Komisár oddelenia vnútorného vyšetrovania Borowitz, špecialista na čistky v rámci polície, prichádza inkognito do Nice, aby vyšetril podozrenia, že nedávno zavraždený komisár Bertrand bol v úzkom spojení s miestnou mafiou. A zdá sa, že nebol ani zďaleka sám...Je potrebné usvedčiť vinníkov jeho smrti a očistiť políciu. Borowitz má svoje vlastné nekonvenčné metódy vyšetrovania a tak sa rozhodne rozpútať vojnu gangov... (STV)

kowalski

Geniální, geniální a ještě jednou geniální. Nejlepší komedie přecpaná legendárními hláškami. "nebudu vás uhánět - řekněme zítra ráno v půl dvanácté" ()

Vesecký

Teď ve starším věku mi to déle trvá, než se zorientuji v ději, tady to bylo zhruba do poloviny filmu, než jsem pochopil, že dvojice policistů "jela" v pašování drog a asi i dalších záležitostech pro jakéhosi Achilla. Belmondo však všechny vyřídil bez problémů jako kapitán Klos... Byl to klasický Belmonďák, jakého známe ze všech jeho dobrých komedií i detektivek, rychlý, rozhodný, odvážný, vtipný, ironický, svůdný a hlavně neporazitelný. V tomto filmu je navíc mužem dvou tváří, jeho metody se nadřízeným zajídají, ale jsou účinné. A ovšem náš starý milý Michel Galabru! Jeden z mých nejoblíbenějších Francouzů, nejen pro Gebera z Četníků. Ten závěr napravil můj příklon ke třem hvězdičkám, jsou z toho čtyři! ()

inachisio

Fantastická hudba a skvělé kaskadérské kousky Jeana-Paula. To jsou ty nejsvětlejší stránky filmu. Jinak je ve všem velice průměrný. ()

DannyBoon

Svlíkni se do naha. - Aa? - Řek jsem do naha. - Dobrá, tak do naha.... - Vystup, určitě si chceš zatelefonovat. - Jseš cvok?! -... Jo. - Dobrá, zatelefonuju si. - Ani se nezeptáš komu? - Ne....a co můj vůz? - Potřebuješ ho k telefonování? - Ne, vůbec ne. - Tak vidíš. ()

MickeyStuma

Špatný film to není, ale mezi vynikající bych ho také neřadil. Slabší dobrý. Bebel tu se svým klasickým úsměvem řádí jako pominutý, jen aby potrestal policisty, kteří se nechali zkorumpovat. Že jde nato netradiční metodou snad ani nemůže překvapit. Překvapením naopak může být pro někoho M. Moravec coby dabér Belmonda. Zhostil se toho bravurně a přijde mi lepší než Krampol. Samotný film však proudí jak vlak. Rozjede se a vzápětí brzdí a divák už už začíná zívat, když se to zase rozjede, aby po chvíli zase přibrzďoval. Škoda. Bebel dělá co může. Přesto se tento snímek dá doporučit. Je vtom nostalgie klasických kriminálek. Například ztvárněná scéna v úvodu, kdy je nalezena mrtvá nahá žena na posteli se v současných filmech již spatřit nedá. Proto se rád budu k tomuto filmu vracet. ()

Evander

Belmondo ve výborné formě. Policajt nebo rošťák je velmi příjemnou rodinou akční komedií, u které se člověk s chutí zasměje. 85% ()

L'Alpagueur

Je-li Lovec hlav podle mého názoru nejlepší Belmondův film, pak je tento film jeho nejhorší. Nachází se někde mezi komedií a vážným kriminálním dramatem a skládá se z jednotlivých skečů s Belmondem, které spolu někdy ani příliš nesouvisí. Samozřejmě Jean Paul Belmondo má obrovské charisma a Marie Laforet je krásná, ale to jsou asi tak veškerá pozitiva tohoto filmu. ()

BOURQUE

Film, v ktorom Belmondo potvrdzuje, že role ako Antonio Cerutti / Stanislas Borovitz mu sedia viac ako na 100%. Veľmi solídne akčné scény, za to celkom zábavne napísané dialógy. Niektoré pasáže a hlavne záver by však potrebovali viac pozorností. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

Joeey

Akce a vtip jsou v tomto snímku zhruba na stejné úrovni, avšak celý příběh je založen na kriminální zápletce. Ani po jistém počtu zhlédnutí jsem neměl jasno v tom, jestli hlavní hrdina je ve skutečnosti Cerutti nebo Borowitz... Až tady v obsahu filmu jsem si přečet, že Borowitz. :-) ()

tranquill

"My máme společný styl, pane komisaři. Předpisy nám příliš nevadí..." Pro mne kultovní film s Jean Paulem. Dokonalá fúze jeho tvrďáctví, nadhledu, sarkastického humoru a především nonšalantního herectví. "Tak ve zkoušce jste neobstál! .. Nejste puntičkář?" ()

PavelZava

Představuji vám divizního kapitána Borowitze , Achille. Chodí, jak buzerant. Buzerant,teda vopravdu nejsem ! Časy jsou zlé, Kamile. Zajímavé je, jak JPB bydlí v kempu ve stanu. Zaplať tlusťochu ! ()

DAPDO

Jeden z těch slabších filmů s Belmondem. Komedie s ním byly k zasmání, kriminálky vynikající plné akce a napětí, tenhle snímek nemá ani jedno, byla to chvílema pěkná nuda. V začátku jsem se naprosto ztrácel, myslel jsem, že to jsou snad sestříhaný scény z celýho filmu jak to šlo bez děje za sebou. Pár okamžiků samozřejmě dobrých, jízda v autoškole snad jediná u které jsem se zasmál, ale po nasazené laťce od Belmondových filmů musím hodnotit slabě. Včera jsem to zrovna zkouknul, takže to není jen takovej výstřel do tmy, že bych si to po tolika letech nepamatoval... ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo