Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

F.W.Colqhoun

Sežral ho žralok v budce, když telefonoval. Pro mě druhý nejlepší Belmondův film, jímž v dvojroli a s nadhledem sobě vlastním účtoval nejen se svými akčními superhrdiny. V porovnání se Zvířetem vyniká reflexí žánru. Zhruba vyrovnané jsou herecké kvality Jacqueline Bisset a Raquel Welch - odhaduji C-D. Muž ztrácí trochu tím, že ani geniální a místy surrealistická legrace výjevů z eskapád Bob Saint-Clara nevyvažuje melancholii bídné existence brakového spisovatele. Temnotu propasti mezi krásným brakem a šedým stromem života. Falešná komedie. ()

pjotr76

Kukurukukuuuuuuuuu....a Belmondo naskakuje do auta...v opraveném příběhu s nevalným úspěchem. Velmi vtipné, velmi nápadité, ale neřekl bych, že by to tak významně čnělo nad jiné pravověrně drsné Belmondovy filmy. ()

Greedo

Snad nejlepší komedie s Belmondem a moje nejoblíbenější parodie na hrdiny z bondovek. První polovina filmu je naprosto dokonalá, ale ta druhá ztrácí úžasné tempo nasazené na začátku. ()

Opice

Kdo by tomuhle odolal?????? Ariana: Tak to byl zase vrah? Bob Saint-Clare: Ne, ale zdálo se mi zvláštní, jak pořád před námi maluje tu bílou čáru-no člověk se třeba splete... ()

ThomasL

Co je James Bond vedle Boba Saint-Clara? Nula....Můj nejoblíbenější film s Belmondem. Obzvlášť vtipné bylo sledovat, jak spisovatel Francois promítá své nálady a potíže do děje své knihy. Jacqueline Bisset to po boku Belmonda neskutečně slušelo, jak v životě spisovatele, tak i vedle agenta Boba. ()

Crackonosc

V první půli geniální parodie na macho agenty, která se bohužel v druhé polovině zlomí v průměrnou romantickou komedii a ztratí většinu svého kouzla. ()

Dzonysek

Zábavná oddychovka, ve které je Belmondo skutečně "magnifique". Je na něm vidět, že si roli neuvěřitelně užívá. Za shlédnutí film určitě stojí i s českým dabingem, který vznikl v době, kdy ještě dabing za něco stál. Hlas Jana Třísky k Belmondovi skvěle sedí. No, a Jacqueline Bisset, k té není co dodat. Slovy klasika: "A Bob Saint-Clare plavnými skoky šelmy uniká ze spárů Karpofových...". ()

Prochy38

Jeden z těch nejvíc nejlepších Belmondů. JPB si roli opravdu užíval a do toho všeho mu luxusně sekundovala nádherná J. Bisset. Kouzelné, že pravý princip se divák dozví až po první půlhodince. Skvělá nápad a dokonalé zpracování. Nejvíc jsem se bavil, když se mstil všem lidem ve svojí tvorbě.... ()

tterez

Je to klasika, je to klasika, je to klasika.. Jinak bych taky asi měla říct, že je to strašná volovina a horko těžko jsem to dokoukala. Chápu, je to parodie s obří nadsázkou. Jenže tenhle styl humoru mě zkrátka nebaví a nezachránil to ani Belmondo v nejlepších letech. Vtipné okamžiky tam pro mě byly asi dva. ()

angloumene

Oddechová jednohubka, která si v prvé řadě dělá legraci ze sebe sama. Tentokrát se to určitě povedlo na výbornou! Pro každého, kdo si chce trochu zpříjemnit dlouhý večer, mohu Muže z Acapulca jedině doporučit :) ()

orkadimenza

Vážně nechápu, co na této komedii všichni vidí. Humor muže z Acapulca mě neskutečně minul, o to větší zklamání to pro mě je, když se jedná o Belmonda. Nekompaktní šílěnost plná kontroverzních a mnohdy nevtipných eskapád, to bych do něj vůbec neřekl. Aspoň že díky Jacqueline Bisset bylo na co koukat. Za mě jedno z nejslabších děl v místní TOP 300, stejně tak v Belmondově údajně vrcholném repertoáru. ()

Foxhound#1

Nejlepší Belmondovka? Brilantní kus? Leda houno slavný soude ... parodie dobrá, ale značně přeceněná, Belmondo má mnohem lepší komedie. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Čo sa mu stalo?" "Bol zožratý žralokom v búdke, keď telefonoval."     V mladosti moja obľúbená uletená komédia - "belmondovka", ktorú som videl veľakrát (predsa len, výber toho, čo sa k nám cez železnú oponu dostalo, bol z hľadiska kvality v tej záplave Angelík a Sandokanov značne oklieštený) a rád som si ju z nostalgie pripomenul aj dnes. Tento najlepší diel série "Mužov z..." je nápaditou paródiou na špionážne filmy (s odkazmi na Jamesa Bonda) - podmanivým spôsobom sa v ňom prelína realita s bujnou fantáziou spisovateľa brakových románov. Jean-Paul Belmondo je výborný v oboch rolách, ako spisovateľ François Merlin i ako neohrozený románový hrdina Bob Saint-Clar a jeho šarm dopĺňa veľký pôvab Jacqueline Bisset, takisto v dvoch rolách - susedky Christine a románovej agentky Tatiany.          "To nie je žiadna literatúra. Je to výraz vôle po kompenzácii denných frustrácií." ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo