100 000 dolárov na slnku

• Československo 100 000 dolarů na slunci (viac)

Castigliano vedie prepravnú spoločnosti na okraji marockej púšte. Najme nového šoféra na prepravu tajného nákladu v hodnote 100 000 dolárov. Rocco (Jean-Paul Belmodno) sa o pláne dozvie a ujde aj s korisťou. Castigliano preto ponúkne svojmu najlepšiemu šoférovi (Lino Ventura) veľkú odmenu, ak dokáže ukradnuté auto aj s nákladom získať späť. Naháňačka v drsnom prostredí marockého pohoria Atlas sa môže začať. (STV)

Anderton

Verneuil nám v Sto tisíc dolároch ukazuje starú pravdu, že rozdiely medzi mužmi a ženami sú neprekonateľné. To starému kamarátovi nejako ublížite, chvíľu ste na nože, ale potom si pár vylepíte a je dobre. Ale buďte menej milý k žene a ona vám to vráti aj s úrokmi. A možno je z morálneho hľadiska aj v práve. Hustá, respektíve horúca atmosféra Sahary, kde cítite ten pach vytekajúceho oleja a rozbolí vás z toho hlava. Postavy sú tu skôr záporné (zdemolovanie podniku), hold miesto si vyžaduje drsňákov. Tí Belmondovi a Venturovi išli vždy parádne. Takže odporúčam všetkým ich fanúšikom a ešte fanúšikom jednej starej klasiky, Mzdy strachu. ()

Slartibarkfast

Když já nevím. Ono je to nějaké takové divné na všecky strany. Prostě takový nezáživný žvanec pro žvanily. Tedy já se taky moc nebavil. Čímž jsem se dostal k úplně jiné úvaze. Srát tady na to i s Belmondem. 60% ()

nascendi

Nebolo to zlé, ale mohlo to byť výrazne lepšie. A určite by to bolo lepšie, ak by to bolo kratšie, možno až o pol hodinu. Určite by to bolo lepšie, keby si na hudbu najali niekoho, kto by celý film nerušil hrdinskou, donekonečna opakovanou melódiou. Určite by to bolo lepšie, ak by si na bitky najali odborného poradcu a držali sa jeho rád. A určite by to bolo lepšie, ak by sa odstránilo niekoľko nezmyslov a zbytočností zo scenára. Keďže sa tak nestalo, najlepšími filmami H. Verneuila naďalej ostávajú Sicílsky klan a Melódia podzemia. ()

Chrustyn

Velice povedený snímek s výborným duem Belmondo-Ventura, povedenou kamerou a slušnými akčními scénami. Hlavně závěrečná bitka byla natočena fakt skvěle. Taková pravá chlapská zábava. ()

dopitak

Dost možná nejlepší vážná role JPB, pravděpodobně jedna z nejlepších Venturových. Velké překvapení, o to nečekanější. K výbornému dojmu z filmu přispěl i skvělý dabing České televize (Tříska, Vejražka, Lipský, Langmiler, Vinklář, Řanda a mnoho dalších). ()

classic

• Mať v jednom filme dve (budúce) herecké superhviezdy, ktorým by ešte zručne sekundovali i ďalší, zruční herci, by vskutku nemusel byť úplne tým najhorším nápadom, keďže by na nich priamo dozeral snáď ten najpovolanejší remeselník pod slnkom, Henri Verneuil, ktorý by ich následne vyslal sa ponaháňať po mimoriadne kľukatých, súčasne i dosť hrboľatých, a povedzme i po veľmi prašných cestách v africkom Maroku, keď by teoreticky tomuto dobrodružnému snímku, nemal v žiadnom prípade chýbať ani potrebný adrenalín, ktorý teda isto nechýbal ústredným dvom protagonistom, ktorí stáli proti sebe, nakoľko prvý ukradol čerstvučký kamión spolu s jeho nákladom, a tak druhý mu bude práve kvôli tomu neustále v pätách, aby ho poprípade nejakým zázračným spôsobom za to potrestal...? • Nemôžem si nijako v tomto vnímaní pomôcť, ale neustále sa mi niečo na tomto zvláštnom počine skrátka nepozdávalo, čo mi proste zabraňovalo udeliť podstatne priaznivejšie hodnotenie. Aké sú na to vlastne DÔVODY? : po a). jednoznačne tento (podivu)hodný scenár nebol poriadne využitý, ako by sa na samotnú tému tiež patrilo, pretože už niekde v polovici sa akosi stihol vyčerpať, ďalej po b). celkovo zdôraznené sa rovnako nevyužil ani herecký predstaviteľ Reginald Kernan, teraz mám konkrétne na mysli záhadnú postavu okolo "Johna Steinera", s ktorou sa vôbec nepracuje podľa najideálnejších predstáv, že sa akurátne presúvam k céčku, kde som častejšie pozoroval trochu nelogické správanie Jeana-Paula Belmonda s Linom Venturom, ktorí mi predsa aspoň zabezpečili "kvalitnejšie finále", čo mi nakoniec vykompenzovalo predchádzajúce, rozpačitejšie pocity, alebo ešte trebárs v déčku, sa pre zmenu, Bernard Blier počas trvania tohto filmu, stále objavoval, aby vzápätí zas zmizol, a takto to fungovalo až po záverečné titulky, čo ešte viac umocňovalo a zvýrazňovalo môj čudný dojem, ktorý v podstate nikdy nezmizol. • Na jedno pozretie bohato stačí, pričom určite neľutujem, že som sa na toto "veľkorysé dobrodružstvo" podujal, lebo čo sa ergo týka technickej stránky, tak najmä vďaka nej, sa Cent mille dollars au soleil, vyšplhalo na tri konštantné hviezdičky, keď by bol veľkým hriechom im nielen nezmyselne uberať, ale zároveň i nepremyslene pridávať, čo z mojej pozície, mimochodom, rozhodne nehrozí. ()

sharky

Dva mý herci z nejoblíbenějších Bebel a Venetura, ale tady to nejak moc nefunguje. Film se vlece, ma logicke trhliny a vtipu se mu moc nedostává... ()

honajz

Souhlasím s uživatelem brasek. Začne to jako trochu detektivní road movie (někdo něco ukradne, nevíme, co je v nákladu), je zde tajemný Steiner, a nakonec se nic nestane, nikam to nedojde. Že jsem tě málem zastřelil? Tak v poho, pojď, půjdem zas za děvkama. Docela rád bych tenhle film viděl natočený z pohledu řidiče v podání Bliera. Ti dva se tam nemuseli vůbec honit, stačilo počkat na Bliera a jeho vyblýskaný kamion, vždy přijel včas a vhod. Jako takový deux in (sic!) machina. Zhruba od 30. do takové 90. minuty je to docela fajn road movie s pár napínavými prvky, ale jinak teda mne konec velmi zklamal. Co je to za kamarádství, když příště stačí dát jednomu z nich zase velké peníze, a bude skákat jak opička a dost možná tentokrát toho svého kamaráda zastřelí? Skutečně zklamání. Pár dialogů je ale vtipných. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 11.8.1968, SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 6.2.2016, réžia českého znenia (SpÚZF 1966) = LUDVÍK ŽÁČEK (18.2.2011) ()

borsalino

Ani po letech neztratil tento snímek šmrnc, náboj a ryzí chlapáctví v podání Belmonda s Venturou. Velmi vtipná byla postava užvaněného a sarkastického šoféra v podání Bernarda Bliera. Už dnes se těším, že se na film zase jednou podívám... ()

Exkvizitor

100 000 dolarů na slunci je na označení "drama" film dějově příliš triviální. K žánru komedie by ho mohlo přiřadit pouze několik ostrovtipných Belmondových hlášek (ale jsou to jedny z nejslabších, které jsem ve filmech s ním slyšel). A jako akční by se snad daly pojmenovat sekvence horských honiček, které ale tvoří jen zanedbatelné procento celkové stopáže. 100 000 dolarů na slunci je film, jehož zápletka se potácí od ničeho k ničemu (skončí stejně nezajímavě jako začala) a její postavy sice mají obrovský potenciál - i díky skvělým hercům, v čele s Venturou - ten ale zůstane naprosto nevyužit a nikdy se pořádně nerozvine. 100 000 dolarů na slunci je film, který mě dvě hodiny nudil. Omlouvám se. P.S. pro Legase: Nechápu, co má být na filmu překvapivě moderního. Pokud jde o trik s "rozdvojeným viděním", to nejen, že není žádná novinka, ale navíc je to v tomto případě dost nefunkčně využit. ()

evapetra

Filmy, které se délkou blíží ke dvěma hodinám, se mi často táhnou, ale tady jsem byla najednou překvapená, že už je konec.Bravo, páni Herci! ()

argenson

Pro mě jeden z nejlepších Belmondových filmů, ovšem nikoli s nejlepším Belmondem. Tady to stojí hlavně na silném příběhu a nádherné kameře (zvláště v honičce náklaďáků). Belmonda herecky převyšuje Lino Ventura, solidní postavu odehrál i sarkastický Bernard Blier, zatímco Andréa Parisy je krásná, ovšem nudná. To všechno korunováno nádherným závěrem, nad kterým jsem se ještě dlouho usmíval. ()

Padme_Anakin

Herecký trojlístek Belmondo-Blier-Ventura mě upřímně bavil, ona je to v podstatě taková mužská záležitost, náklaďáky, jízda cestou necestou, rafinovaná krádež, urputné pronásledování, napínavé dobrodružství, nezdolné přátelství... Scénář se mi zamlouval a hudební podmaz příjemný, tedy u mě filmová spokojenost. ()

Historik

Velmi dobrý filmový zážitek vylepšený ještě nádherným starým dabingem. Jen mi trochu vadí, že jsem se nedozvěděl, v čem bylo těch 100 000 dolarů. ()

Pierre

Dva (vlastně tři) týpci se za sebou ženou v náklaďácích. Do toho blbě kecaj, ovšem občas začnou vést nějaké skoro filozofické nebo politické rozhovory, které se mi tam ovšem vůbec nehodily. Belmondo předvádí svůj standard, bohužel nemá tolik prostoru a hraje moc velkého blázna. No a Lina mám raději jiného. Když jsem si u minulého komentáře lebedil, že mám slabost pro ty jeho komisaře, tak musím na oplátku dodat, že pro křupaňského kamioňáka jsem naopak žádnou slabost neměl.  A co je hlavní, děsně jsem se nudil. ()

Orlau32

Je to černobílý film z r.1964. V něčem mi připomínal "Mzdu strachu" s Yvesem MONTANEM. Měl správný náboj napětí, ale málo "tvrdých scén". Vzhledem k tomu, že si film osobuje právo (komedie), tak zrejmě režisér VERNEUIL záměrně tvrdší pojetí vynechal. Velmi mě zaujal Bernard BLIER (zahrál nezapomenutelného komisaře v "Bídnicích s Jeanem GABINEM). Zde ovšem působil spíše jako komik. To je ukázka jak všestranný to byl herec a že dostával celkem málo příležitostí ve francouzském filmu. BELMONDO je svůj, má svůj styl hraní a léty se pořád jenom zlepšoval. Totéž Lino VENTURA. Nedořešena ovšem zůstala postava Steinera, takže nevím, proč vůbec byla do filmu zakomponována. ()

slunicko2

Saharský kamiónový western. 1) Vznosná hudba, při níž jsem měl pocit, že teď, právě teď, se děje něco neodvratného a osudového. A oni si přitom jenom kamioňáci hráli na honěnou._____ 2) Příjemná kamera, pěkná auta a nesporný půvab pouště._____ 3) 31letý Jean-Paul Belmondo a 45letý Lino Ventura tak, jak je známe z pozdějších filmů, navíc kvalitně nadabovaní._____ 4) Sledoval jsem snímek bez známek nudy._____ 5) Tak proč, sakra, mám z filmu rozpačité pocity? Že by nekvalitním dějem? Postava Schneidera je zcela nefunkční. Téměř nic se neděje - pořád jen nasedají nebo sesedají z aut, pokud nejsou za volantem. A ten konec jako v televizní inscenaci - nevynalézavý a odrecitovaný (došly peníze, či co?)._____ 6) Trochu si připadám jako v restauraci hotelu Intercontinental - kvalitní suroviny správně připravené, ale po jídle si jdu dát ještě dršťkovku někam do bufetu na spravení chuti. ()