvou flimech: V Povídce o policajtovi a tady. Asi budu jediný, ale mně se jeho debut líbil o něco víc než jeho druhý film Bojovník. ()

Pierre

Alain Delon si zde jako režisér, scénárista a producent v jednom   vyzkoušel roli tvrdého lehkomyslného  poldy.  Tedy typ postavy, který v tehdejší  francouzské kinematografii proslul spíše v mém oblíbeném podání Jeana Paula Belmonda.  Belmondův šarm dokázal v některých případěch udělat i ze slabšího scénáře (Samotář) příjemnou podívanou.  Delon byl sice skvělý charaktení herec, a oceňuji, že po važných 60, 70. letech zkusil s osmdesátkami  zabrousit i do komediálnější polohy, ale podle mě je tady vidět, že mu (s vyjímkou skvělé sebeparodie v Poloviční šanci a Asterixovi) nikdy moc nešla.  Takového lehkomyslného poldu v rozumnějším podání si zahrál již předtím v Povídce o policajtovi, kde to fungovalo skvěle, ale zde to na mě působilo přece jen trochu nuceně. Hlášky podával celkem dobře, ale jak se měl pustit do rozsáhlejších pokůsů o humorné dialogy, moc jsem mu to nevěřil. Možná kdyby ta stylizace nebyla tak trochu okatě Belmondovská, ale příbližila se té umírněnější z Povídky, hned by to bylo lepší. Nebo kdyby nebyl alespoň příběh tak zamotaný, aniž by vyloženě sklouzl k přiznané komediální parodii, ke které to jinak nemělo daleko. Ale například korzovat s koženou s bundou a teniskami osmdesátkovému Delonovi ještě šlo, byl to hold člověk stylový. Moc se mi líbila taky ta jeho sexy sekretářka, které se taky povedlo pár hlášek  a (naprosto vážně!!!)  mi sedl i ten ulítlý hlavní hudební motiv, který mě vždycky po zaznění dostal aadekvátní nálady na sledování tohoto už trochu svérázného kousku.  Blíží se Silvestr, ale ani na ten by se to moc nehodilo. Ale tak...mám odškrnuto a zítra Stardance.:D A jedem: . ♪Boo-boo-boo-boo-boo-boo-boo-boo-boo♪ ()

Orlau32

Typický francouzský film 80. let, který velmi dobře režiroval Alan Delon. Těm dnešním mladým to už nic neříká, chodí v teniskách a džinech se sakem a nevědí, že právě tento film odstartoval tuto módu. Do této doby se nosily polobotky, protože teniska byla brána jako vyloženě sportovní obuv, a nosit k tomu sako byl vrchol nevkusu. Ale zpět k filmu : hraje zde plno francouzských hvězd, které samozřejmě dnešní mladí neznají. Francouzský film je jiný, není tak polopatický jako americký film, kde to musí být vše jasné a průhledné, aby i méně chápavý divák "byl v obraze". Tento film mi svým pojetím připomíná "Samotáře" s Belmondem, ikdyž "Samotář" je přece o maličko lepší. Ale dle mého názoru zvládl réžii Delon na 5*. ()

YURAyura

8/10 Pro me jeden z nejlepsich TV zazitku s Delonem - komplikovany komplot, drsna strelba, naha znasilnena sekretarka, hafo hlasek a narazek, povedeny dabing - velmi dobra zabava ()

radomiil

-nádherně 💓přirozená,zároveň okouzlující 💌 Anne P. v nezapomenutelné "žrádýlkové" sexy 😋póze s úžasnou/prorostlou kšticí😍👦,kdy na tehdejší dobu závidím Alainovi všemi deseti🎗!!! ()

kinderman

Pokus o francouzskou variaci na americkou drsnou školu- konkrétně na filmové adaptace románů M. Spillanea. Složitou zápletku neřeší Delonův detektiv bystrým úsudkem, nýbrž tak, že nejprve někoho odpráskne a pak mu prošacuje kapsy. K takovému Aldrichovu Kiss Me Deadly a Miku Hammerovi má však přece jen daleko... ()

lekr

Nadprůměrná Delonovka, která dokázala z původně tuctového námětu udělat dobrou ale ža příliš zamotanou detektivku..scénarista si asi myslel že čím víc bude děj zamotanější tím to bude lepší ale způsobil to že jsem se v ději ztrácel...navíc další problém filmu je malá akce protože vyjma té honičky na dálnici každá akce trvala zlomek sekundy..a co mi vadila úpně nejvíc byla nemožná hudba zpívaná jakýmsi chraplavým zpěvákem která ve mně evokovala pocit že se celý film odehrává někde v Rusku.....Delon ale zase solil skvělé hlášky ( například na kluka který zastavil u nabouraného auta s mrtvolou ) a rozdával skvěle mířené rány a pěsti padouchům i když jich bylo po čertech málo... ()

1frida2

Nechybí tomu nic. Dost akční,dost schopné kombinace,dost vtipné,dost hudebně vkusné, dooost dobré na to, abych dala plný počet. ()

bourec

Podivnej film se slavným hercem.Film podkreslenej nějakou úděsnou cikánskou hudbou, ale celej playlist OST je jedná velká hrůza.A na to, co postav se tam objevilo, a ještě víc zmínilo, ten konec docela vyšuměl do prázdna.Kdybych neznal autory, tak bych hádal, že to točil nějakej provinční rejža v malém americkem studiu.Slabota.40%. ()

andrii

Alain Delon v kůži frajerského soukromého očka. Kdo se nastaví jeho odlehčenému pařížskému čaji o páté, nebude zklamán. Delon - ležérní a in neodhazuje ani zde svůj širák sólo zvyků investigativních, přidává smysl pro trefné ostří černohumorných kudrlinek, bez bázně klepe na dveře, odrovnává darebné padouchy, oplácí jim stejnou mincí "sametovou," pomrkává po své pravé ruce (nebo ona po něm) - cinefilní šedé myšce, sekretářské Anne Parillaud, jejíž utajené křivky pozvolna prosvítají zpod rtěnky svůdně líbající. Zapletené zápletkové finesy řeší se šarmem nenuceným, převázaným mašlí hlášek imponujících. ()

mortak

Soukromá očka to mají všude na světě stejné. Klient jim zaplatí a oni jako stroj řeší záhadu, jsou mláceni, přežívají pokusy o zabití, protože jak praví klasik Phil Marlowe - Trouble is my business. A po boku naivní sekretářka, která přijímá znásilnění sterjně ledově jako Delon rány a kulky. Nejlepší Delonova adaptace ze Serie Noire, protože od první minuty přiznává, že jde o čistý brak, který si na nic nehraje a chce jen bavit. ()

MJMilan

Souhlasím s většinou, tak zamotaný film už jsem dlouho neviděl. Nevím jestli Alain Delon v pozici režiséra bylo to pravé ořechové. ()

vesper001

Příjemně mě překvapilo zjištění, že Alain Delon si dokáže udělat legraci i sám ze sebe. A kupodivu humor ve spojení se všemi atributy francouzské krimi docela funguje. ()