Bývalý tajný agent Phil Broker (Jason Statham) sa rozhodne odísť do civilu po tom, čo sa nepodarí jedna špeciálna akcia. Je presvedčený, že malé vidiecke mestečko mu zabezpečí pokoj na výchovu jeho dcéry a so svojím dávnym kamarátom tam chce začať podnikať. Netuší však, že miestny drogový mafián sa ho chce zbaviť tým, že informuje bývalých nepriateľov Brokera o jeho pobyte. Na policajta vo výslužbe tak čaká ďalší z bojov o život, tentoraz ale zároveň aj o život jeho dcéry. (TV Markíza)

Gilmour93

Malý kvíz pro pomstychtivé motorkáře a pseudogangstery z louisianského venkova. Když se pan Statham rozhodne, že chce spravit dům, jezdit s dcerou na koni, nosit flanel, rejdit se školní psycholožkou a vůbec klid pro sebe a své blízké, tak vy mu ho: a) dopřejete a vůbec vás nenapadne šahat mu na kotě, b) nedopřejete, protože se chcete zblízka podívat na vzorek podrážky jeho obuvi, c) nedopřejete, protože rádi prorážíte hlavou boční sklo svého auta, d) nedopřejete, protože milujete to pálení, když vám broky pronikají kůží. Člověk by nevěřil, kolik se na takovou triviální otázku sejde špatných odpovědí.. Scénárista Stallone není žádný Charlie Kaufman, což se projevilo v toporně napsaném vývoji některých postav a oslích můstcích (složka doma ve sklepě), nicméně kdo má rád mantinely vymezený prostor, ve kterém se Statham už léta pohybuje, nemůže být zklamán. A pochybnosti ohledně castingu Jamese Franca? Dle mého do role de facto neškodného maloměšťáckého majitele varny, který v konfrontaci s vyšší ligou poznává „že Praha není zasraná Boleslav“, zapadl (i se svým baby facem) dokonale. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný thriller s Jasonom Stathamom. Má dosť dobrý príbeh o bývalom agentovi, ktorý bol počas poslednej akcie prezradený a tak sa so svojou dcérou presťahuje do malého mestečka, kde už chcú žiť pokojným životom. Lenže tu sa dostáva do problémov s miestnym drogovým výrobcom a jeho ľuďmi, ktorý má nanešťastie kontakty aj na človeka, ktorého bývalý agent dostal a pripravil o syna a tak musí znovu bojovať o život seba a svojej dcéry. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa z toho získať aj viac. Zápletka ako celok pôsobí veľmi dobrým dojmom, keďže tu sú až dva moje obľúbené výrazné žánrové prvky, či už schopný muž s bojovou minulosťou, ktorý prichádza na vidiek, kde mu robia problém miestni, ale aj bývalý agent, ktorého identita je prezradená a tak musí čeliť problémom z minulosti, kvôli čomu ma to už na začiatku začalo veľmi baviť, ale potom to už predsa len trochu upadne. Aj takto sa na to pozerá dobre a napríklad ten vzťah s dcérou mi prišiel ako výrazný klad, ale napríklad taký dôležitý prvok, ako dôvod, kvôli ktorému sa hlavný hrdina zapletie s hlavným záporákom mi prišiel úplne mimo, čo môj dojem dosť narušil a určite by to chcelo aj postatne dynamickejšie prevedenie, tu som len celý čas čakal, kedy sa to naplno rozbehne, ale to sa prakticky nestane. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale mohla byť aj o niečo lepšia. Súboje majú slušnú choreografiu a síce sú dosť zostrihané, ale cítiť, že kvôli tomu, aby boli dynamickejšie, čo sa aj podarilo a navyše pôsobia aj správne surovo. Okrem toho sa tu nájde aj pár slušných prestreliek a naháňačiek, ale opäť je tu hlavným problémom dĺžka. Chcelo by to nejakú dlhšiu akciu a najlepšie zloženú z niekoľkých fáz, toto je opäť len o tom, že hlavného hrdinu obkľúči skupina protivníkov a za okamih je koniec, čo ma veľmi mrzí. Ale aj tak sa na ňu pozerá dobre a poteší hlavne zneškodnenie protivníkov na benzínke, súboj so zviazanými rukami alebo aj útok zabijakov na dom. Herecké obsadenie je veľmi dobré, ale čiastočný problém mám s niektorými postavami. Jason Statham je tu výborný, presne tento typ postáv mám v tomto žánri veľmi rád, bavila ma aj jeho dcéra, ale James Franco sa pre hlavného záporáka vôbec nehodí a ženské duo, teda Winona Ryder a Kate Bosworth mi prišli nadbytočné. Ale poteší aj pár vedľajších postáv, ako Clancy Brown alebo Frank Grillo. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, páči sa mi vizuálna stránka, oceňujem aj výber prostredia, tu nemám problém. Takže mrzí ma, že nemôžem dať lepšie hodnotenie, kladov je tu dosť, ale chcelo by to viac akcie, dynamickejšie prevedenie, alebo aspoň lepšiu motiváciu hlavného záporáka. Ale aj tak u mňa prevládajú kladné pocity, síce posledný Redemption bol podstatne lepší, ale stále ma to bavilo viac, než ľubovoľný film so Stathamom za posledné roky. 66% ()

genetique

Kritici akčného žánru si určite zgustnú a naservírujú jednovetové recenzie ako: "ďalší zbytočný akčný film", "Statham herecky neschopný a Slyov scenár sterilný". Pokiaľ si však ako oddychovku vždy radšej vyberiete Commando ako Home Alone, tak tento názor zdieľať určite nebudete. Možno trošku zamrzí výber záporákov, je ich na tento druh filmu požehnane, ale akosi nesplnili svoje zlosynské charaktery, ani jeden sa mi nevryl pod kožu. Statham umiernený a pomerne uveriteľný, predvádza celkom presvedčivý výkon v úlohe otca a dokonca je cítiť aj chémiu medzi ním a jeho filmovou dcérou. Možno nie sme v tejto pozícii na Jasona zvyknutý, ale takáto zmena filmového tempa mu celkom prospela. Akcie pomenej, ale zato má svoje grády, rovnako aj film celkom svižne ubieha. 80%. ()

3DD!3

Fajn Stathamovka s trochu pomalým rozjezdem. Od chvíle kdy tlustý černoch vidlema připíchne ke stěně jednoho z motorkářů, to ale nabere parádní tempo a až do konce nesleví. Franco je výborný a pro Jasona trochu netradiční soupeř, který spíš chytračí než bije. ()

Kaka

Kdyby tuhle vypalovačku natočil a zahrál Stallone před cca 20-25ti lety, půlka fandů akčního žánru by si sedla naprdel a měla by na světě další filmovou klasiku. Dneska už to působí trochu archaicky jak scénářem, tak vizuálním provedením, ale jako pocta jednoduchým akčních osmdesátkovým filmům je to gut. Těch klasických trademarků je tady mraky - stará auta, rednecks kam se podíváš, neskutečně vyfetlou Kate Bosworth (!), stále sexy Winonu Ryder, stará rockové fláky a hlavně ultimátně silovou a nekompromisní akci - bravo !. V rámci žánru přírůstek, který neudělá ostudu, jen je trochu ztracen v čase. ()

Spiker01

Těšil jsem se a ani jsem moc nebyl zklamaný jako ostatní. Snad u každé novější Stathamovky se zmiňuju, že Jason vytvořil nový, vlastní žánr a jede stále dokola ve stejném mustru. Když jsou ale kvalitní bitky, dá se to odpustit, protože o tom to celé přece je. A pár jich film nabízí, takže pohoda. Franco byl náhodou hustej...65% ()

sud

Jedna z těch slabších Stathamovek, která krom charismatického Jasona nemá moc co nabídnout. Celé to působí nedotaženě (což obzvlášť u postav Winony Ryder a Kate Bosworth zamrzí) a pořádná akce se dostaví až na konci. 40%. ()

akisha

No bóže, to je toho, že Sly napsal scénář přes svůj obvyklej mustr. Je sice pravda, že se od něj čekal oskarovej náměť plnej těžký psychologie a meditace. Tohle je povedenej akční film s nádhernejma lokacema (a to myslím vážně, místo, kde Jason s rodinou bydlí, je místo snů!) a prima hercema (líbily se mi obě děti a pak smažka Kate hrála dobře), možná akorát místo Franca by se dal sehnat nějakej větší psychouš (Nick Stahl nemohl? přesně ten správnej typ višila). A Jason tam všechny tak krásně zboxuje, radost pohledět. A při tom všem má čas zachránit i koťátko! Naopak bod srážím za skutečně velice předvídatelnej vývoj děje. Nevadí mi, když je film s "klasickou zápletkou," což je obyčejně pomsta a ohrožení rodiny, ale to neznamená, že se to nemůže aspoň sem tam něčím osvěžit. Jinak ale spokojenost. ()

castor

Aneb jak americký strýček s italskými kořeny napsal pro svého synovce z britských ostrovů naprosto rutinní příběh a poctivý řemeslník Gary Fleder (thriller Sběratel polibků) mu vtiskl civilnost a atraktivitu. Spoléhá se tu na látku jak vystřiženou z osmdesátých let (však ji měl Sly dlouho v šuplíku), kterak se bývalý tajný polda Jason Statham přesune s dcerkou (ano, maminka byla vážně nemocná) na venkov. Jenže tam se zaplete s rodinkou drogového princátka (James Franco slušný, ale opravdu z něj strach nejde), který mu pořádně zavaří. Tu se objeví solidní drsoň Frank Grillo, tam si potřebuje šlehnout vychrtlá Kate Bosworth, tady se objeví stále krásná-zapomenutá Winona Ryder (kdepak ty oscarové role z let devadesátých jsou?). Nejprve v sympatické atmosféře totální klaďas v kšiltovce seřeže několik buranských prudičů, aby to ve velkolepém finále solidně rozjel. Nic víc, nic míň. Stathamovky bývají často o režisérovi a choreografovi akčních (bojových) scén. Tady se to sešlo. Tradičně nesmlouvavý, ale tentokrát docela usměvavý a taťuldovsky naladěný Statham velmi dobře ví, že netočí pro kavárenské intelektuály a že po něm nikdo nevyžaduje recitovat Hamleta. Ví to i Fleder, který uvařil z béčkových klišé slušnou večeři. Holt, v jednoduchosti je síla. Za posledních minimálně pět let mi tenhle Stathamův kousek sedl nejvíc. Stallone se mohl v nějakém cameu klidně objevit. 70% ()

kulyk

Pěkná práce. A Květníček přežil, takže naprostá spokojenost s akčňáčkem. Nechtěl jsem u něj dumat nad ezoteričnem, abych si tu poté mohl mrskat ego vykradenými cintáty typu ,,philosopher consiste a invertir la direction habituelle du travail de la pensée", jsem tedy s řízným a jednosměrným scénářem i se solidními výkony herců, těch prodejných kurviček, plně spokojen. Jo a Segre, prosím Tě, Rajdrofka je v titulcích, protože v tom hrála. ()

Spooner

Jason Statham: Redneck edition. Sympatické béčko, kterému však malinko podkopává nohy hodně pomalý úvod a také zatraceně málo společný scén Stathama a Franca. Což je rozhodně škoda, protože Statham má opět charismatu na rozdávání a Franco si svého vidláckého psychopata opravdu vychutnává. Jejich závěrečný střet tak mohl mít ještě mnohem větší koule. Tempo je ale fajn, akce v níž Jason mlátí lidi štaflemi či dveřmi od auta opět potěší a také vedlejší role byly hodně příjemně obsazeny. Akorát ten střih mi místy přišel jak z nějakého direct-to-dvd béčka. Jako jednohubka pro potěšení akčního fandy však ideální. ()

Wacoslav1

Jason Statham by si měl konečně vybrat kam, že se bude ubírat jeho další kariéra (teda kromě kouření vocasů v Expendables to mu schvaluju) protože se mu evidentně ani po těch posledních proserech tu správnou cestu najít nepovedlo a Stallone by se měl držet svého prohlášení o tom, že se už bude do budoucna věnovat výhradně herectví a pro příště si psaní podobně infantilních scénářů odpustit. Nejedná se sice pravda v tomto případě o podobnou chujovinu typu Parker nebo Redemption kterou by našinec nejradši po 10 minutách vypnul, ale nelze ani mluvit o nějakým kroku kupředu. Máme tu zkrátka naservírovaný takový rodinný drama občas pročísnutý nějakou tou akcí která je, ale zase naprosto neuvěřitelně napřesdržku natočená, že v ní prostě není lautr nic vidět. Plusem je Stathamova dcera která je celkem ok čímž myslím, že hraje celkem přirozeně a není prototypem typicky émerickýho dítěte kterýmu bych nejradši po 5 minutách šlápnul na krk jako např dcerce Tatuma ve White house down. Ani se tu Jason nesnaží kupodivu tentokrát předávat nějaký extra poselství, teda krom toho, že hrát prostě neumí a přes noc se to nenaučí, ale je to pekelná nuda a jak už jsem vzpomínal když už příjde nějaká ta akce, tak je po technické stránce těžce nezvládnutá a nepřehledná. James Franco jako záporák je určitě zajímavá volba, ale s tím pidi prostorem co tu má z toho nemůže nic extra vytěžit ani kdyby opravdu chtěl. A propo on moc nechce prostě tak nějak celkově zapadá do nevýrazný šedi tohohle filmu. Takže určitě to totálně neodjebu, ale ani nad tím nebudu jásat. Počítám z kritikou, protože očekávám, že i přes mé nepochopení bude tento film zcela jistě dobře hodnocen a ten debil Wacoslav1 prostě nechápe hlubší poselství posledních Stathamových veledíl a tudíž je nemůže ani patřičně docenit. Každopádně to neznamená, že by se na mém postoji něco změnilo. 30% ()

Davies182

Největší hrozba civilizované společnosti? Burani! Více v mixu další nové akčnější verze Straw Dogs, volného pokračování Running Scared a amerického remakeu Honu. Fakt to tam všecko je! Škoda přepáleného finále, jinak bez výhrad. Takže piš dál, Slyi, a příště ať si tam klidně zase dají do huby Franco se Stathamem. ()

Xmilden

Můžu potvrdit že se jedná o jeden z lepších Stathamových filmů. Mlátičky vypadají zajímavě a Stallonův scénář není vůbec špatný. Zkrátka dobře se na to kouká a v 80. letech by se jednalo o peckoidní záležitost. Škoda že James Franco nevytáhl ze svého hereckého arzenálu nějakou šílenost. 60% ()

Real Tom Hardy

"FINISH YOUR BREAKFAST." ---------- To sú teda grády! Už veľmi dlho som nepociťoval takú satisfakciu z toho, ako banda vyšľahaných buranských redneckov dostáva nekompromisne na hubu. A poriadne. Statham to tu prekvapivo drží solídne hore (keď vezmeme do úvahy, že je jak poleno, čo sa tvári v každom filme rovnako) + Franco ako vždycky. Máme tu taktiež tri či štyri sexy ženy, škoda, že polka z nich bola na cracku, ah, nevadí, dalo sa. Väčšina takýchto (a vlastne skoro všetkých) akčňákov trpí klasickou nekonzistentnosťou (funguje to aj reverzne) v zmysle, že napríklad v úvode filmu protagonista bez nejakých väčších problémov v rozmedzí niekoľkých sekúnd rozbije partu piatich chlapov, postupne je však voči protivníkom slabší a zo záverečným bossom si nevie poradiť niekoľko minút, pričom je sám a spravidla je rovnaký stokár, ako tí na začiatku filmu. Tu sa táto otravná trestuhodnosť nediala a aj ten záverečný notorický "stone-cold killer" bol hotový v rámci niekoľkých desiatok sekúnd. A to veľmi cením. PS: Čítam, že scenár mal byť pôvodne pre piaty diel filmovej série Rambo, ale Stallone ho prenechal novému filmu a zostal produkovať. Mne skôr príde, že ten istý výplod použil dvakrát, lebo toto a Rambo V je s mini obmenami ten istý film. Doslova x) ()

cheyene

Celkem slušná akční záležitost, jejíž scénář sice má nějaké drobné nedostatky, ale při finálním zpracování se jedná o podívanou, u níž se divák nenudí a potěší jej dvojice Statham - Franco. ()

Shakers

Homefront je viac taká civilná dráma, ktorá ma len dobrých hercov a až príliš jednoduchý Slyov scenár, za to s fajn hláškami. 80% - 4* ()

