Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

zigíš

´vášeň je dobrá, rozproudí krev´ ..možná ne logická -tou by byla druhá řada- nicméně zcela relevantní volba po shlédnutí Bates Motel (!) tísnivá atmosféra v stylizované formě podepřená mistrovským audiovizuálním duem Reitzell/Slade (1série 100%) UPDATE: druhá návštěva u vybraně vkusné gurmánské tabule, lukulská hostina o třinácti chodech, potěcha pro všechny smysly ..moje estetická žízeň byla uhašena (2série 100%) ..30.8.15 (3série 100%) vysoká stylistická -na obsah se moc nehraje- vyšinutost vyšinutých stoupá, normální absentují úplně, dragon je great (!) jediná, nepatrná výtka - vaří se jen minimálně ..jako dezert bych poprosil film, v kině ()

Zagi20

První řada ...... vizuálně neotřelé, hudební podkres hodně zvláštní, ale když sledujete rozpárané těla a hektolitry krve, asi se k tomu víc hodí vrzání na pilu a nerytmické "ťukání" než nějaký popík. Každopádně první řada je fajn, prvních pár dílů epizodních, pak se začne víc řešit hlavní příběh a všechno graduje ke skvělému konci. Nádhera, hned sem musel najet na druhou sérii. Druhá řada ...... ještě lepší a divnější atmosféra, víc zamotané. První polovina je skvělá, pak se to přehoupne na souboj kdo z koho, psychologické kecání o ničem. Ale zvraty tam jsou super. No a pak přijde finále, Rudá svatba Starkovic rodiny má těžkou konkurenci :D Asi jsem jedním z mála ale druhá řada mi přišla prostě slabší. První - 90%. Druhá - 80 % ()

ghatos

Hodnocení po 4. dílech: Upgradovaný Hannibal se vrátil do seriálu využívajícího nejmodernější filmařské metody. Do 40 minut nacpat nějakou psychologii jde těžko. Spíše je to takový cirkus plný efektních kousků. Záhy však prohlédnete poněkud zjednodušené, nedůvěryhodné, eye candy lákadla. Navíc některé postavy jsou zbytečné a nesympatické. Drahá značka těžící ze svého jména nepodala požadovaný výkon. 58%. ()

stitch7

Do sedmého dílu nuda s místy nesmyslnými dialogy, leč několika velmi výživnými vraždami a možná i slušnými nápady. Nicméně od osmého dílu si mě seriál chytl. Pořád je tam ale na mě moc snových částí. Na druhou řadu se ale určitě těším, jen jsem po nadšených komentářích čekal něco víc. Ale třeba to přijde! 1. řada = 60% Tak se druhou řadou to přišlo! Správně brutální, správně napínavé, správně všechno! Finále naprosto odrovnávající! 2. řada = 93% No a třetí, poslední řada. Nemohu si pomoct, je nejslabší. Ani mi nevadil "nudnost" začátku, protože se na něj hezky koukalo. Ale nechápal jsem, proč se někteří chovali tak, jak se chovali. Třeba finále. To není nic než jen póza, která má vyrazit dech. A taky vyrazila - ale když se zamyslím, tak... proč? Jaký k tomu byl důvod? A "Can't live with him, can't live without him" mi fakt jako důvod nestačí. 3. řada = 76% A ne. Tak na Hannibala myslím až moc často, abych jeho třetí řadě dal jen tři hvězdy. ()

ganz

První dvě série jsou podle mě jedinečné a ačkoliv je vše opravdu hodně přehnané a místy nelogické, funguje to opravdu dobře. Atmosféra, napětí, herci i stylizace. Bohužel poté přijde série třetí, která dle mého názoru seriál pohřbila. Tuna pseudofilosofických monologů, postavy které se tak nějak potácejí kolem a pořádně neví co dělají, absence jakéhokoliv racionálního myšlení protagonistů a Hannibal, který má tak silný plot armor, že už je to opravdu nuda. Při absenci děje pak těkavý soundtrack, který v prvních dvou sériích fungoval tak dobře, už jen otravuje. Hodnocení jsem musel snížit na 4 hvězdy, protože třetí série je nekouokatelná, ale myslím, že za první dvě série si alespoň toto hodnocení seriál zaslouží. ()

Dark_Shark

Před prvním dílem jsem si nedokázala představit, že Hannibala může hrát někdo jiný než Hopkins a vůbec jsem nechápala proč zrovna Mikkelsen, ikdyž jako herce ho mám ráda. Po prvním díle mě moc neoslovil, protože se moje pozornost obrátila jiným směrem, a to na Willa. Hugha D. jsem snad předtím neznala a v téhle roli mě velmi zaujal. Jeho mimika, postoj těla i vyjadřování, skvěle zahraný Graham a jeho svým způsobem narušená mysl. I když samozřejmě, Mads jako Hannibal je jedinečný, úplně jiný než Hopkins, asi nikdy nebude pro mě lepší, jen jiný, ale zajímavý. Ty jeho noblesní večeře, neustálé vraždy, jeho možnost navázat přátelství s Willem a poté ekcelentní manipulace s ním, napjatá atmosféra opravdu zážitek. Co se týká dalších postav, Jack Crawford mi tam moc nesedí, Gillian Anderson je příjemná vsuvka a Alanu Bloom mám ráda. Takže shrnuto a podtrženo, těšila jsem se na tento seriál, byla jsem zvědavá, jaký bude Hannibal, koho si to zase pěkně vykuchá a sní jeho vnitřnosti, v závěru jsem ale každý díl sledovala především kvůli Willovi a závěrečná scéna, nemám slov... Jsem zvědavá, jaká bude další řada, jaké další manipulace a vraždy spáchá a hlavně, jaký bude Will, když se dostal až na dno... ()

Styxos

vizuálně parádní, příběhově ne vždycky úplně dokonalé. Ovšem Hugh Dancy a Mads Mikkelsen jsou perfektní a to finále.... to finále je jako hodně krutej vtip. Tak uvidíme, co přinese druhá série a jestli dorazí i Clarice Starlingová. řada druhá:včely (a včelí úly), prasata a pravěký zvířata už nikdy nebudou po týhle sezóně Hannibala jako dřív. Vizuálně pořád omračující (a když kamera snímá krájení masa a vaření, tak mi vždycky hlavou proběhne myšlenka: hmm, taky bych si dal), příběhové asi na stejný úrovni jako řada první. A s finální večeří, kde teče spousta rajský omáčky, nože se lesknou, pistole nestřílejí a záchranka si nejspíš dává voraz až do třetí řady. ()

Wilson

Co na seriálech nesnášim, je ta ,,skoro'' nekonečná touha po dalším pokračování až do úplného konce, po posledním dílu této série mě pěkně nasralo ,,next year'' ... :D Mads je Pan Hannibal. A Hugh aka Will se konečně ,,dotknul'' toho co celou dobu viděl. Nedá se nic jinýho než jen čekat a mezitím si pochutnat na nějakém tom dobrém pokrmu s cizojazyčným názvem. :D ()

Thunair

Hannibala sem si popravdě pustil jen kvůli odkazu Mlčení Jehňátek a Mikkelsenovi, protože chlápek, kterej i v takový blbosti jako je Král Artuš zaujme je prostě borec a je to milý překvapení. Psychopati mají většinou nápad ( viděl sem 5 dílů) a I ten blbeček psychouš a Morfeus nejsou k zahození, jediný co mi trochu vadí je ta ženská, která stojí herecky proti mužskýk kolegům mnohem níž a snaží se bejt strašně cool, drsná, slušná psychiatrička, která nahodí vrásku a hned je po jejim jo já bejt Hannibal, tak mám k večeři kýtu obalenou v sezamovém těstíčku a seriál by byl vo tuhle slečinku chudší. Za provedení mrtvol by přišla šestá hvězda :) ()

manonfire

Mikkelsen je pro Lectera jak stvořený, tudíž očekávání bylo velké, nicméně po dvou dílech jsem scénařem, v němž se snoubí tragikomická vyumělkovanost s permanentní nudou, tak znaven, že s tímto dílem končím. 20% ()

zolo23

S kvalitnými seriálmi ako by sa vrece roztrhlo. Nebolo to tak dávno, keď sme boli vychovávaný na Derickovi, Dempsey a Makepeaceovej, neskôr nás strašili Akty X a v poslednom čase kriminálky CSI...Ale originálnych nápadov ako maku. Hannibal je presne to na čo som čakal dlhú dobu, niečo iné i keď nie originálne, ale atmosférou geniálne. Sám som zvedavý kam sa bude seriál uberať, či to ostane "len" pri vyšetrovaní bizarných prípadov, alebo nám scenáristi ponúknu hlbšiu pointu a hlavne prerod Hannibala do fázy, ktorú samozrejme očakávam. Zatiaľ veľká spokojnosť hlavne teda s "atmoškou" a geniálnym hereckým obsadením samotného Hannibala. 90% ()

Almásy

dlho som tomu seriálu neveril, bol som odchovaný na Hopkinsovi, pôvodnom Mlčaní etc.. napokon som tomu šancu dal a úplne bez hanby hovorím, že tento seriál absolútne redefinuje význam slova reboot, resp. remake. presne takto, by sa malo pristupovať k pôvodnemu materiálu- tvorcovia idú absolútne svojou cestou, vytvárajú vlastnú interpretáciu postáv, vlastnú verziu príbehu, vlastné konce. to ako uchopil Mads Mikkelsen Hannibala je totálne odlišné od Hopkinsovej verzie a je scestné ich herecké výkony porovnávať- obidvaja sú ako Hannibal fenomenálny, každý vo svojej verzii. Mikkelsen prináša príbeh vnútorne rozorvaného intelektuála, ktorého jediný problém je jeho samota, zatiaľ čo Hopkins stelesňuje absolútnu esenciu zla v človeku. Dancy ma úprimne prekvapil- scenár Grahama napísal ako Grahamovo alter ego, resp. odraz v zrkadle. Scenár perfektne nadväzuje zo sezóny na sezónu- keďže poznám aj knižné predlohy, niekedy je dej príliš umelo preťahovaný, nevedel som sa zbaviť predstavy že by z toho miesto trojserióveho seriáloveho opusu spravili dva a pol hodinový psychologický thriller, ale možno by človek potom nemal šancu tak preniknúť do tích postáv ako teraz. a záver tretej série je na oscara. po breaking bad rozhodne najlepší seriál aký som doteraz videl. ()

Masrii

Hannibal v podání Mikkelsena je opravdu výtečný. Musím uznat, že mě seriál naprosto pohltil a do konce druhé série nepustil ze svého sevření. Pak ale přišla třetí série, u které jsem měl problém donutit se k dalším dílům. Myslím, že změna prostředí seriálu rozhodně neprospěla, postavy se změnily a tvůrci to přehnali s uměleckou stránkou. Závěr byl však opět velmi solidní a trochu napravuje hořkou pachuť první závěrečné série, nicméně finále série druhé bylo velkolepé a pokud by tímto seriál skončil, mé hodnocení by bylo jednoznačně nejvyšší. Takhle jen 80% ()

KR4T4S

Zatím moc nevěřím herectví Hugha Dancyho, dost zkratkovité (a v těch zkratkách schováno dost berliček), takže pilot za 60% ()

vitekpe

Strasne, ale strasne naivni, ...a prilis "radobytajemne" nebo "radobypsychologicke" (a hrajici na zobrazovani nechutnosti, coz je sice "in", ale ja to nemam rad. Podle me se tim snadno nahrazuje neschopnost zaujmout jinou kvalitou.). Bohuzel tahle kombinace je smrtici, a prestoze je to remeslne dobre natocene, tak to vyzniva strasne trapne a nudne. Alespon pro mne. Mozna, ze to nekomu prijde super, nevim... Samozrejme tomu nepomahaji ani nevyvazene herecke vykony (profesionalni a charismaticky Mikkelsen, chvilemi trapici se, ale stale dobry Fishburne, az po temer amaterske vytvory nekterych spoluhercu, ktere tu nebudu ani jmenovat.) Zklamani, ktere se k Mlceni jehnatek neda vubec ani pripodobnit. P.S.: dve hvezdy za - kratickou ucast bohyne GA, a za docela zajimavou a hezkou "teenku" Kacey Rohl. ()