Big Bear

,,Kde jsou útočníci? - Mrtvi. Opravdu? - Věřte mi... '' ------ Stokrát ohraný námět... Stokrát ohraný Statham. Policista jde do ústraní aby se v klidu věnoval rodině, jenže gangsteři se dozví kde je a jedou si pro něj. Mají totiž nevyřízené účty. V tomhle případě je to tlupa rozzuřených motorkářů. Originální! Jenže jako vždycky mají smůlu, že ten polda není strážmistr Topinka, ale Jason Statham. Ten zná hmaty, chvaty, obraty a tak to mají gangsteři blbé. Lekterým po střetu chrupne chrupavka. Asi kvůli citům je do filmu namíchaná zápletka s dcerkou a zemřelou maminkou ... Film fakt ničím nezaujal snad jen krásnou lokací ve které stál dům... Dávám za dvě navrtané žárovky. * * ()

Madsbender

U Homefront sa opäť dostavuje neporozumenie distribútora zámeru v náväznosti na názov, ktorý má istú sémantickú dôležitosť a predznamenáva obsah celého filmu (nie, skutočne nejde o spin-off posledného filmu Tonyho Scotta). Dovolím si teda svojpomocne ho prekrstiť na "Domáci front", aby som si prácu uľahčil. A práve na domácom fronte a na vlastnom pozemku musí Phil Broker pred votrelcami brániť tradičné americké morálne hodnoty, z ktorých je na prvom mieste rodina. Stalloneho podpis je cítiť už na námete, ktorý sa snaží tváriť tak "príjemne staromilsky", ale zároveň aktuálne (predvídateľný krok v snahe osloviť čo najširšie publikum). Nedáva preto dôraz len na rutinnú frenetickú akciu, ale aj obsahovú výplň, ktorá tvorí väčšinu prvých dvoch tretín filmu, aby sa v závere zvrhol v jednu veľkú akčnú scénu. Fleder a Stallone v snahe nepôsobiť dojmom jednoduchého čiernobieleho príbehu v zmysle "dobrý verzus zlý" prikladajú antagonistom rovnakú motiváciu, rodinu, ktorú je potrebné za každú cenu pomstiť. V konečnom dôsledku však Stathamov protipól tvoria členovia gangov a výrobcovia drog, čiže bez výnimky zločinci, ktorí nijak nebránia sústredeniu diváckych sympatií smerom k Brokerovi a celý dej sa tým zvrháva na banálny koncept, ktorému sa pôvodne pokúšal vyvarovať, no po istom čase na to úplne rezignuje (priemerní fanúšikovia 80. rokov v akčnom žánri by teraz povedali, že predsa o to vôbec nejde, stačí dobrá akcia - to by však nesmela byť príbehová omáčka v takej miere prítomná a snaha o aktuálnosť tak zrejmá). Že je v priebehu filmu často absolútne jedno, akým spôsobom sa dostane Jason Statham z bodu A do bodu B, kde naňho čaká pár chodiacich mŕtvol by som filmu odpustil, keby sa netváril tak civilne a vierohodne. Pritom nelogizmov vydá na desať ďalších filmov. Rozprávkové vykreslenie školského a sociálneho systému plus na prvý pohľad idylického života na vidieku ponechajme spolu s premnoženými zbytočnými postavami (Rachel Lefevre, Frank Grillo) bokom, dôležitejšie sú pre dej zásadné charaktery, ktoré jednoducho... nefungujú. Titulková sekvencia prekvapí zvučným obsadením, ale vinou nudných archetypov toho veľa neponúknu. Navyše menovite James Franco bol rozhodne zlou voľbou pre hlavnú zápornú postavu; akokoľvek ho mám rád, nech sa na to pozriem z ktorejkoľvek strany, jeho rola mu, jemne povedané, nie je napísaná na telo (a niektoré grimasy, ktoré predvádza sú až úsmevné). Zvyšok je sterilná tuctová žánrovka, ktorá "sa na nič nehrá" (ako nás Stallone úporne presviedča). Ak nemáte veľké nároky, je tento film určený pre vás, ale dám vám radu - čakajte typickú stathamovku, nie to, čím sa sprvu zdá byť. 40% ()

666teen

Asi takhle. Přistupovat k dílu od Sylvestra s Jasonem v hlavní roli a očekávat intelektuální masírku typu Fontána, je hloupost. Takže tu máme v rámci žánru koukatelnou podívanou s lehce nepřehlednými nakládačkami, což je Trošku škoda. Nejhezčí zákrok má totiž malá Stathamová hned zkraje filmu. Jo, sorry spoiler. ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)