LadyVader

Oh.. tak krásně vizuálně zpracovaný vraždy... Který jsou ovšem naprosto morbidní a obskurní a gradujou s každým dílem, nádhera! :) Každopádně ze "vztahu" Willa a Hannibala jse mráz po zádech. Lecter je geniální, ten jeho hlas, s jakým klidem všechno říká.. a ty všechny okolnosti kolem, jde z něj fakt strach a zároveň bych chtěla strašně ochutnat něco z jeho kuchyně, pač to prostě vypadalo všechno tak delikátně! Mads Mikkelsen je užasnej.. ach to charisma! Chci druhou sérii! ()

pavcas

K Hannibalovi jsem ze začátku měla sto a jedna připomínek a stejně jsem po 1.serii skončila za 4* a po 2. serii dokonce za 5*. Ale popořadě. Začala jsem sledovat kvůli Hughu Dancymu, sladkýmu sympaťákovi ze Sleeping dictionary a samozřejmě Madsu Mikkelsenovi, i když toho ačkoli oceňuju, nijak neadoruju. Ten seriál je takovej psychedelickej, v každým dílu mi připadalo, jako bych si na 5 min zdřímla a něco mi ušlo. Stejně jako hlavnímu hrdinovi Willovi alias Dancymu. Prostě to co mě u jinejch podobně laděnejch seriálů bere, mně tady uspávalo a jakoby mi unikalo.Seriál nicméně opravdu stojí a padá na dvou hlavních hrdinech, vývoj jejich vztahu a hlavně téměř milostnej cit Hannibala k jeho protivníkovi, kterej přes svoje halucinace a chiméry je blíž a blíž odhalení skutečného JÁ svého psychologa, bylo fascinující sledovat. Dancy v roli spešl agenta na dobu určitou byl uvěřitelný ať v okamžicích naprostého poznání a vyhodnocení místa činu, jako trpící ve chvílích kdy ztrácel sám sebe. Další úžasnej seriál...ačkoli místama ne dokonalej...1.serie 90%. Po 2.serii bych řekla, že se úroveň hodně zvedla, pořád má místama divák pocit, že má halucinace společně s hlavním hrdinou,což je ale účel, každopádně je tam významnej vývoj postav a o poznání zajímavější děj, zvyšující se napětí a atmosféra, že by se dala krájet jak mlha u Rákosníčkova domečku! Hugh Dancy se do role naprosto vžil, věřím mu každej ztrápenej pohled a Mads Mikkelsen je neuvěřitelnej, oba hrajou jak o život, místama doslova a to co mi v 1.serii chybelo k dokonalosti u druhé dostávám ve vrchovaté míře! Navíc závěr 2.serie a grandiozní finále mně zanechal v šoku a s otevřenou pusou, to jsem teda nečekala..... A prostě Huhg Dancy.....jak já závidím Clare Danes:-))2.serie 100%. ()

netahlo

Skoda, ze jsem tak zhyckany genialnim Temnym pripadem - proto nemohu dat plny pocet. Nicmene skvele koukatelny serial a Mads Mikkelsen byl trefou do cerneho. Dabelsky manipulator! EDIT: Po sedmem dile jdu prece jenom na pet hvezd. Mads je totiz famozni, svou roli si fakt uzil :-) Ocenuji i prijemne zpestreni v podobe Gillian Anderson, ktera vypada lip nez v casech Aktech X! ()

civrss

Mads Mikkelsen v roli šíleného dr. Hannibala Lectera? Mohl jsem si já, obyčejný smrtelník, přát víc? Začátek první série se rozjíždí podle mého názoru dost pozvolně, pár dílů mi trvalo, než jsem seriálu přišel na chuť. Čím víc se ovšem postava Willa Grahama zamotává ve svých myšlenkách a představách sama do sebe, seriál začíná dostávat extrémní náboj. Každý díl pracuje trochu jinak, vracíme se do případů, které považujeme již za vyřešené a nevšímá si jiných, které vyřešené nepřipadají. Nemá jednoznačnou strukturu detektivky, každý případ díky postavě Hannibala má nevyřešený konec a my diváci tedy nevíme, za čím je právě psychiatr Lecter a za čím jiný vrah. První série je nadupaná, druhá má prý přinést ještě více emocí. Natěšenost největší! 15.7. 2014. Po posledním dílu druhé série zatím nemám slov, budu to muset nejdříve rozdýchat a potom snad něco napíšu. Momentálně jsem totálně odrovnaný. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)